bugün

Hendeğe deve atlatmak kadar meşakatli ve yorucu bir iştir. Onun yerine erkekse PS'de dikkat çekici bir oyun, kadınsa... (Neyse kadını boşver...) ...alınmalıdır. Hem zamandan hem de akıldan tasarruf edilir.
Fıstık gibi kızı kaybettin diyerek yapılır. Teselli etmeyi bilmem ben mlsf.
o seni hak etmiyordu, diyerek yapılır.
Arkadaşın yanağını sevmekle olur. Üzülme kanki dersiniz.
gereksiz bir davranıştır,aşk acısı çekecek kadar avel birini teselli etmeye gerek yok.
Ah tam benlik iş ne severim severim ıyk.
işkencedir. nefret ederim.

çok yakın arkadaş dışında kimse bunu yaptıramaz bana. en fazla "sana kız/adam mı yok?" gibi en yaratıcı cümlemi kullanır çekilirim.

mümkünse acınızı şu köşede sessizce çekin.
çek de bitir kanki bir an önce.

canı acı çekmek isteyen çeker buna nickim.
Bazen istemeden teselli etmek zorunda kalınır. En sıkıcı anlardandır. Karşınızdaki kişi her olaydan kendine dair bir kusur çıkarıp kendini aşağılar, sadistçe bir tutumla devamlı kendini üzmeye çalışır... Dediği her gerizekalıca şeye bir yorum yapmak zorunda kalırsınız...

Neyseki ayrıldığımda üzüntümü kendi içimde yaşıyorum.
Kankaaa boş ver hayırlısı böyleymiş ya...
-oğlum takma kafana, gazi erivan'da daha güzelleri var. yazın bi gidelim bak, çok beğeneceksin. oradan birini bulursun.
-ya hacı ne diyon ya?
- ya bosver kanka sana baska.
+ ya bsg allah askina.
yaşanacak yastır.
yaşanmalıdır.

ihtiyaçtır.
tabiatın kanunudur.

dinlenir, yoldaşlık yapılır.

teselli nafiledir.

"gerçek acıyı yaşayanlar teselli etmezler, yalnızca kendilerinin hissetmediği acıları çekenleri teselli edebilirler. "

william shakespeare.
dış ses:kanka sana kız mı yok sen daha iyilerine layıksın.
iç ses:yeter bi sus aq.
en iyisi konuyu değişmek dediğim durum. eğer arkadaşınız aşk açısı çekiyorsa onu dolaylı anlatımla meşgul edin. çünkü her unutturma hamlesi, hatırlatma gayretidir. rastgele olaylar hakkında konuşun, eleştirin, yorum yapın. insan ilişkilerine hiç girmeyin, 2 güne turp olmazsa bende neyim! *
Yalandan yere yaptigimiz davranislardan biridir. Zira ask acisi ceken arkadas soylediklerinizi dogru duzgun anlamaz bile. En iyisi, kendisini daha iyi hissetmesi adina daha az konusup, onu daha fazla dinlemektir. Ask acisinin tek caresi zaman olduguna gore, acinin hafiflemesi icin gecmesi gereken zamanda da yaninda olunabilir.
Onunla beraber ağlamak en iyisidir. o halde ne kadar dil dökseniz kar etmez.
çok sıkıcı ve gereksizdir. sürekli içer içirir pişmanmıdır , kızgınmıdır nedir anlaşılmaz bulaşımaması gereken zavallı insandır.
bi boka yaramaz.
aşk ney lan?
son iki üç gündür yapmakta olduğum eylem. ben böyle zamanlarda hiç bişey diyemiyorum. hiç iyi teselli edemiyorum insanları. sonuçta bi acı çekiyo ve o acı ben ne söylersem söyleyeyim eksilmeyecek ya da hafiflemeyecek ama bişey de söylemem lazım o durumda. off çok zor.
Üzülme be oğlum sana kız mı yok. Götü karpuz kadardı zaten vb. kurulan cümlelerdir.
(bkz: hayırlısı olsun be kanka)
zor zanaattır.
sen o an için dünyanın en mutlu insanı olsan ve gram acı çekmiyor olsan bile , o bir dalar konuya,yüreğiniz burkulur.söyleyecek cümleler bulamassınız ,sözcükler birbirinden kaçar sanki beni alet etme yalanlarına diye.evet bitmiştir,zordur, uzaktadır. 'geçer be abi ,üzülme bu kadar ' dersiniz, kendiniz bile inanmayarak,oysa o şişesinden bir fırt daha çektikten sonra, 'çok seviyodum be abi' der...öyle acıklı acıklı parçalara vurur kendini,siz de elinizden bir bok gelmediği için ve onun acısını yüreğinizde hissettiğiniz için susarsınız öyle gariban gariban...
ve akla hemen 'çok seviyodum be abi' denilen günler gelir,iyice dağılırsınız.
(bkz: boşver oğlum sana kız mı yok)

+kim o kız...söyle yavrum...

-alacan mı ana onu bana..

+alırım evladım...neden almayım...(manavdan patates alıyo sanki)
kendi hayatından kötü örnekler vererek onun daha iyi hissetmesini sağlamakla elde edilebilen durumdur.

+ama berkecan artık beni sevmediğini, daha fazla üzmeden ayrılmak istediğini söyledi. böhühühü...
-olsun üzülme gözdenur beterin beteri var bak bana 5 kere boynuzlandım, seninki dürüstmüş en azından.
+evet yaa, boynuzlansam intihar ederdim herhalde.
-??!??