bugün

Boşluğa düşmeleri.
Ölümden korkmayan ama yakınlarını kaybetmekten korkmayı takıntı haline getirmiş kızlardır .
Eksik yarım, tamamlanmayan , acısı hep taze.
tek ortak ve belirgin özellik yetim olmalarıdır.
ortak özellik diyerek genelleme yapamam ama, babasını tanıyacak yaşa gelmeden kaybetmiş biri olarak genelleme yapılan özelliklere yaklaşımımı paylaşabilirim.

çok güçlü olmak zorundaydım hep, evet, oldum da, ama dışım kalınlaştıkça içten müthiş bir bitkinlik, yorgunluk hissediyorum. çok yakınlarımın görebileceği bir erime bu içten içe.

ölümden deli gibi korkuyorum. babam 27 yaşındayken vefat etmiş, ben 28 yaşındayım. ne kadar genç öldüğünü, neleri yarım bırakıp gittiğini farkettikçe daha da çok korkuyorum ölümden. öte yandan, babasız büyüyen bir kızın bu boşluğu doldurduğu diğer aile bireylerinin ölümünü düşünmek de müthiş ürkütücü.

her heyecanım, her üzüntüm, her sevincim yarım kaldı. bitirilen okullar, alınan diplomalar, mesleğe adım, doğum günleri... bundan sonraki her şey de yarım kalmaya devam edecek.

tek başıma karar vermek zorunda olduğum bir hayatım oldu hep. daha özgür oldum, daha özgüvenli ama çok yorgun. baş etmem gereken ya da artık taşıyamadığım bir sürü şeyde arayıp danışabileceğim, yükümü hafifletebileceğim bir babam olsaydı diye çok aradım yalan yok.

sığınma duygum çok fazla, birine bi yere ait olma, sahiplenilme hissi. bunun da babasız büyümekle ilgisi olduğundan şüphem yok.

son olarak; hala bana bir masal anlat baba yı her duyduğumda gözlerim dolar, istisnasız. hiç tanımadığım bir adamı ömür boyu özlemeye devam edeceğimi biliyorum.
ilişkiniz olduğunda daha çok dikkat etmenizi gerektiren durumdur. asla babasının yerini dolduramazsınız ama elinizden geldiğince o boşluğu okşayın, kanatmayın.
Bir yanı kırık, duygu yüklü ama güçlü kızlardır..
Edith Piaf: bu konuda bile trollük yapabiliyorsunuz ya...Bravo size!!!
Trollüğün bile raconu vardır!
Ahlakı, üslubu, seviyesi vardır...
Gülmüyoruz...Acıyoruz...Haberiniz olsun!!!
genellemek ne kadar doğru bilememekle birlikte tanıştığım kızlardan biri kendinden yaşça büyük kişilerden hoşlanıyordu. baban olmadığından olabilir mi bu dediğimde evet dedi.
Şuursuzun biri bizim için hafif meşrep olurlar demiş. Benim babasız oluşum çok büyük bir eksik ama kesinlikle kusur değil. Ancak senin zekasız ve bu denli çirkin karakterde oluşun çok büyük bir kusur, çok büyük bir özür.
Oyle birini tanidim.hayatta en cok hedefleri icin ugrasiyorlar,gercekten hirslilar.evet dis gorunuse cok onem verirler ,mukemmelliyetcidirler ama kendilerini asla begenmezler,hep cirkin bulurlar.insanlara cabuk guvenirler cunku siginicak yer ararlar ama en kucuk bir yalanda hemen iclerine suphe duser bu da mi beni birakicak,yalan soyleyecek diye.ama hayatta yasadiklari,yalnizliklari onu guclu kilar,yikilmazlar.
Bir çoğu konuyla alakalı ketumdur. Bu sayede kendilerini güçlü hissederler. Bu maddeye uyum sağlayamayanlar dışardaki tehlikelere karşı açık birer hedefdir.
kız değil kadın ve babası ölen kadınlar denilince neden 20 yaşındaki kadın geliyor akla kız denildiği için mi.
(bkz: işte bunlar hep cahillik)
Ölmeyip hayırsız olmasından yeğdir .. Hayatta ama ne yaptığını bilmediğin baba daha mı iyi sorumsuz aramayan sormayan. En azından gidebileceğin bir mezarı var . Böylesinin mezarı kalbinde ve her gün hissedersin o kalp acısını.
Ben lisedeyken sınıfımda bir kız vardı. Sanırım lise 3 gibiydi. Annesini çok küçükken kaybetmişti. Tutunacak tek dalı babasıydı artık. Lakin lise 3'te babasını mide kanserinden kaybetti. Okulun en çalışkan kızıydı. Üstelik bir süper lisenin en çalışkanıydı. Aşırı derecede sessiz ve gizemli bir kızdı. Hani vardır ya bazı insanlar bir konuşsalar tüm dünya Susup onun dertlerini yakınmasını dinleyecek ama ağzını bıçak açmıyordu. Babası öldükten sonra okulda ki hocalarının tüm yalvarmalarına rağmen okulu bıraktı. O günden sonra hiç göremedim.
benim arkadaşım olmaları.
babalarının vefat etmiş olması.

Vurmayın lan vurmayın!
Tanıdığım bir arkadaşım vardı. Erkeklere karşı zaafı vardı ve bağımlı kişilik bozukluğunun özelliklerini barındırıyordu. Sanırım hayatta ki o erkek figürü yeterince belirgin olamıyor. Saçma sapan serserilere bağlandı durdu. Şimdi acınacak halde. Umarım dişi ya da erkek kimsenin babası vefat etmez.

Not: cinsiyetlere inanmam, kültürel psikoloji açısından bakmaya çalıştım.
Bazi orospu cocuklarinin daha kolay verirler,yatakta daha iyidirler gibi tespit sictiklari kizlardir.

Olum sizin hic babasiz öldü mu,su hayatta zaten fiziksel olarak daha zayif yaratilmis olmalarini,hayatta manevi olarak kosulsuz guvenebilecegi bir adamin yokluguyla bu igrenc toplumda idare etmeye calisiyorken nasil bu kadar hadsiz,çapsiz ve igrenc olabiliyorsunuz.

Dis dunyaya karsi daha guclu durabilirler ama ic dunyasinda manevi olarak kendini emanet edebilecegi ve babasina duydugu ozlem ve minnet duygusunu sunabilecegi bir erkek ararlar.

Dikkat cekiyorum oğlan degil adam ararlar.
Annesi yaşıyorsa şanslı kızdır. Benim gibi yaşamıyorsa, ne sizin dilinize düşecek kadar alçak ne de burada tartışılacak kadar kolay bir şeydir.
sevdiği bir insanı kaybettiğinde insanın boğazına bir yumru oturur. ne yaparsan yap geçmez, hissedersin. hele ki bu kişi kanından canından biri ise hiç geçmez.insan hayatı sıralı domino taşları gibidir. sevdiğin birini kaybetmek bu özenle sıralanmış taşlara çarpma etkisi yaratır. tüm hayatın etkilenir. yıkılmaya başlarsın, ister kadın ol ister erkek... hayatında büyük bir darbe yemiş olman ve daha fazla yıkılmamak için bir şeyler yapmak zorunda hissetmen, bu his sevdiğini kaybeden herkes için ortak bir duygudur.
Genelde yaşça büyük insanlara ilgi duymalari.
romantizm tuzağına kolay düşmeleri. bak kesinlikle kötü bir özellik olarak söylemiyorum. kolay verir bu tipler. nedeni psikolojilerinde saklıdır. tekrar ediyorum aşağılamak için söylemiyorum bazı duyguları tatmin edilmemiştir. kendini sahiplenen erkek isterler ne bilim ya da öyle tatminsiz duyguları vardır. buradan uyarıyorum penisi harekete geçmiş erkeğin vefat etmiş babanız ve bunun sizde yarattığı tahribat pek umrunda olmaz. o yüzden çabuk güvenmeyin. erkeğin amacı sadece sevişmektir. samimiyetsiz bir ikiyüzlü olmasına rağmen onunla yatacaksanız siz bilirsiniz.
bir araştırmaya göre, babasız kızlar kızlıklarını daha çabuk kaybetmeye meyillilermiş..

not: araştırma.
Hafif mesrepler tarafından çembere alınmış kendide hafif mesreplesmis biri kalkmış bir tez üretmiş.bende babamı kaybettim.değil mesreplesmek daha az hata yapmalıyım diye daha kontrollü yaşıyorum.baba deyince bile huzunleniyorken birde ölümünden sonra meşrep olurlar tezini esefle kınıyorum.ölüm herkesin başına gelcek.kimbilir sen ölünce senin kızında bu tezine ornek gosterilecek.nekadar acımasız insanlar var yaa.
genelde yatağa atmak daha kolay oluyor. bir de arabanız varsa tamam. biraz eğlence istiyor onlar da. açık ve net.