bugün

(bkz: erol büyükburç)
(bkz: yazık)
babası karşı çıksa da üvey kardeşinin haklarını koruyan ve ona ablalık yapmaya çalışmış sanatçıdır.
ikili grupken farklı giyim tarzlarıyla ve şarkılarıyla beğeni kazanmışlardı. *
çok güzel caz söyleyen şarkıcı insan!
"yanlış zamanlarda
yanlış bir sevdayla
düşmüşsem yoluna
günahı boynuma

sen beni hak etmedin
ben seni çok sevdim
yanlış zaten burda
haydi yoluna..." sözlerine sahip süper şarkının sahibi, zamansız veda edenlerden, güzel ses.
1999 yılının Temmuz ayında, çok genç bir yaşta, elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden yetenekli ve güzel şarkıcı, Erol Büyükburç'un kızı. En ünlü şarkılarından birisinin sözleri aşağıdadır.

Var mısın?

Hep senle başlar
Sevgi sözcüğü
Söylenir gözden kalbe
Sevdalım birden sardı hasretin
Özlemin bitmez bende

Çıktım artık yoldan
Nokta koydum aşka
Seviyorum yeni yeni ben

Aldın aklımı baştan
Bende sevdan başka
istiyorum seni seni ben

Var mısın içelim biz bu aşkı delice
Var mısın uçalım göklere
Korkmadan beraber bu yolda yürümeye
Var mısın yanalım seninle
10 gün sonra vefatının 8.yılında anılacak olan ve tutunup kendime gibi şahane bir şarkıyı müziğimize armağan edip meleklerin yanına giden güzel ses.
kerim tekin gibi mıcır kurbanı olmuş sanatcı. o da erken gidenlerden.
kerim tekingibi genç yaşta yakaladığı şöhretin ağırlığı altında ezilen, pahalı arabaya binince kazadan beladan muaf olunacağı sanrısının, ölümün yalnız fakir insanlar için olduğu yanılgısının bedelini hayatıyla ödeyen şarkıcı.
ölümünün üzerinden 10 yıl geçen sanatçı. gelecek vaadediyordu. belki babasının saygınlığını yitirmesine engel olabilirdi yaşasaydı.
vakti zamanında 'caz için ölebilirim' demişti kendisi bir röportajında. okumuş ve hayretle karışık takdir etmiştim. keşke ömrü yetseydi de caz adına daha çok şey yapabilseydi. koca bir ömrü caz ile geçirebilseydi hatta. kimbilir belki şimdi, gittiği yerde...
hala dinlenesi şarkılara sahip güzel hatun kişidir. 'tutunup kendime' parçasını bilmeyen yoktur. 95'li çocukların bile dinlediğinde ' yaff ne güzel şarkıymış ohaaaa' dediklerini duymak mümkündür.
(bkz: müsaadenizle çocuklar laneti)
sol framede görünce içimin sızladığı iki kelime yazmadan edemediğim güzel kız. erken terketti bizleri nurlar içinde yatsın.
12 yıl önce bugün (1999) trafik kazasında kaybettiğimiz hem kendisi hem şarkıları güzel olan şarkıcımız.
22 Temmuz 1999'da, Fethiye yakınlarında sabah saatlerinde geçirdiği trafik kazasıyla hayatını kaybeden sanatçı. ölümünün 12. yılında, Allah rahmet eylesin.
Erken bırakıp gittiğine inandığım bir isim daha Ajlan Büyükburç .. Halâ zevkle dinlerim şarkılarını, mekanı ışıkla dolsun
sesi güzel kendi güzel bir popcumuzdu. elim bir trafik kazasında aramızdan ayrıldı.
10 saniyelik reklamdan fedakarlık yapıp da bu değerleri hatırlamayan ve insanlara hatırlatmayan, başta görsel basın olmak üzere tüm basın grubuna yazıklar olsun denilecek durumdur.
trt müzik de anısına 30 dakikalık mini konser yayınlanmaktadır. izlemek isteyenler için.
ölmemiş olsaydı daha hangi duygularımıza tercüman olurdu merakını uyandıran şarkıcıdır.
Bugün babasını da kaybettiğimiz sanatçı. ikisine de Allah rahmet eylesin diyoruz.
var mısın şarkısı ile hatırda kalan, hayata erken veda etmiş bir şarkıcı kızımız.
https://www.youtube.com/watch?v=U1ln91xayMY
https://www.youtube.com/watch?v=2VMXn_fWvVQ

nurlar içinde yatsın.
22 Temmuz 1999'da üç günlük ehliyetiyle Bodrum'dan Kaş'a gitmek istedi.Ancak virajı alamayan 29 yaşındaki şarkıcının kullandığı otomobil, takla atarak yol kenarında park halindeki traktöre çarptı. Ajlan Büyükburç olay yerinde hayatını kaybetti.