bugün

bu şarkıyı en güzel söyleyen kıraç.*
sözü ve müziği selahattin sarıkaya'ya ait olan müthiş parça. afiyet olsun.

http://fizy.com/#s/1lxixn
ne güzel bir şarkıdır. umut kaya'nın coveri de oldukça güzeldir.
eski şarkılar da olmasa; demet akalın ibrahim kutluay'dan ayrılınca hangi şarkı yapmıştı amk! bebekte üç beş tur mu atacaktı, ne s.kimse, onlara muhtaç kalacaktı bir nesil... erkin abim ne demiş, bakıyoruz: bir sevgili uğruna sen de benim gibi yanma arkadaş. adamdaki pişman ol-ama-ma ya bakıyoruz, saygıyla anıyoruz.
yıldız tilbe nin şarkının geçiken hakçası yorumunu yaptıktan sonra daha bir dinlenebilinir,dellenebilinir olan şarkı.
"giden gelirmi sandin,
aldandin boşa yandin,
birakip gitti seni, nicin ismini andin..
anma arkadaş, anma arkadaş
yanma arkadaş!.."

umut kaya cover'ındanda dinlemeyide gerektiren şarkı.
saçmalayasımı getirendir ama manidar değil de değildir...

anma çapı, anma basıncı gibi terimler vardır teknikte. bunlar o çap veya basıncı tam olarak vermezler, sadece o ölçüyü yaklaşık olarak anmak adına kullanılırlar, tam değildir.

buradan yola çıkarak; insanların hayatlarında bir dost vardır bir de anma arkadaş...
ogün sanlısoy un yeni albümünde yer alacağını öğrendiğim erkin koray şahaseri.
ogün sanlisoy'un cover'ı da dinlemeye değerdir.
giden gelir mi sandın
aldandın boşa yandın
bırakıp gitti seni
niçin ismini andın
anma arkadaş! kısmına bayıldığım umut kaya coverı da harika olan şarkıdır.
teselli ederken
Giderken arkandan bakmam yani yüzünde görmediğim hayrı g..nde aramam!!! de demek yerine kullanılan söz öbeği..
canlı ogün sanlısoy yorumu için;

http://www.youtube.com/watch?v=VKyrmfpPaHk&NR=1
ogün sanlısoy' un son albümünde cover halini seslendirdiği şarkıdır. ogün sanlısoydan dinlenmesi şiddetle tavsiye edilir.
bir erkin koray efsanesidir. geçenlerde şarkı sözlerine uygun ruh halindeyken, karışık çalan müzik listemde bir anda belirmiş ve beni kamyon çarpmışa döndürmüştür.
Cover olarak umut kaya'dan dinlenilmesi tavsiye edilir. Ama en içten söyleyeni tabii ki erkin koray'dır.
beni benden alan şarkıdır.şu sıralar dinlemeyede ihtiyaç vardır zaten.
umut kayanın yorumuyla dinlendiğinde de ayrı bir tat verebilecek olan şarkıdır.
güzel şarkıdır yıldız tilbe efsanelerinden biridir.
ogün şanlısoy, kıraç, yıldız tilbe derken, en güzel coverı umut kaya tarafından yapılan erkin koray şarkısı.

fena dile dolanıyor. bir haftadır dinliyorum, söylüyorum, çalıp-söylüyorum, yıkıyorum ortalığı. odadakiler artık tepkili. öhm.

edit girmeden edemedim: entry saatini de tam tutturmuşum hee ahaha, bildiğin anmış gibi oldum yani 17:17.

neyse fazla anmayın, yanmayın diyerekten gideyim ben. zaten günlerdir aynı cümlelerle konuşuyorum. arkadaş dışarı çıkacak:

-hadi görüşürüz ecelliiizz!
+tamaam, fazla anma tamam mıığ
-ehueh tamam
+hadi selametle

kapı kapanır. ve ben:

-anmaaa aaarkaaadaaaaaaaaş!
bir filmin daha sonunun geldiğini gösteren iki kelimelik bir kitap.
akla takılan, dile dolanan, gelenin geçenin, sevenin üzenin, ablanın abinin, arkadaşın sevgilinin, arkadaşın adına sevgilisinin, ablanın adına arkadaşının, dağın, taşın, uçan kuşun.. ardından söylenen yegane şarkı.
(#19218951)
yine dinlenmiş, söylenmiştir..

bir sevgili uğruna,
sen de benim gibi,
yanma arkadaş...
o yaşlı gözlerine,
o yalan sözlerine,
kanma arkadaş...
giden gelir mi sandın,
aldandın boşa yandın,
bırakıp gitti seni,
niçin ismini andın,
anma arkadaş, anma arkadaş...

birgün geri gelecek,
senden af dileyecek,
sanma arkadaş...
yırt at gitsin resmini,
unut artık ismini,
anma arkadaş...
giden gelir mi sandın,
aldandın boşa yandın,
bırakıp gitti seni,
niçin ismini andın,
yanma arkadaş, aaa...
anma arkadaş...
erkin babanın enfes şarkısı ve ogün sanlısoy'un müthiş coverladığı parçadır. gecenin bu saatinde iyi gider.
ogun sanlısoyun on numara yorumladığı erkin babamızın enfes şarkısı.
Erkin baba dan dinlemenin yeri ayrıdır elbet lakin yıllar sonra ilk kez yalniz gecirilen bir yilbasinda star tv' deki "unutulmaz düetler" programinda yıldız tilbe'den dinlemek adamı mahvedebilir.

Not : o programın yapım ve yayınında emeği geçen herkesin...