bugün

kemal yüzünden geçen sene muhalefet cumhurbaşkanlığını ve ülkeyi kaybetmiş bunu gördük. hakkım haram zıkkım olsun.
bazı aktrollerin twitter ortamını bırakması ile sonuçlandı.
2023'te yapılamayanı 2024'te yaptılar.
Türkiye'ye 2019'dakinden daha güzel bir bahar getiren seçimdir efenim.
Bitse de kurtulsak allahın belası seçimlerden.
kanal istanbul'u isteyen sayin kurum'a oyunu versin.

istanbul'u dusunen sayin imamoglu'na versin.
çok uzun zamandır düşünüyorum hala karar veremedim gibi yarın pusulada o an içimden kim gelirse ona basacağım sanırım lol. memleket partiliyim fakat bulunduğum şehirdeki adayların gram aklı başında seçildiğini düşünmüyorum ilçe neyse de büyükşehrin adayının bir tane bile asılı afişini vs görmedim sosyal medya sayfası vs desen yok şaka gibi. bu yüzden de iyi parti adaylarına vermeyi düşünüyorum en azından bi tık daha iyi bir yüzde yakalarlar. çünkü elim ne malum partiye ne ychpye gidiyor artık.
edit: hepsini bastık lan memleket’e. istediği kadar kazansın chp benim için bitti. zamanında gençlik komisyonunda emek vermiş biri olsam dahi artık benim için dem’le kafayı yiyen terörist sevici bir partidir.
artık iyi, zafer ve memleket… yükselmelerini beklediğim partiler.
son iki gün.
https://www.uludagsozluk.com/e/46938865/

Oruç bozar bu afiş. azgın teke true.
görsel
Burdan bir genel seçim analizi de yaparsak;

Adana
Ankara
Bursa
istanbul
izmir
Mersin
Antalya

Gibi Türkiye’nin her kesiminden insanların yaşadığı yerleri chp’nin kazanıyor olması artık Erdoğan’a karşı muhalefetin üstün olduğunu gösteriyor.

Fakat;

Konya , Erzurum, Trabzon, Kayseri vb. gibi 1000 sene öncesine göndersen hayatında çok bir şey değişmeyecek insanların dediği oluyor.

Demokrasi garip şey…
Yüzde birin toplam gelirin yüzde kırkını aldığı bir ülke olmamalı. Bu kadar adaletsiz bir gelir dağılımı olursa biri altınlı yemek yiyor, biri çöpten yiyor. Bu seçimler bu durumun değişmesi için bir araç olabilir. Haydi hayırlısı.
CHP adaylarını sevmem ama akpye halkın ders vermesi lazım yoksa bunlar hala goy goy. israf, adaletsizlik, VS..
(bkz: olsun ve bitsin artık)
AKP'nin dağılış seçimi olacak.
Satışlar başlar haftaya
istanbul imamoğlu
Ankara Mansur Yavaş
izmir CHP adayı her kimse.
istanbul’da Ekrem imamoğlu normalde açık ara kazanacak da,ysk denen kuruma zerre güvenmiyorum.Umarım yanılırım.
hayatımızın koca bir şaka olduğunu kanıtlayan olay. iliçte siyanür (bkz: zehir) altında kalan işçilerin cesetlerinin bile bulunamamasının nedeni olan kişininin belediye başkanı adayı olup gek gek geyirebildiği bir ortam.
iğrenç.
çoğu kişinin sabah isteksizce uyanıp bir de sıra bekleyip oy kullanacağı seçimler. ne heyecan kaldı ne de umut.
son 4 gün.
Az kaldı.
Hatay'da Lütfü Savaş lehine sonuçlanması kesin olan seçimlerdir.
izmir'de Hamza dağ laiklik olmadan da belediyeyi yönetiriz demişti. Hâlbuki laiklik her çeşit dindara ve dinsize eşit mesafede davranmayı sağlar. Bakalım kazanabilecek mi kazanırsa hangi cemaatlere yol açılacak, göreceğiz...
Yine her seçimde olduğu gibi başarısız adaylar seçilecek.
Zafer Partisine oy atacağım
Zira AKP'de
CHP'de sapıttı.