bugün

entry'ler (1835)

öğrenim kredisini kocasına ödettiren kız

70 bin liralık iddia borcunu karısına ödeten erkekten farksızdır.

para kadın ilişkisi

Saçma sapan genellemelerde bulunmayın bence.

yazarları şu anda mutlu eden şeyler

şu sıralar bir iki sınava hazırlanıyorum, insanın hedefi olması meşgul olacak bir şeyleri olması güzel. inşallah kazanırım. çünkü değişiklik de güzel.

kendine olan saygısını kaybeden insan

utanmayı da unutmuş insandır.

sözlük yazarlarının şu an aklından geçenler

hiç doya doya birine sarılmadım, kimse de bana öyle sarılmadı, ben boşuna yaşıyorum.

sözlük yazarlarının dini inançları

Güzel olan ne varsa inaniyorum kötü olan ne varsa inanmıyorum. Yetti mi?

doğduğun yeri 4 kelime ile anlat

Uçsuz bucaksız bir ova, kocaman masmavi bir gökyüzü, ovanın etrafında kocaman gri dağlar, fokur fokur akan soğuk sular. Bilin bakalım neresi? Tabi ki tahmin bile edemeyeceksiniz. Dört cümle oldu neyse idare edin artık.

30 yaşından büyük olduğu halde sözlükte yazan tip

Sözlüğe eski bir yazar olmanin hatırına kalite katmak istiyordur. Yoksa inci sözlükten bir farkınız kalmayacak.

malatya

iç Anadolu bölgesinin iç ege bölgesinin bircok ilinden, Akdeniz bolgesinin Karadeniz bolgesinin dogu anadolu ve guneydogu anadolu bolgesinin çok ilinden daha güzel ve daha yasanilabilir bir şehirdir. Hele bır de doğanşehir ve darende ilçesi vardır ki bu saydığım bölgelerin çoğu ilçesinden çok daha güzel cok daha yasanilabilir ilceleridir.

pazar sabahı boğazda kahvaltıya giden türbanlı

Gitsin size ne, sonra da bir avm ye gidecektir.

şaka maka öğretmenlerin 4 bin tl maaş alması

15 yıllık bir öğretmenin maası yeni yeni 3 bin olmuştur. Bilip bilmeden konuşmayın, hesaplama islerini ben yapıyorum.

şaka maka öğretmenlerin 4 bin tl maaş alması

26 yıllık bir öğretmenin maaşı cuma itibariyle yeni 4000 olmuştur, o da eşi çalışmıyor ve 20 yaşından küçük iki çocuğu varsa. Adamın asabini bozmayın.

5 ocak 2018 münir özkul un vefatı

Işıklar içinde uyusun...

alevileri sevmeyen ümmetçi

O gelmeyecek sevgiyi şöyle bir güzel siyah poşete bağlayıp, üzerinde sevimsiz sineklerin uçuştuğu pis kokulu çöpe burnumuzu kapata kapata hooop diye atıyoruz.

alınan en güzel hediye

Küçük bir buse bile yeter. Sevdiğimden geldikten sonra.

bir kadının hamarat olduğunu gösteren yemek

Kesinlikle pilav. Bir kadın pilavı tutturabiliyorsa her yemeği yapar. Manti nedir ki çocuk işi.

insanı ve kendisi sevilmeyen şehirler

ben de sorarım bir şehirde kaç yüzbin kişiden kaç yüz kişiyi tanıyorsun? cevap: şaşkın bir surat, o zaman genelleme doğru birşey değildir. bir insanı seversiniz o şehrin bütün insanlarını seversiniz, o insandan nefret edersiniz, o şehrin bütün insanlarından nefret edersiniz. böyle insanoğlu değişik karmaşık bir yapı, bütün genellemeler de buradan doğuyor. doğru yanlış o konuya girmeyeceğim.

Bu genellemeler küçük yerler için geçerli olabilir.mesela iki yıl çalıştığım hekimhan ilçesinden gerçekten nefret ettim, hemen hemen orda yaşayan bütün hekimhanlıları da tanıyorum. o yüzden bu geçerli bir genellemedir.

3 kelime ile üzücü bir şeyler yaz

galiba ben acıktım.

üzücü, çünkü çalıştığım yerde bugün yiyecek hiçbişey yok.

insana zevk veren basit şeyler

çiçek dikmek. saksı çiçeği. odam çiçeklerle dolu.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

2018 koç burçları için aşktan yana kötü bir yıl olacakmış. Haydaa. Bu olmadı işte.