bugün

ötedünya inancının belirgin göstergesidir.
- "allahım sana geliyorum...içim ürperiyor... ya evde yoksan.."
(bkz: hoş geldin)
aşağıdaki gibi bir yakarmaya konu olan serzeniştir.

"beni kimse sevmiyor. hangi kapıyı çalsam yüzüme kapanıyor. allah'ım bari beni sen kabul et. bekle beni, sana geliyorum."

aslında muhatap allah değil kuladır. ama kul bunu da anlamaz çoğunlukla.
'tanrım al canımı' cümlesinin islamdan sonraki hali.
sınıfta uzun eşek oynarken, tam atladığın sırada pantolunun yırtılması ve milletin içinde o halde düşmektense yerin dibine girmek isteyeceğin ve içinden geçirdiğin kelime.
ateş seni çağırıyor.
ölümle karşı karşıya kalındığında kullanılan cümledir. o sırada tüm geçmişiniz gözünüzün önünden film gibi geçer. azrailin ensenizde nefes alışını hissedersiniz. cümlenin kullanılabiliceği yerlere örnek vericek olursak:

-dütttt...
+ne düttlüyosun lan? yol hakkı benim.

(abi sakin olsana, adam harcar seni.. kaslara bak.. o da ne.. elinde kızılcık mı var? ne ki o öyle? )

+Allah ım sana geliyorum.
(bkz: bırakın gitsin)
müthiş bir ata demirer repliği.
(bkz: avrupa yakası)
(bkz: cuma günü kilise ye günah çıkarmaya giden müslüman) böle bir başlıktan yönlendirilmiş başlık.
(bkz: kıllı kocaman bir örümceğin surata düşmesi)
hemen hemen her metal konserinde tüylerimi diken diken ettiren haykırış.
çirkin bir kızın yanında gözlerinin içine bakan yakışıklı bir erkek görüldüğünde iç sesin kurduğu cümledir.
hepimiz gidiyoruz zaten. bu yolda yalnız değilsin efendi.

(bkz: you will never walk alone)
(bkz: liverpool)
(bkz: allah ım kör et beni)
görsel
-allahım sana geliyorum!!!
-gel gel gel güzelim gel hiç acımayacak. *
(bkz: allahını seven üstüme toprak atsın)
bülent ersoy konserlerinde şarkıların sonunda falan haykırır bu cümleyi.
her şeyi bırakıp kaçmak isteyen kişinin sözüdür. duyacağı en hoş cevap da "hayır bana gel" dir.
müsait misin?
i'm coming,i'm comingggggggggg!!!!!!!
alem ortamında kafayı bulmakla eşdeğer naradır.. kadehler elde ''Allah'ım sana geliyoruz'' demeyen var mıdır?
bu cümleyle ilgili ilginç bir anımı anlatıcam sözlük.
geçen sene ocak ayında arkadaşlarla uludağ a gitmiş idik. neyse efenim, sabah çıktık, liftle çıkıyoruz kuşaklıkaya ya bir tane herifçioğlu pistin başında, arkadaşları var etrafında kızlar mızlar, herif havaya girdi herhalde allahım sana geliyorum diye anırdı, saldı kendini aşağıya, 50 metre gitti, küüt! arkadaş yerde, bizde 3 (yazıyla üç) kişi çıkıyoruz liftte gülmekten az daha düşüyordum lan liftten sözlük.

(bkz: bu da böyle bir anım)