bugün

beni hep sev, hep beni sev..
seni seviyorum sen de belki beni...
--spoiler--
aşk hiç biter mi?
Kalır dilimizde
Yinelenen bir şarkıda
Bir okul çıkışında
Bir çocuk bakışında
Kalır bir kitapta
Bir masal perisinde
Bir hasta odasında
Bir gece yarısında
Kalır bir durakta
Yırtık bir afişte
Buruk bir gülüşte
Dağılmış yürüyüşte
Aşk hiç biter mi
--spoiler--
köpek gibi pişmanım. hav hav!
üfle şu kandile bitiversin gündüz korkma elimi tut !yüzüne yüzümü sürtüp, başımı dizine gömsem geri dönüp... sürgüne icabet etmek nimet senden gelsin gelecekse, kağıtta harfler ıslak, havari morfin aşkın, göğsün çiçek!...
(bkz: dinliyorum)*
Uzaktan sevmek daha güzeldir bazen.
Ne incitir, ne acıtır;
Ne yaralar ne kanatır...
Gözlerinle görmediğin ama sesini duyduğun,
Varlığıyla huzur bulduğun bir denizin
Yakınında yürümek gibidir böyle sevmek...
Uzaktan sevmek en güzelidir bazen.
bunu yazan tosun sana kosun.

(bkz: ben bu yazıyı sana yazdım)
erkeksen gel.*
yaklaşık 2.5 saattir bakmamışım saate. odamda ney üflüyorum. sen çıkan sese beste de, ben ise keder. bak, yine ayın 24'ü oldu ki bu zaman zamanı alır götürür benden. sen en son hoşça kal dedikten bu yana geçen zaman içerisinde canımı yakan şeyler biraz daha fazla arttı. şiirlerimi ve yazılarımı yazdığım o defterlerin artık önemi daha çok. elinin değdiği, kokunun mürekkep kokularına karıştırdığı siyah, o kanatların kaplı defterin sayfalarına bakmaktan ve okumaktan başka hiçbir şey yapamıyorum.

oysa sen, ne güzel birtanem derdin birtanem.

gözlerinin içi gülerdi gözlerime baktığında, avuç avuç yıldızları toplar o minibüs yolculuklarında koltukların arasına sıkıştırırdım kaybolmasınlar diye. seni seviyorum derdin, ben biterdim. sen her seni seviyorum dediğinde ben biterdim, sonra dolardı gözlerim. cümlelerim silgi, sözlerim tükenmez kalem yanlışlarımı düzeltirdim.

oysa sen, her zaman olduğu gibi yine giderdin birtanem.

sen giderdin, ben kalırdım ardında. her gidişinde, her adım attığın o yolda beni ezerdin, sesim çıkmazdı hıçkırıklarımdan. erkekler ağlamaz derdin, süper kahramanlar güler derdin ve yine giderdin. hiçbir zaman sen kalmadın ardımda, ben gitmek istedim ellerimden tuttun, gitme dedin der demez sen gittin. sonbahar vedalarının adamı oldum çıktım gözlerinden.

oysa sen, hiçbir zaman tam anlamıyla gitmedin yüreğimden birtanem.

hani, desen ki ben o vapurda sana okuduğum desem ki şiiri gibi, vakitlerden bir nisan akşamı olsa, rüzgarların en ferahlatıcısı benden esse, bende seyretsen denizlerin en mavisini, ormanları, kuşları ve böcekleri ; gelmeyeceğim, bekleme beni desen beklemesem ve tam anlamıyla bitsem.

oysa sen, her şeyi bitirirdin de, bir beni bitirmezdin bir tanem.
resmini gördüm içimde kıpırtılar oldu gene sonra aklıma geldin 1.5 yıl ve sensiz 3 ay özledim ağlayacak oldum sensiz günler geçti gözümün önünde sonra senli günler damara bağladım gene tam mesaj atacaktım ki birden umrunda olmadığım geldi aklına dediklerin geldi beni takmayışın geldi ben staj yaptığın yere çiçeklerle geldiğimde beni kovduğun geldi sırf milletin gazıyla benden ayrıldığın geldi aklıma sonra dedim değmez boşver eminim geri geleceksin birgün demedi deme o aşkını söndüremezsin ne kuzenin ne arkadaşlarının gazıyla korkma intikam almam içimdeki aşkı bitirmek için uğraşıyorum hergün bir adım daha diyorum bitecek diyorum bazen o beni yeniyor bazen ben onu bazende şimdiki gibi son dakka golu atıp yeniyorum.. geri döneceksin büyük ihtimalle bir şekilde ama içimdeki aşk biterse işte o zaman çok acı çekeceksin bitmezse ben gene salaklık yapacağım yelkenleri suya indircem sarılcam sana işte ben buyum dışarı karşı artist katı içinde ise fırtınalar kopan aşık salak bir adam.... evet itiraf edeyim arkandan beni kabettiğine pişman olucak diye doğru olucaksın çünkü seni tanıyırum hemde çok iyi sende bilyiorsun nasıl üzüldüğünde hemen mutlu ediyordum seni ama sen? ben üzgünken iplemezdin farketmezdin ki deliler gibi severdin ama farketmezdin sen bencildin ben sencil.. salağım biliyormusun bana işine geliyorsa ben böyle yaparım diyen bir kız için uğraştım sevdim salağım beni yakın arkadaşlarımdan kıskanan kız için 2 yıl sınıfta kaldım ben ne olduğumu biliyorum ama sen bilmiyorsun farkettiğinde iş işten geçmez umarım rüyalarında beni görmen dileğiyle kendine dikkat et....
sana hayır diyen aklımı..seni...relationship yaptığın apaçi kızı...kazanda yakayım
minareden at beni, in aşağı tut beni.
içerik bulunamadı.
keşke o pazartesi gidebilmiş olsaydın iş yerine...
keşke mesaj sesin kapalı olsaydı tamamen...
ya da ben o anda odada olmasaydım...
sınavım öğleden sonra değilde sabahın o saatlerinde olsaydı mesela...
yada mesajın gelişini benden önce farketmiş olup silebilmiş olsaydın keşke...
görmez olaydım...
güvenimi kaybetmeseydin... bu kadar acıtmasaydın içimi...
birde üzerine yalanlar söylemeseydin keşke bana...
hep en özel yerinde kalsaydın yüreğimin...
güvenden kalelerimi teker teker yıkmasaydın...

hatta...

keşke hiç hayatıma girmeseydin benim...
çok pişmanım. keşke değiştirebilsem, tüm geçmişi...
and i'll smile and i'll learn to pretend
and i'll never be open again
and i'll have no more dreams to defend
and i'll never be open again...
bana söylüyorum yani sana. artık bu bedeni terketme vaktin yaklaştı. ama tecrübelerin çok şey öğretti.
ben bu yazıyı sana yazdım.
ufuktaki kızıllığın güle çevirdiği yüzüne, denizdeki maviliğin denize çevirdiği gözlerine, rüzgarın ılıklığıyla melekleşen çehrene, bir bütün halinde "işte hayat" dediğim sana yazdım işte bu yazıyı. işte tam bu yazıyı.
canım benim. gece attığın o mesaj var ya.. seni ne kadar sevdiğimi bilmiyosun tabi sen. mutluluğu paylaşmaktan bahsetmişsin ya senin yanındayken gerçekten mutlu olduğumu hissediyorum ve bunu yine seninle paylaşmak istiyorum. beni görüyosundur sen. büyük olasılıkla neler hissettiğimi de anlıyosundur ama bu zamana kadar senden gelen küçük jestler haricinde bi adımını görmedim. demek ki aynılarını düşünüp hissetmiyosun benim için. ben çok iyi bi insanım değil mi ama olmaz yani içinde bulunduğumuz durum ya da denkliğimiz falan filan. kızlar hani en çok babalarına benzeyenlerden hoşlanırmış ya işte ben de sende babamı görüyorum ama sensin içindeki bu daha çok sevmemi sağlıyor. bağlanıyorum ama korkuyorum da. daha önce diğerlerine yaptığım gibi bunları yüzüne söyleyemem. çünkü ben seni kaybetmekten gerçekten korkuyorum.
Düşünüyorum, düşlüyorum. korkusuzca hayallere dalıyorum. yağmur destekliyor sanki beni. elimden tutuyor. düşlerimi özgür bırakıyorum
imkansıza elimi uzatıp dokunabilecek kadar yakın, dertlere asırlar kadar uzak kalmayı seçiyorum.
gözlerimi açmakla açmamak arasında, yüzüme bir tebessüm oturtuyorum. rüzgar dokunup geçiyor, uykunun sıcağını alıyor benden. yaşadığıma dair bir his, üşüyorum. minik damlalar yüzüme çarpıyor.

gitmeli, çokça yerler görmeli kısa vakitlerde.
bolca insanla tanışmalı
ayrı dünyaların ayrı insanlarıyla, ayrı düş alemleri görmeli
gezmeli insan.
tutunacağı dalı buldumu onuda takıp peşine hiç ayrılmaksızın
hep birlikte.
yağmur ıslatmalı tüm benliğini kimi zaman
güneşten kavrulmalı beyaz ten
soğuktan titremeli insan
rüzgarı taa iliğinde hissetmeli
yaşıyorum demek için, varlığını hissedebilmek için.

zaman doldurmak olmamalı yaşamak,
boş geçen vakitlerin, monoton saatlerin upuzun toplamı olacağına
kısa ama uç noktalarda hissedilen tüm duyguların birleşimi.
sevmesini bilmeli insan
sevmeyi bilmeden yaşadım, yaşıyorum dememeli
vardığı zaman yolun sonuna, dönüp geriye baktığında
kalbinin hızlı çarpışlarını dün gibi hissedebilmeli
saçmalamalı arada, her zaman doğru olanlar yapılacak değil ya
yanlış kararlar alınmalı en az bir defa hayatta
daimi sakinlik daimi stres değilde
hepsinden bir nebze tadılmış olmalı

Şu kısa süreyi eksik yaşama korkusu olmaksızın
herşeyden bir parça ile bitirmek mühim olan.
sen hiç kimsenin olamadığısın, çocukluğumsun... çocukluğum gibi geldin... hep kal istiyorum... sen hep kal ve ben hiç büyümeyeyim...!
sade ve sadece linkin park - in pieces dinle diyorum sana. benden sana gelsin.
bak şimdi ağlayasım geldi.
ben eşeğim, ben eşeğim, ben eşeğim, ben eşeğim, ben eşeğim, ben eşeğim, ben eşeğim
ben eşeğim, ben eşeğim, ben eşeğim, ben eşeğim, ben eşeğim, ben eşeğim, ben eşeğim