bugün

entry'ler (2084)

kurtlar vadisi polat ın yolu

memati'nin ölümünden sonra saçlarını kendi kendine kısaltan ve bunalma giren polat'ın hikayesini anlatacak olan serinin yeni ismidir.

soruya doğru yanıt verdikten sonra kafayı öne eğme

utanma mıdır, mütevazılık mıdır nedir bilmiyorum ama bir toplulukta sorulan soruya doğru yanıt verdikten sonra uygulanan harekettir.

arapça seks hikayesi yazıp kuran diye satmak

her ne kadar konu hakkında haklı olunsa da, kullanılacak herhangi absürd bir ifade herşeyin içine sıçar. fikrine ağız dolusu sövdüğüm ancak düşünce sebebine hak verdiğimdir.

arkadaşlar, sözüm (islam) dinine gönülden bağlı olan kardeşlerime:
iletişim ve imkan çağında yaşıyoruz; lütfen üç beş kelime de olsa arapça öğrenelim! böyle sapık düşünceler yüzünden gaza gelmişlik değildir bu, sadece değer bilmektir. sevdiğimiz insanın ibirini cibirini biliyorken, kutsalımız hakkında üç beş şey öğrenme gayreti boş mudur?

yüce peygamberimiz hz muhamedin (s.a.v)dilini öğrenmeye paha biçilebilir mi?

fetih 1453 ün sinema tarihinin rekorunu kırması

kalitenin değil, doğru yolda yol almanın meyvesidir. insanların ihyitaç ve özlem duyduğu bir takım konular film edildi mi, içlerindeki potansiyel gişe hasılatı olarak ortaya çıkıyor o kadar. böylesine para kazandıracak bir fikri kimse neden daha önce ortaya koymadı işte orası garip.

klima filtresi

klima filtresi temizleme işlem adımları:

niyet et, üç kere salmastraya ve üç kere kapline hava tut, filtre üzerinde iğne ucu kadar bile tozlu alan kalmayacak şekilde tazyik et.

filtre temizlemesi gerektiren haller: yok artık!

abd askerine çuval geçiren gençlerin yargılanması

incinen gurur hepimizindir ancak birilerinin kurtlar vadisi izleyip bulduğu ilk amerikalı'ya çuval geçirmesiyle ne sorunlar çözülür ne de onuru zedelenen milletimiz rahat eder.

bu olay jennifer lopez'in fotoğrafına hallenip sağda solda jennifer'la birlikte oldum demekten farksızdır.

fetih 1453 ü kötüleyenler

yav arkadaş anlamıyorum yahu! filmi beğenmeyen sırf çekiminden, sahnesinden, kamerasından, efektinden bahsetmiş! ulan istediği kadar kötü olsun ne çıkar, sonuçta biz 40 yıl boyunca cüneyt arkın ile yetinmiş insanlarız.

ancak bir insan evladı çıkıp da asıl yürek yaralayıcı kısmından dem vurmuyor. Gözünüzü seveyim doğru söyleyin ya,hangi birimiz filmden çıkarken kendimizi "fatih" gibi hissettik? hangi birimiz gurur duyduk fetihle?. insan gaza gelmeye de ihtiyaç duyuyor bazen, tıpkı kurtlar vadisi filminden çıkarken memeati kesildiğimiz gibi!

fatih sultan mehmet han aciz, ulubatlı hasan behlül, akşemsettin hazretleri aydede, topu döken karşı taraftan yani biz malız, mehter marşı, ara ki bulasın.. sokayım yapacağınız işe!

14 şubat a sevgilisiz girenlere teselli mesajı

yalnızlığı unutturan ve hayata taptaze bir hevesle devam etmenizi sağlayacak muazzam eser.. yazarı ve ismi şu şekilde:

geothe: giren şemsiye açılmaz.

recep tayyip erdoğanın cezaevi fotoğrafları

Halkı din ve ırk farkı gözeterek kin ve düşmanlığa açıkça tahrik etmek suçunu işlemesi iddiasından dolayı girdiği cezaevinin akabinde,üstün istek ve azimin halkın baskın temayülüyle keşistiği mutlak güce hiçkimsenin karşı koyamayacağını gösterme hareketinin start noktasında verdiği pozlardır.

havada düğün için hava sahası kiralayan damat

(bkz: allah bir hava yastığında kocatsın)

bilgisayar donunca mausla daireler çizmek

türk insanının tipik özelliğidir. ne kadar saçma abi ya, ne zaman garip bir davranışla karşılaşsak 'türklere özgü davranışlar' katagorisine sokuyoruz ya ben daha ne diyim. hayır yani anlamadığım, ayranın son yudumuyla yemeğin son lokmasını denk getiren sadece biziz demeler, dünyada alaturka tarzı tuvatte büyük iş görürken polifoni olsun diye suyu açan sadece türkler demeler falan olmuyo be abi. inandırıcı değil yani.

ha bir de unutmadan, şu hikayeyi bir çoğunuz duymuşsunuzdur;

(bizim bi arkadaş sınavda "risk nedir?" sorusuna "risk budur" yazmış bi' tek o yüz almış gibi bi'şey)

-bizim bi abi almanya'ya gitmiş 5.5 euro tutan alışverişi için 10.5 euro vermiş (para üstü olarak kağıt 5 euro almak adına) kasiyer kafayı yemiş müdürü çağırmışmışmış.

milletimizin gerçekten kıvrak bir zekaya sahip olduğunu ve içerisinde,ortalamanın üstünde zeka seviyesine sahip bir çok insanın bulunduğuna yürekten inanıyorum tabi ki ancak demek istediğim, ulan yine suşimin son lokmasıyla beyaz şarabımın son yudumunu denk getiremedim diye içlenen bir japon hayal etmek zor geliyor.

o hooo konudan bir hayli uzaklaşmışız mod merak etmeden geri dönmeliyim:

-türklere özgü bir pc çözme çabasıdır. *

aaa evet aramışsın

abi bu ne saf bir yalandır ya, kendimden utandım. sen adamı sallama, çalan telefonu sessize alıp devam et akabinde kapının önünde karşılaş! çok değil ya 15 saniye sonra yani.

-abi niye açmıyosun, seni aradım!
+telefon evde kalmış kanka ya.
-cebindeki n..
+haa dur lan cebimdeymiş. aa evet aramışsın
-(eleman gider)
+(uzaklaşılır ancak surata iğneyle oynayan emre belözoğlu tribi hakim olur)

yabancı dil konuşurken ses tonunun değişmesi

yeni bir dil öğrenirken sıkça vuku bulan hadisedir. hatta cümle kurmaya bile yeni başlanmışsa bu ses benden mi çıkıyor lan der insan. doğru bir tespittir.

matematiksel kanıtla sevgililer gününün iptali

14x2+12= 40 yapar, neyse ya.

14 nisan 2012 antalya da pastırma yazı zirvesi

öğrenciliğim sırasında maruz kaldığım 3 kişilik zirveler gibi olmamasını temenni ettiğimdir.

not: diğer ikisi ev arkadaşımdı.

yediğiniz içtiğiniz sizin olsun, gördüklerinizi anlatın yeter zirvesidir.

japonya kürtleri

(bkz: http://translate.google.c...ize%20yord%C4%B1m%20etsin)

fındık kadar

fındık kadar kalite ararken dünya kadar mal sanatçımız olduğunu bağıran çalışmadır.

kardan adamla aşk yaşayan kız

(bkz: anla beni kış aşkım)

babanın damadı olabilirim

-babanın damadı olabilirim

+babanın gelini olmak istemem, sağol.

orta derece ingilizce bilen adam

aslında az ingilizce bilen adamdır. eğer gerçekten orta derece bilseydi biz onu ileri derecede ingilizce biliyor zannederdik.