bugün

bu ulkenin insanları* cok guzel ve tatlidir.
(bkz. ben onlardan birini sevdim)
Yeryüzünün en vahşi, en iğrenç, en aşağılık milletlerinden biri olan peştunların "Taliban" adı altında Pakistan desteğiyle Özbek, Türkmen ve Hazara Türklerine kan kusturduğu ülke.

Karahanlı, Gazneli, Büyük Selçuklu gibi kadim Türk devletlerinin tarihi eserlerine ev sahipliği yapan Afganistan, bugün peştun denen farsi iğrenç milletin zulmü altında ise bunun birinci sorumlusu ABD, ikinci sorumlusu ise pakistan'dır. Eskiden olumlu duygular beslediğim Pakistan'a karşı artık nefret duymaya başladım. Taliban peştun ırkçısı bir örgüttür. içinde Türk barınamaz. Zaten tek dertleri Afganistan'da Türk ırkını silmek. Cihat mihat diye bir şey yok.

Afganistan'da şibirgan şehri Özbek ve Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı cüzcan eyaletine bağlıdır. Güney Türkistanlı Türkler şu an hem Türklük mücadelesi veriyorlar hem de gerici islamcı faşizme direniyorlar. Özbek komutan Raşid dostum'un oğlu Batur Bey, Türk savaşçıları yönetiyor. Türk kadınları başlarını en fazla iran'daki gibi yarım örtmek istiyorlar. Türkistan'da yani Türk illerinde tepkisel ateizm oranı hayli yüksek.

Burada Türkiye'nin yapması gereken iki şey var:

1. Göçleri mutlak surette önlemek ve asla sınırdan içeri kimseyi sokmamak. Evet içlerinde çekik gözlü temiz yüzlü soydaşlarımız da var ama gelen peştun da çok. O yüzden asla içeri sokmamak gerek.

2. Kabil havalimanı'nı alacaksak Güney Türkistanlı kahraman soydaşlarımıza silah desteği sağlamak. Orada bir Türk soykırımı yaşanmasının önüne geçmek.
görsel

1 Mart 1921’de TBMM ilk defa Afganistan ile antlaşma yapmış bu da TBMM’nin ilk defa bağımsız bir devletle yaptığı antlaşma olmuştur. Bu antlaşmayla ilk olarak öğretmen, sonrasında da doktor ve subaylar Afganistan’a gönderilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti ilan edildikten sonra Cumhurbaşkanı ve Cumhuriyeti en yüksek düzeyde ilk ziyaret eden yine Afgan Başbakanı Emurallah olmuştur.

Türkiye, dış ülkelerin başkentine açtığı ilk büyükelçilik Kabil'e olmuştur ve buraya Fahrettin Paşa elçi olarak görevlendirilmiştir.
1919da büyük britanyadan bagimsizligini kazanmis ancak bir turlu gun yuzu gorememis, once rus isgali daha sonra taliban rejimi derken en son amerikan isgali ile mahvolmus, gelecegini yabanci ellere baglamis, kisi basina dusen milli gelir oranı dunya uzerindeki en dusuklerinden birine tekabul eden, asyadaki yolların kesisme noktasi bir ulkedir.
baskenti kabil, ana dili farsca ve pastudur, hamid karzai amerikan yonetimi tarafından uyduruk bir secimle ulkenin basina getirilmistir.son afgan krali zahir sahtir 1973te tahtan indirilip surgune gonderilmistir.
eğer bu ülkeyi ve tüm ortadoğu'yu anlamak istiyorsanız acı göl ü izleyiniz.
Er geç orada bir Türk devleti kurulacağına tüm kalbimle inanıyorum. Çünkü zulüm arttıkça Türklük bilinci de artıyor. O Taliban er geç belasını Özbek, Türkmen ve Hazaralardan bulacak.

görsel
Bir zamanlar gayet yaşanılır ve güzel olan ülkeydi. Amerika bitirdi.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

(bkz: bir zamanlar afganistan)
Taliban:islam diniyle alakası olmayan terörist.

Afgan halkı:islam'ın kurallarını yerine getiremeyen korkak.

Afgan askerleri:islam gibi gözüken ama uygulamayan vatansızlar.

Afgan başbakanı:ne olduğu belli değil.
bizim ülkemizdeki farisi kırmaları nasıl bozgunculuk çıkaran orospu çocuklarından, molla, mele götü yalayan piçlerden oluşuyorsa burada da nüfusun %50 60 lık kısmını oluşturan farisi peştunlar da afganistanda orospu çocukluğu yapmanın derdindeler.

sikik iran melezleri.
"dünyanın göt deliği" tanımlamasının zbamm diye oturduğu, muhtemelen gezegendeki en kötü ülke.

bir yandan aşiretler tarafından, diğer yandan islam batağı yüzünden, bir başka yandan ise taliban gibi terör örgütlerinin demir yumruklu sosyal yönetim anlayışı nedeniyle parça parça olmuştur.

biter mi? bitmez.

ülke dev savaşlar geçirmiştir.

sovyetler'in abd'sine, tabiri caiz ise herkes içinden geçmiş, zaten fakir olan halk daha fakirleşmiş, ülke iyice mahvolmuştur. iğrenç bir sosyo-kültürel yapısı vardır. Çocukların köle pazarlarında satıldığını, erkek çocukların bile zengin toprak ağalarına seks kölesi olarak pazarlandığını görebilirsiniz. şiddet başını almış gitmiştir. yine pazardan gidip bir ak-47 de alabilirsiniz.

fakir halkın en büyük gelir kaynaklarından biri uyuşturucu üretip satmaktır. hatta "afgan eroini" diye bir adı bile vardır ve izine tüm dünyada rastlanır.

Ülkemiz de dahil olmak üzere, dünyada bu kadar afgan göçmeni bulunmasının da nedeni budur. insanlar gerekirse cebinde 5 kuruş olmadan, ne pahasına olursa olsun ülkeden kaçıyorlar.

işte afganistan'ın içinde bulunduğu acınası durumun nedenleri bunlardır.

evet coğrafya kaderdir ve evet, zavallı afgan halkı, başlı başına bir sosyolojik ibret hikayesidir.

https://observatoryihr.or...-to-be-born-in-the-world/
Soydaşlarımız dışında asla umrumda olmayan, dünyanın göt deliği ülke. Türk hakimiyetinin bittiği bütün ülkelere dikkat edin. Hepsinin başı belada.

Huzur türklükte.
amına koduğumun ülkesinin neredeyse yarısı türk ama türklerin silahı sınırlı. arkadaş böyle işi sikeyim ben! bu taliban denen aşağılık oluşum orada bulunan beluç, tacik gibi küçük toplulukları da tehdit ediyor ama asıl bu peştunların derdi türklerle. türkler birkaç yıl önce duvarlara gazneli mahmud, tuğrul bey, çağrı bey gibi türk büyüklerinin resimlerini yapıp her yere türk yazıyorlardı. düşünsenize, size türk olduğunuz unutturulmaya çalışılıyor ve atalarınızın adını yaşatarak kimliğinizi korumaya çalışıyorsunuz.

taliban mensupları sakal bırakırlar. suratlarının iğrençliğinden bellidir zaten.

türkler sakal bırakmazlar. güney türkistan'ın bayrağı vardır ve ay yıldızdır. türk savaşçılar bozkurt işareti yaparlar. afganistan'da 10 milyona yakın türk vardır. benim en büyük dileğim afganistan denen bok çukurundan ayrılıp ayrı bir devlet kurmaları.

görsel
Halkın %60'ının eroin bağımlısı olduğu, dünya eroininin %90'ını üreten ülke.
türkiye'yi diplomatik anlamda tanıyan ilk müslüman ülke.
islamın bok ettiği, insanları akıl hastası ettiği başka bir coğrafya.