bugün

sevgilisinden yeni ayrılmış adamı teselli cümlelerinden biridir.ama harbiden kız yoktur o adama, "sende iş yok oğğlum" diye teselli edilmesi daha doğru olur bu gibi durumlarda.

-ühhü abi terk etti beni ya...
-sus ağlama oğğlum, sana kız mı yok lan!
-yok tabi abi, var mıdır ki?
-yok galiba
-ühhü...
-zırlama lan!
basit bir teselli cümlesi. gerçekçi değildir.
ahan da klasik yurdum insanının gaza getiriş cümlesi. sanki bu ülkede tüm kızlar angelina jolie, tüm erkekler de brad pitt yahu. tamam anladık sevdiğimiz insanları başka gözlerle görüyoruz. bize hiç çirkin gelmiyorlar ama bokunu da çıkarmamak lazım.
kız vardır ama onun gibisi yoktur.
yakışıklı değil ama sempatik olan erkekler için teselli cümlesidir.
http://galeri.uludagsozlu...%C4%B1z-m%C4%B1-yok-2755/
- bana kızıyor musunuz ?
- sana kızmıyok, biz kendimize kızıyok.
- haa, iyi o zaman.
ayrılık sonrası arkadaşların moral verme cümlesi.

benim için çok etkili oldu. harbiden lan başka kız mı yok sanki?
söylenebilecek en berbat teselli cümlesi. (bkz: sana erkek mi yok)
http://galeri.uludagsozluk.com/r/sana-k%C4%B1z-m%C4%B1-yok-119954/
çok duyulabilir. ve bazen bıkkınlık verebilir. ağızdan bir kaç cümle dökülebilir bıkkınlık meyvesi olarak.
yok be abi ne biliyim olmuyor, hani diyorlar ya o olmazsa bu olur ama niye hiç olmuyor abi, sorun acaba bendemi diyorum. yanlış bir yaklaşım mı yapıyorum ki. yok bi sorun yok gibi hani. çok şey mi istiyorum abi sadece sevebilecek birisi istiyorum ya, sana başka kız mı yok diyorsunda abi o kız nerde ya. niye hala o başka kıza ulaşamadım abi. biliyorum abi hiç olmiyacak birak teselli etmeyi. ben sevmeye sevilmeye değecek bir insan değilim ya. ah keşke biraz boşver be abi senin kafanı ağritmiyim ben gidip odama çekiliyim sanırım benim içim en iyisi bu. en azından uyurum abi anlıyormusun, uyuyunca ne oluyor biliyomusun abi, rüya görüp mutlu oluyorum. evet ben böyle bir manyağım işte. abi yoksa rüyanın tersi çıkar ondan mı ki. ama boşver abi ben rüyalarımla mutluyum sonuçta orası benim dünyam ve başka birisini aramam gerekmiyor. hadi hayırlı işler abi.
Duyguğum en basit ve tarihi eser diyelim teselli türüdür hiçte teselli etmez. Çünkü çoğunlukla bunu sana dedikleri zaman sen hala ayrıldığın kıza aşıksındır.
-Sana kız mı yok be kardeşim...
+Yok işte amına koduğum yok. Hani nerde nerde? Yok.
sevgilisinden yeni ayrılmış her erkeğe arkadaşları tarafından moral yükseltme amaçlı söylenen cümle.
moral verme amacıyla söylenen ama bir boka yaramayan teselli cümlesi. bunu söyleyerek moral verdiğini zanneden ibneye sesleniyorum kız çokta ondan başka yok**
en yakın arkadaşın en kral teselli cümlesidir.
(bkz: elini sallasan ellisi)
hoşlandığı kız yüz vermeyince erkek kişisinin arkadaşlarının kullandığı cümle.

-yüz vermedi lan
+o.. lan o boşver sana kız mı yok?

-yoktur.-
(bkz: en samimiyetsiz laflar)
''ulan olay o mu amk.'' diye cevap verilesi teselli cümlesi.
acınası haldeki arkadaşınıza vermeniz gereken en iyi teselli

-abi hep böyle yapıyor dayanamadım artık
-olum boşver sana kız mı yok

ve hiçbir zaman doğru kız olmadı...
Dünyada 4 milyar erkek 3 milyarda kadın vardır (?). 1 milyar erkek yalnız kalıyor malesef.
- var mı?
genelde ayrılan yada tekme yiyen erkek için söylenen avutucu cümle.
yok anasını satayım diye içimden geçirdiğim ama söyleyemediğim cümle.

Not : Yanlızım sözlük terk edecek sevgilim bile olmadı, üniversite de bitiyor, görücü usulü artık, karar kesin.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar