bugün

entry'ler (354)

sözlük yazarlarını anlatan kelimeler

fakir, fakir , fakir

bu yazıyı babama yazdım

tam iki sene önce yaklaşık 7 saat sonra gördüm seni en son seni. öyle kollarımdan çıkıp gidişini izleyişim. hiç bişey yapamayışım. tam 2 sene geçti sanki dün yaşananlar. seni nasıl özlediğimi bir ben biliyorum. ben şuan uyuyamıyorum ama sen rahat uyu.

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

flickan som lekte med elden -stieg larsson.

haxball

an itibariyle oyuncu beklenmektedir.
oda adı: uludağsözlük
şifre: 55

haxball

an itibariyle oyuncu beklenmektedir
oda adı: uludağ sözlük
şifre: 55

aşk tesadüfleri sever

bana var mıdır acaba' böyle aşklar, böyle tesadüfler, tek bir an uğruna canını feda etmeler dedirten 'film. gerek filmde kullanılan şarkılar, gerek oyunculuklar ,mimikler sizi sizden alıp filmin içine, size tanıdık gelen sahnelere götürüyor. en duygusuz insanın bile içini burkabileceğini düşündüğüm film.

yazarların içinde olmak istedikleri filmler

(bkz: x-men)
(bkz: the girl with the dragon tattoo)
(bkz: inception)
(bkz: the curious case of benjamin button)

flickan som lekte med elden

kitabın arka kapağını okursunuz, dikkatinizi çeker ve alırsınız. sonra okumaya başlarsınız. kafanızda olaylarla ilgili yorumlar yaparsınız. olaylar gelişir yorumlarınız da değişir. sonra kitabın sonlarına doğru kafanızda oluşturduğunuz bütün şeyler gider. başka bir şeyler olur. daha hızlı okumaya başlarsınız;ir an önce sonunu öğrenmek için. yine kafanızda bir şeyler kurarsınız. kitabın son cümlesine kadar gelirsiniz. işte bu kitap sonunda sizi beklemediğiniz bir bölüme getiriyor. bir an önce bitirip ne olduğunu öğrenmek istiyorsunuz; ama bir yandan da bitecek diye üzülüyorsunuz. sonra bir an önce filmini izlemek istersiniz.

noomi rapace

(bkz: the girl with dragon tattoo)
(bkz: The Girl Who Played With Fire)fimlerinde rol aldığı lisbeth salender karakterini çok iyi canlandırmış, isveçli oyuncu.

zayıflamak için sigaraya başlamak

sigarayı bıraktıktan sonra aldığım kilolarla kapılardan geçerken zorluk çeker hale geldiğim için aklıma gelmedi değil dediğim olay. sigara içiyorsanız ve bırakmayı düşünüyorsanız bırakmayın dostlar. (bkz: son pişmanlık fayda etmez)**

bir ergende bulunması gerekenler

suratının büyük bir bölümünü kaplayan sivilce.

inception

leonarda di caprio yerine bir brad pitt oynayaydı daha fazla hayran kalacağım film.

gecenin tek şarkılık özeti

gripin- sen gidiyorsun

ben bu yazıyı sana yağa yazdım

nasılda gece yarısında aklıma ilk sen gelirdin. nasıl da büyük bir heyecanla mutfağa koşardım. bir ekmek alırdım, üzerine seni sürer, yanlız kalmaman içinde üzerine mis gibi kahvaltılık salça sürerdim. nasıl da uyumlu duruyordunuz birlikteyken. siz güzeldiniz güzeldiniz de, ben sizin uğrunuza yarım ton oldum. *

eve gelen azgın misafir çocuğu durdurma yöntemleri

uyuması için elinizden ne gelirse yapabilirsiniz mesela. uyumatmadan rahat edemezsiniz. ****

küçük sırlar

küçük sırlar diye bir dizi çıktı, daha sonra bunlar televizyon ekranından çıkıp sokaklara taştılar. televizyon programlarının insanlar üzerindeki etkisini kurtlar vadisinden sonra en iyi şekilde gösteren dizidir.**

marlboro içen asgari ücretli

büyük ihtimalle sigaradan önce yemek keyfi yapamayan insandır.

yazarların en çok korktukları şeyler

düşme korkusu.

tüyap kitap fuarı

cumartesi günü gitmeyi planladığım ve gitmek için en güzel günü seçtiğimi düşündüğüm kitap fuarı.

ben bu yazıyı gidene yazdım

gideceksin ama yine gel. döneceksin diye söz ver.