bugün

doğum günümmüş.
ilk olarak uludağ sözlüğü tanımama vesile olmuştur. tv'den izlemekte başka hoştu uludağ sözlük yazarları pankart vardı hatırlayamadım.
sksen oturtamaz beni kimse orada tekrar. ağrısı geçsin diye kaç gün tuzlu suda beklettim o ayakları ben, hey gidi heyy.
yenisinin yapılması için uğraşılan zirve...
yamyam gibi gidilmemesi gereken zirvedir. *
bursa takımının istanbul takımına itelediği maçı da içine kapsayan zirve. arjen robben, ümit, devedikeni, lock gibi istanbul takımında oynayan yazarlara selam ederim. sözde bursa'ya rövanşa geleceğini iddia edenlerden, hala ses seda çıkmaması ise şaşırtıcıdır..

sonrasında kaşarlı domatesli pideler de süper olmuştu.

hey gidi günler hey..
(bkz: uludag sozluk tv makinasi zirvesi 2)
yine yapılsın boşverin sonuçları...
yine yapılsın bu sefer sonuçları düşünülerek... *
8 temmuz cumartesiye mi denk geliyor diye düşündüğüm başlık olup, programda Okan' ın söylemlerinin ertesi günlerde sözlüğü işgal edeceğini sandığım zirve.
tam orta yerine sıçmak istediğim zirve. sözlüğün bokunun çıkmasındaki baş etken.
(bkz: yıldırım aşkı)
uludağ sözlük'ün birinci yılına damgasını vuran olay.
yoğun istek ve alaka üzerine yeni yayın döneminde ikincisinin düzenleneceği zirve. ayrıca yine maç da olacak tabi ki. 2 aralık 2006 tarihi için çalışmalar başlamıştır.
july4th kişisinin gelişmeler kısmında yazdığı,

-------------------------------------------------------------------------------------
8 temmuz 2006 uludag sozluk tv makinasi zirvesi ni düzenleyerek uludağ sözlük'ün tanıtımına büyük oranda katkıda bulunan, aşağıda dizi dizi sıralanmış olan yazar arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. her biri sözlük tarihinde unutulmayacak bir iş yapmışlar ve isimleri altın harflerle sözlüğün onur defterine kazınmıştır.

alpertini
alwayssleepy
arjen robben
atan alır spor
can
cino_74
cutcut
devedikeni
don kişot
fth
grand ekinoks
kendine iyi bak deme
lock
montajelemanı
msn den devam edelim
özsaycan
salça

-------------------------------------------------------------------------------------

şeklindeki son cümlesi devrik olan* * * yazısıyla yorumlayarak, bir dahaki sefer için yazarlara gaz verdiği zirve.
geçen hafta şu zamanlarda vuku bulan olay. günler ne kadar da çabuk geçiyor değil mi??
yokmu kaydedip bi yerlere upload eden dediğim zirve.*
şimdi!
televizyon makinasına gidip saatlerce ayakları uyuşana kadar oturan yazarlar için,
alkış istiyorum!
bu da yetmezmiş gibi sabah 4-5 arası halı saha maçı yapan yazarları alkışlıyoruz!
çorbadan, pideden tadanları alkışlıyoruz!
alkış istiyorum!
uykulu gözlerle eve girip yatmadan önce sözlüğe bakan yazarlara.
uludağ sözlük!
hayattan zevk alanlara! * *
katılanların çıkışta ekşi sözlükçülerle kapışıp kapışmadığını merak ettiğim zirve...

edit: ekşicilerden ayar yediniz galiba.. yoksa niye kötüleyesiniz ki?
ekşi sözlüğü televizyon makinası başlıklarında görüldüğü üzere birbirine düşürmüş zirve.****
sadece gonul yazar'a tezahurat etmişizdir.
natalia'nın yüzüne bile bakmamısızdır.

(bkz: natalia mıydı o)
sosyal aktivite olarak zirve çeşitlerine bir yenisini eklemek adına samimi ortam kurulabilen yazarlardan oluşan kişilerle beraber gittiğimiz, iyi ki gittik diye düşündüğüm zirve olmuştur. programda eğlenilmemiş olsa bile uludağsözlük yazarları tarafından yapılan ve yazarlara yapılan hareketlerle tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır.

alpertini: ilk zirvesine katılan bu arkadaşımızın ilk başta heyecanlı olduğu gözlemlense de gecenin ilerleyen saatlerinde iyice uyum sağlayarak eğlence hezeyanına kendiside katılmıştır. ayrıyeten beşiktaşlı olma özelliğine sahip bu kardeşimiz bundan sonrada bol bol zirvelerde olacağının sinyalini vermiştir.

atan alır spor: aramızda bulunan en yakışıklı insan olarak arka tarafta oturan bayanlar tarafından sık sık tacize uğramıştır. yakışıklılığın başa bela olduğunu bir kez daha anlamıştır. * (bkz: en yakisikli yazar)

arjen robben: çakma paris hilton için yazdığı pankart, güzide kasacı'ya elini uzatarak attığı bakış ve giydiği kırmızı tişörtü ile dikkatleri üzerine çekmiştir. sürekli yanımda oturmuştur ve bol bol geyik yapmışızdır. (bkz: guzide kasaci ya el uzatan arjen bakisi)

can: gitar çalan sakallı abimizin sayesinde ne zaman gitar kameraya çıksa can'ında kafası mutlaka çıplak gözle görülmüştür. sözlüğümüzde bulunan en medyatik kişilerden biri olarak, çok yakında dizi teklifleri geleceği konusunda fikir birliğine varılmıştır. (bkz: can sihirli annem de oynasin kampanyasi)

devedikeni: ekşiye verilen ayarları önleme çabasında olmuş ve mütevazi kişiliğini ortaya sermiştir. bizden farklı bir şekilde yüksek bir yerde oturarak çektiğimiz acıları anlayamamış ve bacaklarında uyuşma olmadığı için halı sahada yüksek performans sergilemiştir.

don kişot: zirvenin en sessizlerinde olmuş ama sürekli herkesi gözlemlemiştir. gülmüştür, eğlemiştir, aramızda olmaktan mutlu olmuştur. ilk başta sadece halı saha maçına gelmeyi düşünsede, sonrasıda tv makinası'na geldiği için hiç pişman olmamıştır. (bkz: sessiz yazar)

fth: natalia adlı hatun kişisine uyguladığı yoğun alkış temposu ta ankara'lardan farkedilmiş ve tepki almıştır. (bkz: ankara ankara guzel ankara seni gormek ister her bahtı kara)

(bkz: kendine iyi bak deme): benim yanımda oturan diğer bir yazar olmuştur. çok yorulduğum anlarda hemen yardımıma yetişip, elimi omzuna atmama izin vermiştir. sağolsun, varolsun.

lock: stüdyo düzenini sağlayan elemanın gazabına uğramıştır. yanımızdan gönderilip, ekşi sözlük yazarlarının olduğu kısma oturtulmuştur. ajan olarak ekşi arasına sızmış, daha sonra tekrar bizim yanımıza gelerek öğrendiği bilgileri bize aktarmıştır. (bkz: ajan lock)

msnden devam edelim: hiçbir şekilde gerek tv makinası, gerek halı saha, gerekse çorbacıda kendisinin bu kullanıcı adıyla yazdığı konusunda bilgilendirilmemişimdir. bu lock'ın eşşekliğidir. biraz uzak kaldığı için pek konuşma fırsatı bulamamışızdır. zirvede söylenmesede tarafımca buradan bir mesaj gönderilmelidir. (bkz: tanistigimiza memnun oldum)

montajelemanı: kimi zaman bacakları ağrıdığı için ayağa kalkamamıştır. * natalia'nın en çok ilgilendiği yazarımız olarak kendisiyle gurur duymuşuzdur. * * yol arkadaşımdır, hemşehrimdir, beşiktaş'ımın taraftarıdır, halı sahada takım arkadaşımdır. o yüzden zirve hakkında natalia ile ilgili en büyük ayrıntı anlatılıp detaya inilmemelidir. (bkz: montajelemani natalia aski)

ozsaycan: zirve boyunca ne zaman sızıp kalacak ve horlamaya başlayacak diye merak etmişimdir. sürekli bir uyuma halinde ama sonuna kadar dayanarak kendisini ciddi anlamda tebrik etmişimdir. (bkz: bir dayaniklilik testi olarak tv makinasi)

salca: kendimi de kendime göre anlatmak gerekirse gönül yazar'ın sürekli kestiği yazar olmuşumdur. "yoksa kendisinin yedinci kocası mı olucam?" sorularını akıllara getirmişimdir. sözlüğün geleceği açısından kendimi feda etmeye hazırımdır. (bkz: salca ya asik olan gonul yazar bakisi)

eğlencesi bol, herhangi bir üzücü olaya tanık olunmadan bir zirve daha bitmiştir.

bayanlardan çok uzak kalınmıştır, neredeyse en ufak bir sohbet bile olmamıştır. bir daha ki sefere daha yakın bir oturma planı ile giderilecek bir sorun olarak fazla büyütülmemelidir.

(bkz: nice zirvelere)
yazın ortasında tv izlememe neden olan olaydır. bilakis herkesi görmüş olmamla beraber herkesi tek tek tebrik ediyorum. mecburi sebeplerden dolayı katılamadığımı belirtip devedikeninin giyimiyle, fth'i pankartıyla, can'ı kafasını uzatmasıyla görmüş olmamdan dolayıda pek mutlu oldum *
sadece arnoldu gördüğüm zirve olmuştur. öyle devedikeni filanmış hiç farkedilmemiştir. zaten yolda görsem tanımam. bak fth yi görsem tanırım ama, çaktırmam... *
not: iyiki de gitmemişim. ben uzun zamandır seretmiyodum. bir de baktım adam kalk diyo herkes kalkıyo. sus diyo susuyo.konuş diyo konuşuyo. bir de ellerdeki pankartlar toplanmış. ben olsam zaten kalkar giderdim. burdan bile asabıma dokundu ne yalan söyleyeyim
saat 22.15 itibariyle ekrana kilitlenmemi saglayan zirvedir.
hemen ekranda en fazla gözükenleri * belirtmek istiyorumdur.
- `http://www.uludagsozluk.com` pankartları
- devedikeni cok sote bi yere oturmuştur. orkestra ne zaman bir şey calsa ekranda belirmiştir. *
- fth gönül yazarın arkasında uzun boyunun avantajıyla ekranları doldurmuştur. * *
- salca hemen sahnenin önünde yine sote bir yerde oturmuş, kameramanın dikkatini cekmiştir.
- can gec farkettigim ancak devedikeni ile beraber ekranlarda boy göstermiş yazar kişisidir.
saat 00.20 itibariyle uykuma yenik düşerek ekran basından ayrılmışımdır. bu nedenle tam anlamıyla bir yorum yapamamaktayımdır.