bugün

entry'ler (794)

31 mart 2024 yerel seçim sonuçları

ne yalan söyleyim bir türk milliyetçisi olarak gram mutlu değilim. dem’le kafayı yedikleri için soğuttular, hele cb seçiminin tam bir rezalet olması üstüne bir gram heves kalmadı. bu ülkede türk milliyetçileri ne zaman insan yerine alınacak? bizim oylarımızın hiç mi bir önemi yok? bu pkk destekçileri kadar bile sayılmayacak mıyız? yazıklar olsun. istediği galibiyeti elde etsin chp, 1 tane bile oy vermedim bu seçimde. daha da vermem zaten!

lahmacunu elle yiyen kız

ayağıyla mı yeseydi aq? sorusunu sordurtan başlık.

2024 yerel seçimleri

çok uzun zamandır düşünüyorum hala karar veremedim gibi yarın pusulada o an içimden kim gelirse ona basacağım sanırım lol. memleket partiliyim fakat bulunduğum şehirdeki adayların gram aklı başında seçildiğini düşünmüyorum ilçe neyse de büyükşehrin adayının bir tane bile asılı afişini vs görmedim sosyal medya sayfası vs desen yok şaka gibi. bu yüzden de iyi parti adaylarına vermeyi düşünüyorum en azından bi tık daha iyi bir yüzde yakalarlar. çünkü elim ne malum partiye ne ychpye gidiyor artık.
edit: hepsini bastık lan memleket’e. istediği kadar kazansın chp benim için bitti. zamanında gençlik komisyonunda emek vermiş biri olsam dahi artık benim için dem’le kafayı yiyen terörist sevici bir partidir.
artık iyi, zafer ve memleket… yükselmelerini beklediğim partiler.

anın görüntüsü

görsel

anın görüntüsü

görsel
kazka ve mumlarım eşliğinde terapi.

evlenmenin saçma olması

evlilik eyleminin gerçekleşmesi için sadece sevmek yetseydi saçma olmazdı bence de. fakat dışarıda gördüğüm kadar çevremde de gördüğüm şeylerden sonra bana da saçma gelmeye başladı. her iki tarafın da yok ailesi, yok sülalesi ıvırı zıvırı devreye resmi anlamda girince dünyanın en saçma ve yorucu eylemine dönüşüyor.

ücretsiz incil ister misiniz

kutsalkitap.org’dan sipariş etmeyi düşünüp teredütte kalan varsa gönül rahatlığıyla sipariş edebilir. ben 2 hafta önce vermiştim ve 1 haftada elime ulaştı. incil’in yanında ufak tefek kitaplar ve bir de tatlı bir takvim göndermişler, görseli ekleyeceğim entriye. bunların dışında sizden sadece anket doldurmanızı istiyorlar incili okuyup o kadar.
bu arada ev adresinizi vermeye çekinirseniz en yakın ptt’nin adresini de verebiliyorsunuz. bir de kargoya incil olduğunu belirtmiyorlar içiniz rahat olsun.

görsel

anın görüntüsü

çok seviyorum gökyüzünü ya. fotoğrafını çekmeden duramıyorum asla.
görsel

yılbaşı adı altında hristiyanlaşmak istemiyoruz

siz ne yaptığınızı bilmiyor musunuz kardeşim? geri zekalı mısınız? hristiyanların 24-25 aralık’ta isa’nın doğumunu kutladığı noel ile yeni yıla girmenin kutlanmasının aynı şey olmadığını anlamayacak kadar mı malsınız? üç milyon kere aynı şeyi okumaktan, duymaktan, görmekten yo-rul-dum.

anın görüntüsü

hepsini anladım da gölde yüzen timsah neden be kardeşim? lol.

görsel

vazgeçmek

tam vaktinde yapılması gereken eylemdir. çünkü ne kadar zaman kaybedilirse, o kadar canı yanabiliyor insanın.

gecenin şiiri

“ibrahim
içimdeki putları devir
elindeki baltayla
kırılan putların yerine
yenilerini koyan kimgüneş buzdan evimi yıktı
koca buzlar düştü
putların boyunları kırıldı
ibrahim
güneşi evime sokan kimasma bahçelerinde dolaşan güzelleri
buhtunnasır put yaptı
ben ki zamansız bahçeleri kucakladım
güzeller bende kaldı
ibrahim
gönlümü put sanıp kıran kim.”

hiç umudu kalmayan birine verilecek tavsiye

kendi kendime artık hiçbir hayalim yok derken gördüğüm başlık. bazen ne kadar umutla başlarsan güne, geceyi küskün ve kırgın bir şekilde kapatabiliyorsun işte.

sevilen şiirin en vurucu cümlesi

cesur ve onurlu diyecekler, halbuki suskun ve kederliyim

anın görüntüsü

istanbul’a her geldiğimde st. antuan’a uğramadan edemiyorum. sebepsizce çok seviyorum bu katolik kilisesini. bu sefer biraz boştu, hüzün çökmüştü sanki.
görsel

cumhuriyet halk partisi

üniversitenin ilk iki yılını komisyonunda geçirdiğim parti. ben de mücadelemi sürdürmek istedim ama gerçekten bizzat içine girince gördüm ki kürt ve alevi partisi olmuş arkadaşlar. ciddi değişime ihtiyacımız var, chp’nin yeni bir kana ihtiyacı var kk ile gitmediği, gitmeyeceği gerçek. şu an benim için ince>chp. o derece gözümde değeri azalmaya başladı.

çaktırmadan bakmaya çalışırken göz göze gelmek

bunun sonu pek iyi bitmiyor. 7-8 ay böyle geçti derken tanışamadan yollarımız ayrıldı. siz, siz olun vakit kaybetmeden konuşma safhasına geçin.

çocukken zihindeki allah figürü

gökyüzü. bulutların arası falan diye düşündüğüm olurdu. Allah’ın kesinlikle bizden çok çok yüksekte olduğunu düşünürdüm hep.

anın görüntüsü

22 oldum sevgili yazarlar, varsa bi ho alırım hehe.
görsel

anın görüntüsü

benim için gökyüzü gerçekten bir sanat eseri, yaratıcının elleri tarafından yapılmış.
görsel