bugün

ing. ok

ayni zamanda bir giyim markasi.
tıbbi katater markası.
smallville' de ki malikanenin aynısını görebileceğimiz dizi. izliyoruz bakalım nasıl birşeymiş...

ekleme: ben beğenmedim...
cw'nin çizgi romandan uyarlama yeni dizisi. kopyala-yapıştır yöntemiyle şöyle bir özet verelim.

"Milyarder bir çapkın olan Oliver Queen korkunç bir deniz kazasından sonra hayatında yeni bir sayfa açar. Beş yıl boyunca bulunamayan ve öldüğü zannedilen Oliver sonunda Büyük Okyanus'un ortasındaki tropik bir adada bulunur. Oliver Starling City'e, evine geri döner. Kendisini karşılayan annesi Moira, kız kardeşi Thea ve en iyi dostu Tommy Oliver'ın son beş sene içinde yaşadığı şeyler yüzünden çok değiştiğini fark ederler.

Birçok süper kahraman gibi Oliver da dönüştüğü adamı insanlardan saklamak ister ama bir taraftan da eskiden işlediği günahların bedelini ödemeye de kararlıdır. Bu nedenle suçlularla mücadele etmek ve şehrin eski ününe kavuşmasını sağlamak için gizli Arrow kişiliğini yaratır.

Ancak Arrow'un yetkisi olmadan düzeni korumaya çalışırken kullandığı yöntemler bazılarının canını sıkmaktadır. Detektif Quentin Lance'in en büyük dileği (Oliver'ın eski kız arkadaşı Laurel'in babası) Arrow'u yakalamaktır. Bir süre sonra Oliver'ın dönüşünden çevresindeki bazı insanların memnun olmadığı da anlaşılır... Oliver'ın annesi Moira'nın oğlunun geçirdiği deniz kazasıyla ilgili daha çok şey biliyordur... "

imdb puanı 9.1.

ilk bölüm itibariyle güzeldi, aksiyon sahneleri "oyyşşş" dedirtti. yalnız başroldeki stephen amell abimiz gereğinden fazla yakışıklı, bu tiplerin kahraman olacağına beynim inanmıyor maalesef, keşke biraz daha az yakışıklı olsaymış. oyunculuk ortalama ve altında seyrediyor. gelecek bölümlerde dizinin ne ve nasıl olduğunu daha iyi anlayacağız; ancak şu haliyle bile seyirciden artı puan almış gibi görünüyor.
green arrow çizgiromanının dizi versiyonudur. dizi fena değil izlenebilir.
Pilot bölümü az önce izledim de harika bir dizi. Bunu ilk bölümden rahatlıkla söyleyebilirim. Başrol oyuncusuna kanım ısındı birden. Senaryo, kurgu ve aksiyon çok iyi oturtulmuş diziye. Şehir ortamı da çok güzel. Hadi bakalım ikinci bölümü bekliyoruz.

--spoiler--

Twilight muhabbeti çok gerçekçiydi ve güldürdü.

--spoiler--
1x02

iyi bir şekilde tam gaz devam ediyor.

--spoiler--

• herkes alcatraz konusunu açıyorda ulan ne alaka? alcatraz'da her hafta bir suçlunun peşinden gidilip, bölüm sonu tamamlanıyordu. ana konu buydu. başka bir konu yoktu ki zaten. bu dizide öyle değil.. oliver karakterinin öldürdüğü adamlar dışında adada yaşadıkları ve annesinin bildiği daimi gizliliklerde mevcut. sen gel bu diziyi alcatraz ile kıyasla. gerçekten yuh.
• bu bölümde adada bir başka kapşonlu kahraman bulduk. bakalım nasıl oldu bu geçiş süreci.
• spider-man tarzı bir öpüşme beklemiyorum değil. laurel'i kapşonlu kahramanımız bir şeyden kurtarıp kendisine aşık ettirebilir.

--spoiler--
Stephen Amell'in göz doldurduğu aksiyon dizisi. yalnız bir şey diziden soğumama sebep oldu;

--spoiler--
hatırlarsanız adadan eve dönerken oklarını bir ahşap bavula koymuştu ilk bölümde. hadi diyelim bavulu adada yaptı. o asma kilit ne iş? bu adam beş senede demir işler hale mi geldi?
--spoiler--

böyle minicik bir ayrıntı ama işte bütün iştahımı süpürdü gitti...
tutması muhtemel sürükleyici bir konusu olan dizi.
dc comics'in green arrow isimli cizgi romanindan uyarlama televizyon dizisi. ilk bolumunden beri takip eden birisi olarak diziyi cok seviyorum, cogu kisinin soyledigi uzere biraz batman havasi var, bunun sebebi de ikisinin de cizgi romandan cevirilmis olmasi. ayrica kanal tarafindan birinci sezonun tamaminin cekilecegi duyuruldu, yani iptal edilmeyecek.

--spoiler--

3. bolum itibariyle kendini dig'e ifsa etti. o adama benim de kanim isinmisti zaten *
--spoiler--
1x03

Bu diziye Alcatraz gibi diyenlere iyi kapak oluyor yavaş yavaş. Harika bir bölüm izledim yine.

--spoiler--

• Diggle güvenilir biri. Açığa çıkması iyi oldu bence.
• Laurel, kahramanımıza aşık olabilir. Spiderman vari birşey bekliyorum oradan.
• ilginç teorilerim var. Bence Oliver ve babasına suikast düzenlendi. Yat olayı da buna dahildi. Annesi birşeyler biliyor ama orası tam bir muamma. Flashbackde bu daha da anlaşılıyor. Oliver'ı öldürme planları var.
• Kardeşim söylemiyim diyorum da Laurel'ın arkadaşından tut Oliver'ın bacısına kadar tüm hatunlar taş. Laptop kurtarmaya gittiğinde bile işletmeci hatun taş gibiydi lan. Bilerek yapıyorsanız söyleyin de bilelim hani.

--spoiler--
1 kasım tarihinde 4. bölümü yayınlanacak olan harika ötesi dizidir. bu dizi çok tutacak arkadaş.
--spoiler--

oliver queen'in kendini bu kadar çabuk ifsa etmesini çok saçma bulanlar olmus fakat green arrrow, dc evreninde kimligini gizlemeyi pek beceremeyen kahramanlardan biridir aslinda.

--spoiler--

ayriyetten ileriki bölümlerinde deathstroke'u görebiliriz.
batman,robin hood,robinson cruise,lost karması,gayet saran dizi.
1x04

Çok güzel ilerliyor maşallah.

--spoiler--

• Ne olursa olsun Oliver kurtulur. Sorun o değil.. Asıl sorun Laurel'ın babası. Oliver ne yapıp edip kurtulsa da kızın babasının ona karşı olan düşüncelerini de eklersek iyice riske etmeye başlıyor.
• Deathstroke geliyor..
• Green Arrow kimliğini gizleyemeyen bir süperkahraman. Yani ondan inanılmaz gizli şeyler beklemeyin, özelliği bu.
• Ada hayatı ile ilgili ilerki bölümlerde daha kapsamlı bilgiler verecekler.
• Son olarak şu kız konusuna açıklık getirelim. Laurel ile yatağa, sekreter ile ortama akılır. Digg'in baldızı da hiç fena değil. Baldan daha tatlı..

--spoiler--
an itibariyle 1. sezon 4. bölümünü izlemekte olduğum dizi. gidişata bakılırsa

--spoiler--
oliver'ın eski koruması diggle arrow'un yoldaşı olma teklifi kabul edecek bi duruyor.
--spoiler--
batmanin dizi hali gibidir. şu ana kadar çok iyi gidiyor. belki batman begins'teki eski teşkilatı * görebiliriz. çizgi roman halinde galiba vardı.
benim bu dizide anlamadığım birşey var bu karakter adaya düşmeden önce sadece eğlenceye düşkün bir tip değilmiydi. adada mı öğrendi polis veritabanlarına girmeyi bir sürü dil falan nasıl oluyor, abartı değil mi ? ne adaymış arkadaş bizde gidelim.
batman yokken var olan karakter.
hala batman'e benziyor diyenlerin götüne ateşli ok girsin.
Bir süper kahraman dizisi nasıl olmalıdır sorusunun cevabını ilk bölümleriyle veren başarılı dizi. Bu başarısının biraz daha arttırıp devam ettirebilirse muhtemelen efsane diziler arasına girer.
1. sezon 5. bölümünü bizlere sunan, güzide yeni dizi.
Green Arrow karakterini canlandıran, Stephen Amell'in seksiliğinden ve cool oyunculuğundan bahsetmek için, onun başlığına gitmenin daha yerinde olduğunu düşünüyorum.
şimdi diziye gelirsek,
bu tarz yani çizgi roman karakterlerinin uyarlandığı film ve dizilieri daha önce gördük,
iron man, spider man filmleri falan derken, smallville ile superman tarzı bir dizi falan, evet güzeldi, baya sezonda sürdü,
ama bu dizinin ondan farkı olayların daha çabuk gerçekleşmesi,
öncelikle çizgi romanı okumadım belki o da bir solukta bitiyordur, ama olayların örgüsünü vermeden
daha beş bölümde neredeyse her şey çözülmek üzere.

ok kullanan karakterleri sevenlerin bayılacağı bir dizidir,
bir yüzüklerin efendisindeki legolas olsun,
the walking dead'de daryl dixon olsun,
bunlar gibi bir karakter gelmiştir.

dizinin içeriğine girecek olursak, **
--spoiler--

bir kere allahım stephen amell sen nesin yarabbim, tanrı'nın bazılarını özene bezene yarattığına tek kanıtsın,
böyle zamanlarda yaratıcının torpil geçtiğine inanıyorum,
hatta bunu dile getirmek için yani bu torpil işinin nasıl yürüdüğünü öğrenmek için
allahım sana geliyorum cümlesini bile kuruyorum, öhö öhö evet ne diyorduk.

bir kere dizide ki Laurel Lance denen avukat, allahım bu kadar mı itici olunur, neyse ki bir kaç bölümden sonra sorunu anladım, kaşları , yani o yüz hattına ki o gözlere ip gibi kaş kullanırsan böyle sırıtırsın işte,
bakınca böyle Angelina Jolie'yi andıracak bir seksiliğe sahip olabilecekken sen bulgar karıları gibi kaş kullanırsan televizyonda hiç estetik durmassın, yeminlen tiksiniyorum senden, hayır karakter olarak çok başarılı, özgüveni yüksek, yaparım ederim hesabı ve bunu yapacak gücü var, iradesi de sağlam, arkadaşı iki tek atalım deyince, yok annem dosya bakcam demeler falan, takdire şayan, ama gel gör ekrandaki suratın olmuyor, twitterını bulursam dile getireceğim zaten bunu,
ayrıca lori kancığı gibi, sevgilin gidince hemen kankası ile yatmalar, neymiş efendim kız kardeşimle yatmışın, abla olaydın da çekeydin kulağını te allaammm, ah bu amerikalılar ah bu amerikalılar.

bu oliver'ın annesi nasıl ciğersiz bir kadındır ya, para için mi yapıyor bunları, kocasından istese vermez miydi yani neyin peşinde, şu evi al dedin de almadı mı kocan, bu adayı istiyorum dedin de yok hanım olmaz mı dedi de suikasti kimse
bilmemeli falan demeler, walter da en iyisini yaptı yürü be, hani kadına dul kadınsın bir ihtiyacın olursa çekinme
diyerek yaklaşmış ama olsun sevdim ben, ağır abi modunda.

oliver'ın kız kardeşini gossip girl'de de sevmezdim, burda da ayıla bayıla izleyeceğimi sanmıyorum.

oliver'ın koruması dig, işte en tuttuğum adam, çok duygusal konuşuyor şöyle yalan söyleme böyle aileni düşün falan da
ulan adamın babası kafasına sıkıyor, kimse de demiyor ki haklısın yani dig sen biliyorsun olanları sen bari
arkandanım de, tamam yardımcı olacaksın ama öyle iğneleyici falan konuşmalar yapma annem.

--spoiler--

çarşamba akşamlarına heyecan getirmiştir, sürsündür, izleyelimdir.

not: ayrıca adamın adada şunu nasıl öğrendi bunu nasıl öğrendi diyenler için, ilerleyen bölümlerde hepsi çözülecek
ki zaten o adam ona orada yardımcı oldu ve hayatta kalmak için bir sürü şey öğrendi,
adada öğrendikleri bana çok normal geliyor valla,
sonuna kadar da destekliyorum intikam savaşını, bırak sana kanunsuz desinler ,adaleti getiriyorsun sen.
1x05

Bu bölümde iyiydi.

--spoiler--

• Öncelikle Laurel ve Oliver'ın kankası arasında sürdürdükleri ilişki ne oldu diye merak ederken Oliver ve Laurel öpüştüler şak diye. Sonra ki beraber olamayız klişesi çok abesti.
• Digg'i Green Arrow'un içinde görmek acayipti. Nigga Arrow tarzındaydı..
• Adada yaşananlar çok güzel. Deathstroke'u görmeye fırsatımızda oldu.
• Oliver'ın anasına üvey babası iyi posta koydu.
• Son olarak sekreteri göremedim gözüm aradı vallahi.

--spoiler--
ne şehirmiş arkadaş bu Starling City. Bütün musibetler burda.
--s01e05 spoiler--

5. bölüm itibarıyla deathstoke'un gelişini "hobareey" nidaları eşliğinde kutladık.

--s01e05 spoiler--
ilk 5 bölüm itibariyle gayet akıcı ilerleyen dizi. gelecek bölümlerde aynı istikrarı sürdürür umarım
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar