bugün

insanları kötü kokar. bir de genelde t ile başlarlar.

tunus, türkiye, tahran..
az gelişmiştirler..
"gelişmiş" kriterine göre değişiklik gösterebilir.

ayrıca (bkz: tahran ı ülke sanmak)
(bkz: müslüman toplumlar)
bebek ölüm oranları, temiz suya ulaşım zorluğu gibi negatif parametrelerin yüksekliği, ortak özellikleridir.
kızları çirkindir.
güzel kız olan ülkede turizm olur, özel sektör gelişir...
Az gelişmiş'i azgelişmiş diye ifade etmeleri. ilkokul okumadan liseye geçilir çünkü.
Bir insan coğrafyacısı olarak, yarın entri gireceğim başlıktır.
müslüman olmayanlar tarafından sömürülüp az gelişmişliğe mahkum bırakılmalarıdır.
üretkenliği yetersiz olan ülkelerdir.
Faşistler tarafından yönetilirler .
Başka yönden bakarsak benim gözlemlerime göre iyi niyetli ve insancıl olmalarıdır.
Nitekim ülkeler geliştikçe insanları daha kibirli oluyor sanırım.
az gelişmiş olduklarını hatırlatan çok gelişmiş ülkelerin odağında olmaları.
gelişememiş ülkelerin ortak özellikleridir.

insan söylerken bile tuhaf oluyor ama bebek ölümlerinin fazla olması.nedeni de çoğunlukla eslenme yetersizliği..
(bkz: adaletsiz dünya)
Zamanında sömürülmüş olmalarıdır.
tüm dünya bize karşı paranoyası ve bu durumun çoğu zaman millî kimliği oluşturmada etken olması.

türkiye'yi biliyorsunuz zaten, ama macaristan'dan iran'a, rusya ve polonya'dan kuzey afrika ülkelerine kadar mevcuttur böyle bir yalnızlık hissi. doğu avrupa ve ortadoğu'da istsinası yok gibidir. bu paranoya'nın, bildiğim kadarıyla, (bariz) etken olduğu ülkeler:

(bkz: türkiye)
(bkz: irak)
(bkz: iran)
(bkz: suriye)
(bkz: mısır)
(bkz: macaristan)
(bkz: israil)
(bkz: romanya)
(bkz: polonya)
(bkz: sırbistan)
(bkz: bosna hersek)
(bkz: yunanistan)
(bkz: bulgaristan)
(bkz: arnavutluk)
(bkz: ukrayna)
kamu sektörleri ve hizmet sektörlerinin gelişmiş olması der rahmetli server tanilli.
halkının kendine güveni yoktur. ya doğal ya da sun'i yollardan bu hale getirilmişlerdir.
Evet sayın yazarlar.

Bugün Rotterdam kentinde Coğrafya dersi finalini verdim, süper geçti, dedim başlığı gidip doldurayım.

1) Kişi başına düşen milli gelir (GDP) düşüktür.
2) Ekonomi yanında,politik hayatın yerleşmemesi sonucu oluşan sorunlar vardır.
3) ithalat oldukça yüksek ve pahalıdır, ihracat oldukça azdır.
4) Genellikle fabrikalar bakımından zengindir. Outsourcing diye tabir ettiğimiz ünlü markaların daha ucuza iş yapabilmeleri için gönderim yaptığı ülkeler genelde buralardır.
5) Kişi başına düşen milli gelirin az olması sebebiyle eğitim, sağlık hizmetleri çok zayıftır.
6) Eğitimin düşük olması sebebiyle, çocuk doğum oranları çok yüksektir.
7) Çocuk doğum oranlarının yüksek olması sebebiyle, dependent kesim diye tabir ettiğimiz 0-16 yaş arasındaki "yatan" kesim fazladır.
8) Yatan fazla olunca kısa süreli bir işsizlik açığa çıkar.
9) Bu ülkelerden genellikle dışarıya göz oldukça fazladır.
10) Genç insanlar dışarıya göç ettikleri için depopulation diye tabir ettiğimiz insan sayısında azalma meydana gelir.
11) Bunun sebebinde, asıl ülkede iş imkanları artar, çünkü insanlar göç etmişlerdir.
12) Göç eden insanlar kendine ülkelerine remittance diye tabir ettiğimiz sıcak para gönderir.
13) Eğer Az gelişmiş ülke (LEDC) bu gelen taze parayı eğitim, tarım, sağlık hizmetinde kullanırsa, ülke bir sonraki safhaya atlar. Ve gelişir.

Eğer yardıma ihtiyacı olan varsa, mesaj atsın, seve seve yardımcı olurum.
DEVLET HALK ICIN DEGIL HALK DEVLET ICIN CALISIR.
ZENGINLER MILLETVEKILI OLUR.
BILIM ILIM GELISMEZ,
2 BINA 5KM YOL YAPINCA SIZE TAPAN SORGULAYAMAYAN INSALAR OLUR.
bagırarak konuşan liderleri vardır. gülmezler.
insan değil devlet değerlidir.
olası bir kaosa yatkındırlar.
(bkz: bir ülke olarak tahran)

türkiye az gelmiş bir ülkedir doğru. çünkü bu başlığı açan bireye tahran'ın ülke değil şehir olduğunu öğretememiş hatta bunu araştırma ihtiyacını bile kendisine kazandıramamış bir eğitim sistemine sahiptir.
akılları fikirleri bacak aralarındadır...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar