bugün

ayrılırken çok seviyormuş gibi sanki kendine iyi bak, bırakma sakın kendini, küsme hayata gibisinden saçma cümleler kurup teselli vermeye çalışan sevgilidir.

kaldırırsan adamın götünü böyle teselli eder işte adamı.*
(bkz: ayrılırken teselli eden sevgili)

teselli veren neymiş le öğüt veren gibi.

tanım : kanımca ayrılık aslında hiç umrunda olmayan sevgilidir. böyle bi şeyi neden yapar, bilemiyoruz.
dalga geçiyordur samimi değildir. uzak durulup sinirleri daha da germenin alemi yoktur.
(bkz: sen daha iyilerine layıksın)
ilişkinin * 'kazananı'dır. kaybeden tarafı teselli eder. halbuki karşı tarafın aşkının büyüklüğünü kavrayamadığı için tam bir maldır. bunu fark ettiği zaman asıl onun teselliye ihtiyacı olacaktır.
ayrıca o kadar zaman ne kadar sahte bir insanla birlikte olduğunuzu fark edemediğiniz için siz de biraz malsınızdır. ama azıcık. *
kendini teselli etmeye çalışan sevgilidir.
iki yüzlüdür amacı sizi teselli etmek değil dolaylı yoldan defetmektir aslında.
(bkz: sana kız mı yok)
Teselliymiş, rüyamda görsem yastıkta düşerdi, tutamazdım. Bir ayrılık yaşadık, bir yoksulluk, geriye elimizde kalan ölüm. sıkı sıkı tutalım da bir yere gitmesin.
bir de bunun ayrılırken arkadaş kalalım diyen yüzsüzleri var.
gerçekten sevmemiş olan sevgilidir.
kıçı kalkmış sevgili türüdür. o olmadan karşısındakinin yaşamayacağını düşünür. ama hayat gayette onsuz yaşanır hatta tadına vara vara.
* bak dost kalalım, her zaman yanında olacağım, bu işte aslında sevginin bitmesi değil ...vb.
- sie!!!
sıçtığını sıvayan sevgilidir.
eğer gerçekten seven iki insan ayrılıyorsa , teselli verilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.
çünkü , çok büyük aşkların , bitişinde hep bir sinir kızgınlık hatta biraz nefret vardır.
ancak eğer bir insan ayrılırken sevgilisine teselli veriyorsa , demekki ortada , az sevilme gibi bir durum vardır.
yoksa 'hadi ayrılalım ama üzülme cicim ya bulurum sana yenisini ' gibi bir durum söz konusu olamaz.

(bkz: ayrıldık ama benim kankayı yapcam sana)
Tercih hatasıdır.
(bkz: ayrılırken veren sevgili)
''sen şimdi yemez içmezsin sakın balık hapını ihmal etme'' diye mesaj atmaya hala cesareti olan götü fena halde kalkmış eski sevgilidir. ama adamın bir hatası yoktur sen kaldırdın götünü öter tabi böyle yavşak, küfür edince günah diyorlar eski sevgiliye küfür etmek günah sayılmasın lan.
(bkz: taşak geçmek)
eylemin ilk partını gerçekleştirdikten sonra ikinci partı olan sıvama faslını da ihmal etmeyen insan modelidir.
(bkz: benden uzak allaha yakın olsun) bütün nöronlarımı mesaiye zorluyor kendisi.
gönlü hala sende olan sevgilidir.
(bkz: teselli ikramiyesi)
hııığ sen çokiyibii insansın, hığğ işte benim de sgk başladı sora zıgaradan yattım, hığğğ sonra biz gittik bıdı bıdı bıdı, diye kafa karıştırsın. karıştırılan kafayı toplarken oyalan, sıkılma falan neyn. iyi bi şey o. bakma öyle bıdı eskili sevgi ezildim büzüldüm şeysiyle yau..
ağzı burnu bir güzel kırıldıktan sonra, dökülen dişlerinin eline verilip totosuna tekmeyi basaraktan yollanası sevgilidir. ay canım benim çok da düşünceli sevgilidir. *