bugün

üst üste binen aksilikler ve şansızlıklardan ötürü başvurmaya niyetlendiğim sorunsaldır. bir baltaya sap olamayan, sorumluluk almaktan artık korkar olan, kaybolan özgüveni için müge anlı'ya başvurmayı düşünen, benlik sahibi olmayan ne diyeyim insan mı diyeyim yoksa müsvettesi mi bilmiyorum. ve bu hatalarımı her gün yüzüme vuran insanlar var. daraldım, bıktım, soğudum. tek çıkış yolu olarak görüyorum açıkçası bunu. ha çıkış yolu olarak bir alternatif daha var, o da intihar. bu iki seçenekten ilki belki beni hayatta tutacak, diğer seçenek ise hayatımı benden alacak, sevdiklerimden beni koparacak. ilk yolu bir türlü kestiremiyorum, nasıldır. engebeli mi, beni zorlar mı, yorulur muyum, bayır mı hiç bilmiyorum. ama ikinci yol koskoca bir uçurum, dibi görünmeyen, kapkaranlık...
etraf konuşur sen yoluna bak. kısaca başlanır.
43 yaşında başlamış biri olarak konunun yazarı tarafından tekrar irdelenmesi gerekmektedir.
ne yapmak istediğini biliyorsa neden olmasın. yirmi beş yaşına değin ya da sonrasında amaçsız yaşaması daha mı iyi?

hayat şartları hiçbir şey için uygun değil zaten şu hayatta bir sevmeye katlanılır.
okumanın yaşı mı var?
30 yasındayım, 7 yıldır 3. sınıftayım....
35-40 yaşında başlayanını biliyorum, aşın şunları..
Lisansta Ülkü teyze vardı bizde. Hatta ingilizce hazırlık mecburiydi o zamanlar, hazırlıkta da aynı sınıfa denk gelmiştik. Tanıştığımızda 55 yaşındayım demişti. Okul bittiğinde 60'tı. Şimdi 67 falan olmuştur heralde.
En önde otururdu hep. Kurşun kalemle Kocaman yazılarıyla not alırdı sürekli. Çok tatlı bir kadındı.
Neden olmasın ki eskiden olsa geç denebilirdi ama artık evlilik yaşı 30 dogru duzgun calisir vaktinde bitirirsen cok da guzel olur bence.
Kardeş sigaraya mı başlıyorsun hayırlı olsun.
Neyse. Başlanır elbette, hem daha olgun olunur. Hem de gerçekten istenildiği için bölüm zevkli olur.
çalıştığımdan ikinci öğretim okuyorum 60 yaşında dede var sınıfta .
Elbette ki başlanır.
25 yaş nedir ki? Her şeyi yapabileceğin mükemmel bir yaş.
33 yaşındayım. bugün sponsor bulursam yarın başlarım. 10 sene de sürse okurum.
ikinci üniversite ise pekala başlanır.

ilk üniversite ise de belki zor lakin yine pekala.
koca bir ömrü keşkelerle geçirmektense, diğer insanlardan varsın geç başlayın.
Bizde 60 yaşında hukuk okuyan vardı. Yapıştır gitsin. Siktir et millet ne diyor.