bugün

halk ozani. ama ayni zamanda bir guzele gonlunu kaptirmis kisi. aptal asik.
nobre'yi aysun kayacı'ya tercih etmiş bir futbolcunun soyadı. * * *
Eskiden hayvan kemigi ile oynanilan bir oyun.
redd in kirli suyunda parıltılaralbümündeki doğan abinin sesinin bayaga bir ortaya çıktıgı,çelloları ile insanı çok derin etkileyen ve hammondları ile çok beğenilen,albümde 6.cı sırada yer alan harika şarkı...

sözlerii:

uzun ince bir kizlayim sevişiriz gunduz gece
ne ilk askim ne de sonuncu,dert kovucu sadece
yalniz uyumuyi sevmezsin,biri olsun guzelolsun
ask senin icin bir masaldir yatmadan once sadece
senin olan vardir gerisi yalandir,gordugun gercek gerisi ruyadir
donmemis dunyanin gunduzu gecesi var midir?
asik olmak mi adam olmak mi zor?

asik anlatmis dunyayi gozuyle gormese de
bazen bakmak hicbir seydir anlamak istemedikce
yasamak yetiyor insana dusunmek zor geliyor
yanlislar sevildikce dogrular degisiyor
asik olmak mi adam olmak mi zor?
makasın uzerıne galvanız sac levhanın altına konulan destek metalının ısmıdır.
(bkz: ben)
işte ses, işte müzik, işte kalite karsınızda süper bir redd sarkısı daha...
değişik bir havası olan redd'in güzel parçalarından sadece biri.
koyunların arka ayaklarında bulunan aşık kemiğiyle oynanan çocuk oyunu. dedekorkut hikayelerinde * geçmesi nedeniyle oyunun yüzlerce yıllık tarihi olduğu anlaşılmaktadır. güzümüzde artık oynanmayan oyunu oynamış olan son kuşak olmanın hüznüyle oyun hakkında bilgi vermek isterdim ama "şey, bey,mire,eneke" gibi kavramları açıklamak çok zor olacağından vazgeçtim. *
(bkz: emre)
özlem tekin hastası bir ruhun kendini sınav nostaljisine kaptırdığı harikulade anlamlı süper şarkı.
sözleri şöyle:

A) bana bir seyler oldu
B) nefes nefese kaldim
C) feci ter basti bir anda
D) ellerim titriyor bak
E) hepsi senin yüzünden

A) çok hossun tamam
B) bana bakmazsin tamam
C) evet yok arabam falan
D) paramda yok bir taraftan
E) hepsi senin yüzünden

A) asik oldum
Ben sana galiba asik oldum

A) asik oldum
B) olmadim
C) sadece hoslandim
D) öyle sandim
E) hiç biri
istiklal caddesinde, tek başına ve sahipsiz olarak emekleyen minnacık bir bebektir.
bir kimseye veya bir şeye karşı güçlü sevgi ve bağlılık besleyen kişi.
(bkz: balık)
aşık yaşarken ölendir, onun için bir daha ölmeyendir. *
--spoiler--
aşık seven kisi degildir; aslinda o, sevdigi kisinin mutlak sahibi olmayi amaçlar. Bütün istegi, tüm dünyayi o degerli malindan soyutlamaktir. Altinlari basinda nöbet tutan ejderha kadar alçak ruhludur. Dünyayi falan sevmez, tersine tüm diger canlilara karsi bir umursamazlik içindedir.
--spoiler--

nietzsche.
aşık genç mehmet, maşuk istanbul olursa bir çağ kapanır
bir çağ açılır..
ozlem tekin'in durduk yere nese veren muhtesem eglenceli sarkisi.

"eeeeeee.. hepsi senin yuzunden !!!"

tadindan dinlenmeyen bir sarki. ama siz yine de dinleyin.
gece mum isigini gorunce muma yaklasip etrafinda dolanan ve yavas yavas cemberi daraltip en sonunda kendini pervasizca atesine ativeren pervanedir.
ah canım vah canım şarkısıyla bilinen ahmet' in bir eseri. sözleri mete özgencil' e aittir. melodisi lirikleriyle müsemma, pek bir anadolu pek bir türkü kokar.

bulamam yok bir yol yok bulamam
bilemem yok of cok zor bilemem
karadir icim tenimden cok
bana sor
daha sor
asik olmak mi zor
acimaz yuregim sıkıldım cok
yine vur yine yor
yalniz kalmak mi cok zor
ask hey ask dur bir dinlen burada
ask hey hain ask
aklim hala havada
asik asik asigim hala
asik asik asigim hala
(bkz: emre aşık)
Aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer
Aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun? etme!
mütemadiyen saçmalayandır. karşısındakiyle düzgün bir muhabbet döndürdüğünü zanneder lakin saçmalamaktadır. bazıları da bilerek saçmalar. neticede saçmalıktır. aşk saçmalık mıdır? o da saçmalık olsun. aşkın götüne koyim sana bir şey olmasın sözlük.
" her bakımdan ateş kesilendir aşık, hararetle koşup gide, yanıp yakılanve alev gibi yücelip başı çekendir. bir an bile işin sonunu düşünesi değildir aşık, hiçbir şeyi umursamaz sevgiliden başka, ne şüphe tanır, ne gerçek. iyi de kötü de birdir onun yolunda. aşk gelince iyi de kalmaz kötü de çünkü. "
foseptik çukuruna benzeyen aşk duygusuna düşmüş kişi.
başlarda çok mutlu olacak kişidir. sevinecektir, kalbi çarpacaktır, bağırsakları çalışacaktır, olur olmaz yerde gülcek, kuşlar çiçekler böceklerle ahbap olup "hayat güzeldir"; replikleri atacaktır durduk yerde. ammaaa çok değil az bi zaman sonra o gülen gözler yavaş yavaş buğulanmaya, sonra coşup gözyaşı dökmeye başlayacaktır. o pır pır çarpan kalp "dursa" diye dua etmeye başlayacak, bağırsaklarını ise hiç umursamayacaktır. kuşlar, çiçekler ve böceklerin hatta yaşayan tüm mahlukatların ırzına geçmek için dayanılmaz bir istek duyarken , hayatı ise tek bir cümleyle özetleyecektir: "bitse de gitsek" ..