bugün

Geçmiş gitmiş yıl.
bu seneler çok güzeldi ya yiyecek içecek giyecek ucuzdu her akşam kafeye giderdik.
En güzel yıldır.
Üniversiteye başlamamdan önceki yıl olup şahsım için oldukça stresli geçen bir yıldır.
bu yılda bana 2022 yılı çok uzak gelirdi. zaman ne çabuk geçmiş.
çok kaliteli bir yıldı. özlüyorum. hemde derinden.
benim için 2016nın aksine güzel bir yıl olmayan, sınav stresiyle dolu yıl. ygs-lysden kurtulup üniversiteye başladığım 2016, benim için çok daha güzel bir yıldır. zaman çok çabuk geçiyor.
şaka maka 7 yıl geçmiş. daha dün gibiydi. en fazla 2-3 sene geçmiş gibi.
Benim 6. sınıfta olduğum ve 7. sınıfa geçtiğim yıldır. Abdullah isimli arkadaşımla oyun oynardık. o zaman okulda öğlenciydim. bilişim dersinde ünlüleri internetten araştırıyordum. bayrampaşadaki forum istanbul'a gitmiştik. nisan ve mayıs aylarında yağmurlar yağmıştı. hadise'nin Neredesin aşkım ve prenses şarkılarını dinliyordum. eminönü'ne gitmiştik. aynı yılda ortaokuldan biri kalp rahatsızlığından vefat etmişti. bakırköy'e gitmiştik. basketbol kursuna gidiyordum okulun. aynı yılın yazında ablamdan namaza özenmiştim ve namaz kılıyordum. 2015 yılında basket kursuna gidiyordum. aynı yılın yazında yüzüyordum. aynı yıl annem vefat etmişti ve bana önceden de ölürsem ne yapacaksın gibi tam olarak hatırlamıyorum soru sormuştu. sonra bir hafta sonra dayım da vefat etmişti. ikisinin de 7'si 40'ı yapıldı. mevlit yapıldı.
2015-2016 sezonu ile üniversitenin son yıllarını yaşadığım, altın gibi bir yıldı...

Az piçlik yapmadık, allah affetsin...
Covid19un efsanesinin okunmadigi yillardi. Birisi ozamanlar covid19 dese facebooktali kullanici adin mi bu yhaa diyebilip dassak geçebileceğiniz senelerdi. Gel de simdi gec.
Çok eğlenceli geçen bi yıldı. Ama 2016 > 2015. ¤
Hayatımın "en uzun yılı". Bir türlü bitmek bilmiyordu, keşke hep böyle sürseydi. Keşke bu güzel yıl, bitmek nedir hiç öğrenmeseydi.
milli piyango yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin 55 milyon lira olduğu yıl.
Allah Muhammed gibi bir yıl..
umudun ve umutsuzluğun yılı 7 haziran 2015 1 kasım 2015 seçimleri.
Hayatımdaki en güzel dostlukları edindiğim, sonrasında kaybedeceğimi hiç bilmeden benim için hala çok değerli olan yaklaşık 8-10 insanla aşırı keyifli vakitler geçirdiğim bir seneydi. O zamanlar güzel zamanlardı, boku çıkmamıştı bir şeylerin.
bokum gibi bir yıldır.
Oldukça özlenen yıl.
2012'den beri düşüşe geçen hayatımın daha da ivme kaybettiği yıldır.
Benim için çok değerli bir yıl çünkü çok iyi bir dost edindim o yılda ve şu anda kendisi benim herşeyim.
daha dün gibi fakat 2016 bile bitti. 2017'deyiz.
Hem kendi hayatımın hemde ülke siyasetinin boka sarmaya başladığı lanet yıl ayrıca ne uçan kaykaya bindik ne de arabalar uçtu.
10 terabayt kapasiteli harddiskin çıktığı yıl.
Kendi açımdan da ülke açısından da dünya açısından da hangi açıdan bakarsan bak hiç iyi bir yıl olmamıştır .
Yine de güzel bakmaya çalışıyorum .
(bkz: zorluklar olgunlaştırır)