bugün

yeryüzündeki tüm erkekleri kapsayacak kadar iddealı önermedir.doğruluğu ya da yanlışlığı tartışmaya açıktır. şöyle ki:
doğrudur;çünkü,her erkeğin doğasında bencillik ve doyumsuzluk, bunların sonucunda da çok eşlilik vardır. erkek bağlanmaktan korkar ve bunun sonucunda da bağlandığını hissettiği kadını öylece ardında bırakıp asla bağlanamayacağından emin olduğu bir kadına gider.
yanlıştır;çünkü, bir başka rivayete göre aldatmayan erkek yoktur ancak fırsatını bulamayan erkek vardır.
Bu da dahil olmak üzere bütün genellemeler yanlıştır diye cevap verilecek başlık ayrıca aldatmayan erkek vardır ama aldatılmaya sebebiyet veren kadın da vardır! hep erkekler suçludur kadınlar sütten çıkmış ak kaşıktır değil mi?
aldatmayan kadin da yoktur, ama aldattigini soyleyebilen kadin azdir.
erkek aldatir, erkek gibi soyler; kadin aldatir, kari gibi soylemez.

edit: kadin ile erkek esittir aslinda. ilk tez dogru ise ikincisi de dogrudur. ama aldatmak tam olarak ne demektir bunu dusunmek gerekir.
aldatmayan kadın yoktur önermesi ile karşılık bulacak önermedir. * *
''sacma otesi cok bilinmeyenli denklem'' adıyla nitelenebilecek, sacma oldugu kadar da garip bir onermedir. bu gibi problemleri kafasına aşina etmis insanlar acaba dunyada 3 milyarı askın erkegin oldugunu unutmuslar mıdır ya da bu 3 milyari askın erkegin hepsini tanıyorlar mıdır? Bu gibi sacma dusuncelerle zihinleri bulandırmak yanlıstır. Genelleme yapabilmek demek, üzerinde tartısılan konu hakkındaki bilimum veriye sahip olmak demektir, bu da mumkun olmadıgına gore problem cozulmustur. iyi geceler.
(bkz: aldatmayan erkek yoktur aldatmayan ibne vardır)*
aldatmaya fırsat bulamayan, züğürt erkek vardır. fırsatı ve parayı bulduğunda ilk işi aldatmaktır.
Gereksiz bir genelleme olmaktan öteye gidemeyecek olan düsünce.
Güzel bir arabaya bakmayan kız yoktur dersek ne olacak peki?
aldatmak sadece fiziki bir olay olarak algılanmamalıdır. aldatmak herşeyden önce zihinsel bir olaydır. zihinde başlar ilk önce. bu durumda aldatmayan erkek de yoktur aldatmayan kadın da. sadece fiziksel boyuta taşıyabilenler ve taşıyamayanlar vardır.
"boynuzlanmayan kadın vardır." diyerek sürdürülmesi gereken genelleme.
erkeklerin kadınları aldattığını (kandırdığını), kadınlarında aldandığını (kandığını) göseteren önerme.

biri demiş işte aldatmayan erkek yoktur diye. der tabi. akkıllı durun demek ister kadınlara. bakın der, bizde potansiyel var, canımızı sıkmayın, keyfimizi bozmayın der. gideriz keyifimizi yerine getireceklerin yanına der. tehdittir. blöftür. yenmiştir.

tamamiyle yanlış önermedir. yapmayız yav. bi kaç yavşak için infaz etmeyin.
aldatmayı eylem olarak hayata geçirmeyi başaramasa da (çok az sayıdır bu) ama düşünerek aldatma konusunda en hızlı evrimleşen canlıdır erkek.
doğrudur! artık neredeyse aldatmayan kadın da olmayacak bırakın sadece aldatmayan erkek olmasın...
yanlıs bir önerme.

(bkz: vardır)
(bkz: aldatmayan insan yoktur)
doğru bir genellemedir. varsa da ben duymadım görmedim bilmiyorum.
nerden biliyorsun sorusuna etik ölçüler içerisinde cevap verilemeyecek iddiadır.
istemesini bilene vermeyecek yoktur önermesini akla getiren sözler bütünüdür. isteyenim olmadı bok atıyorum olarak da yorumlanabilir ama feminist manifestosunda farklı anlamlar yüklenmiştir. olay şu;
toprağa girip
kurda kuşa yedirecem
yine de vermeyecem iffetimi
haketmiyor erkek milleti

burada göt altına giden erkek var mı diye düşünülürse allah başka keder vermesin hacı derim şahsen. çünkü ölüyü diriyi mikip gözü bahse konu hatunlara dikecek erkeklerin* iştahını kabartır böylesi söylemler.
bir de "güya" aldattığını sanan erkekler vardır. kızıp kızıp her zoraki aldatmasında daha çok bağlanan. her yeni bedende o' na daha çok gömülen.

yalan söylemeyi, karşındakini aldatmak olarak sayarsak işler değişir tabi ki. hangi erkek hiç yalan söylemediğini iddia edebilir ki ?

(bkz: bir aldatma biçimi olarak yalan)
aldatmayı beceremeyen vardır.
eğer sözkonusu aldatmak başka bir kadınla beraber olmaksa tabii ki gerçek dışı bir iddiadır. her erkeğe "şerefsizsin sen!" demek gibi bir şeydir. ancak burda geçen aldatmak "herhangi bir konuda kadına yalan söylemek"* gibi bir durumsa, evet olabilir. böyle bakarsak, zaten herkes mutlaka birilerini aldatmaktadır. normaldir. hatta gereklidir.
aldatamayan erkek vardır. ya içi elvermiyordur, ya ortamı müsait değildir ya da başaramıyordur. ayağına gelen fırsatı sebepsiz reddeden hiçbir erkek yoktur.
kendisine en çok güvendiğiniz kişinin bile eski sevgilisine fırsatım olsa seni aldatırdım dediğini duyduğunuzda doğruluğuna inandığınız önermedir.
genel anlamda dogru bir önermedir. sadece cok sevdigi insani aldatarak ne kadar üzdügünü anladigi gün, bir daha hic aldatmaz erkek. zordur o da, gercekten büyük bir ask gerekir. onun disinda en masumundan en capkinina kadar her erkek ufak capli da olsa aldatmistir. aldatmadim diyen de toptur, ibnedir. erkeklerle aldatmistir. *
yanlış bir önermedir. mutlaka vardır. size denk gelmemiştir. (bkz: sorunu kendinde aramak)