bugün

entry'ler (510)

instagram klişeleri

* Her bir kelimeyi hashtag'lemek

* Instayla baslayan her turlu kelime üretimi: instagood, instamorning, instahede, instahödö

* Hergun ayni sekil ve durusla selfie cekmek.

Daha da uzar gider bu liste.

o hayat benim

Dizideki Efsun karakteri sayesinde cok guzel sokak jargonu ogrenilebilen dizi.

türk erkeklerine neden bakmıyoruz

başlıktan bağımsız olarak rahatsızlıkla bildiriyorum:
ne zaman türk kadınları ve türk erkekleri olarak birbirimizi aşağılamaktan vazgeçeceğiz?
ne zaman kadınlara kezban erkeklere öküz demekten vazgeçeceğiz?
ne zaman dünya çapında tırnak içinde güzellik, yakışıklılık olarak üst seviyelerde kabul edilen erkek veya kadınları kendi milletimizle karşılaştırmayı bırakacağız?

ben biraz umutsuz olarak yaklaşıyorum bu konuya. Umarım haksız çıkarım ve böyle saçma yargılarla sözlük ahalisi olarak karşılaşmayız.

ales

mantık sorularıyla beyni yakan, küle çeviren, yerle bir eden, güzel ülkemde(!) akademisyen tespit etmeye çalışan sınavımsı. *

sözlük yazarlarının dertleri

Bu sene mezun oluyorum ve hala ne yapmam gerektigi hakkinda en ufak bir fikrim ve cabam yok.

liva pastanesi

Cukurambar subesindeki kizarmis dondurmasinin denenmesini siddetle, dehsetle ve israrla tavsiye ettigim pastanedir. Ayrica haftasonu acik bufe kahvaltilari da takdire sayandir efenim.

atilla taş ın twitter da verdiği ibretlik ayar

Sevenlerinin gonullerine taht kurarak the best Turkish singer olmayi yeniden kazanan Atilla Tas'in verdigi ayardir.

malaga

Avrupa'daki en yasanabilir sehir olarak secilen Endulus'un *Granada'dan sonra en guzel sehri. Ayrica ingilizce konusabilen tek ispanyol olan Antonio Banderas'in memleketi. Kendileri Semana Santa haftasinda Malaga'daki dini gecitlerlerde isa, Meryem Ana ve havarilerin dev heykellerini tasiyan insanlar arasindadir.

dukan diyeti

Son birkac aydir adini sıkca duydugumdan ve az biraz kilo problemim oldugundan sadece atak evresini yapip biraktigim diyettir.
Oncelikle diyete kitabi okumadan basladim. Ama internetten tonlarca makale okudum diyebilirim.
Mosyo Dukan'in sitesinden ideal kilo testi yaptim. Fakat ideal kilomda oldugumu soyledi. Diyeti yapmaya o kadar kararliydim ki, boyumu kisaltip kilomu artirip tekrar test yaptim. Sonuclara gore 2 gunluk atak sonrasi 700 gram kilo verecektim ve seyir evresinde ise 2 kusur kilo.
Neyse efendim ben diyete 58.7 kilo ile basladim. iki gun boyunca protein agirlikli beslendim. ilk gun herhangi bir aclik ve kabizlik problemli yasamadim. Kan sekerim normalden dusuk olmasina ragmen sinirlenme veya tatli krizleri yasamadim ilginc bir sekilde. sabahlari bir yumurta ve yarim dilim yagli ev peyniri, arada ise yarim yagli sut ile turk kahvesi yaptim. Acayip tok tutuyor tavsiye ederim. Oglen haslanmis tavuk but ve bir kase normal ev yogurdu yedim. Aksam ise haslanmis tavuk gogsu ve yogurt yedim.

ikinci artik yavas yavas sinirlenmeler ve depresyon etkileri basladim Baslarim dukanina diyerek 3 adet incir ve az biraz nutella kasikladim. Sonradan pisman olup tekrar devam ettim dukancigima. ilk gunle ayni sekilde beslendim.
Ucuncu gunun sabahi Mosyo Dukan'in da dedigi gibi 700 gram vermistim. Hem de kacamaklarla ve normal yagli yogurt ve yarim yagli sut icmeme ragmen. Seyir evresine annemin caydiriciligi yuzunden devam etmedim.
Su an dorduncu gundeyim. Atak evresinden sonra 2. gunum ve normal besleniyorum. Sabah tekrar tartildim ve su anki kilom 58.6 yani diyete ilk basladigim kilomla ayni neredeyse.
Yani su kadar yazi yazdim ve diyecegim su ki adam gibi yapin su diyeti. Kitabi alin okuyun ve devam edecekseniz yapin su diyeti sevgili dukancilar.

au revoir

siyah tayt

tunik ve botla kızlarin biktiran ogurten kombinidir. Yavrucanlar o kadar alisveris yapiyorsunuz, sosyete pazarlarina gidiyorsunuz allah askina tayt tunik ikilisinden baska bi seylere gozunuz kaysin azicik. ha kuzum benim haydi uzaklas simdi. optum

sözlük yazarlarının itirafları

euro eger bu sekilde cikmaya devam ederse kalbim dayanmayacak.

dizi tarihinin en hüzünlü sahneleri

serenay sarikaya'nin sümüklü ay pardon ağlamaklı sahnesi.

otobüsteki ters koltukların amacı

otobüsteki bir buçuk porsiyonlu koltukların amaçsızlığı neyse bu da onunla aynıdır.

mabel matiz

ünlü olduktan sonra eski havası kalmayan sanatçı. o bize küçük barlarda hiç kimselerin bilmediği güzel şarkılarını söylesin biz dinleyelim yeter ki o saçma klipleri çekmesin.

odtü kampüsünden gelen ter kokusu

emek kokusudur, devrim kokusudur. ülkesine ve çevresine sahip çıkan gençlerin kokusudur. iyi koklayın.

odtü vs gazi üniversitesi vs başkent üniversitesi

her türlü odtü'nün alacağı karşılaştırmadır. gerek eğitim, gerek kampüs, gerekse toplumsal farkındalığı olan öğrenci tipiyle odtü açık ara önde gider. hadi gazi üniversitesi bir nebze karşılaştırabilir fakat başkent üniversitesi'ni odtü'yle karşılaştırmak da neyin nesi?

red light district

türklere çok kolay rastlayabileceğiniz, amsterdam'da bulunan dükkan görünümlü yasal genelevlerin bulunduğu bölge. etrafında konumlanmış birçok coffe shop vardır, ve sex müzesi de bu alanın içerisindedir.

sözlük yazarlarının itirafları

ilk defa bugün Ankara'dan nefret ettim.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

yine bize sarı odalar.

(bkz: sarı odalar)

interbus

interrail ve interfly ın otobusle yapilan sekli.