bugün

an itibariyle adele'in skyfall şarkısını söylediği tören.
muhtemelen en iyi orjinal şarkı dalında da ödülü alacaktır ilerleyen dakikalarda.
uykunun içine eden tören.

abidik gubidik yığınla ödül dağıttınız. best picture'I verin de siktir olup gidelim lan. gerçi salaklık bunu canlı takip edende ama oraya hiç girmeyelim.
--spoiler--
The ability to fantasize is the ability to grow.
--spoiler--
seth macfarlene'in "bu yıl chicago'nun en iyi müzikal ödülü almasının 10. yıl dönümü. şimdi o hatıraları geri getireceğiz çünkü bu gecenin henüz yeteri kadar gayleşmediğini düşünüyorum." esprisi ile yardığı gece. bu saatte kahkahayı çığlığa karıştırdım, kapıya dayanacak komşuları bekliyorum.
özgün senaryo ödülünü Tarantino aldı yaa sanki ben aldım o ödülü.
beklenmedık sekılde tarantıno'nun ödül aldıgı gece. *

(bkz: vay canına)

en iyi yönetmen ödülü de beklenmedik bir isme gitti.

(bkz: vay be)

steven spielberg'in yüzü gercekten hayal kırıklıgı yasamıs bır yüzdü..

yalnız geceye damgasını life of pi vurdu.

en iyi filmi de alırsa şaşırmıcam artık!
vay canına..
haksızlıklar silsilesi bir tören daha.. bravo akademi!

en iyi kadın oyuncu ödülü: jennifer lawrence denen genc bır hatuna gitti..!

kendi bile o kadar beklemiyordu ki ödülü agzı açık kaldı, merdivende de düştü!
daha ne diyeyim!

naomi watts'ın olaganüstü oyunculuğunu görmemek, bariz hakkını yemek nasıl bir kafaysa artık
akademiyi anlamak imkansız!

en iyi erkek oyuncu ödülü ise şaşırtıcı şekilde,beklenildiği gibidaniel day lewis'e gitti.
aynı kategoride 3 kez oscar kazanan ilk aktör oldu.

(bkz: lincoln) filmindeki rolü ile..
kazananların tam listesinin şöyle olduğu tören:

en iyi yardımcı erkek oyuncu*: christoph waltz - django unchained
en iyi kısa animasyon*: paperman
en iyi animasyon*: brave
en iyi sinematografi*: life of pi
en iyi görsel efekt*: life of pi
en iyi kostüm tasarımı*: anna karenina
en iyi makyaj ve saç stili*: les miserables
en iyi kısa film*: curfew
en iyi kısa belgesel*: inocente
en iyi belgesel*: searching for sugar man
en iyi yabancı dilde film*: amour
en iyi ses miksajı*: les miserables
en iyi ses kurgusu*: zero dark thirty ve skyfall ödülü paylaştı.
en iyi yardımcı kadın oyuncu*: anne hathaway - les miserables
en iyi kurgu*: argo
en iyi sanat yönetimi*: lincoln
EN iYi MÜZiK*: life of pi
en iyi şarkı*: skyfall - skyfall
en iyi uyarlama senaryo*: argo
en iyi orijinal senaryo*: django unchained
en iyi yönetmen*: ang lee - life of pi
en iyi kadın oyuncu*: jennifer lawrence silver linings playbook
en iyi erkek oyuncu*: daniel day-lewis - lincoln
en iyi film*: argo

not: entry'i ödüllerin verilmesiyle eş zamanlı yazdığım için ve uykusuzluğumdan dolayı hatalar, gözden kaçırdığım yerler olabilir. bulursanız belirtmekten çekinmeyin a dostlar.
85. Oscar Ödülleri açıklandı. işte tüm kazananların listesi: http://sinemayazari.blogs...-oscar-odulleri-2013.html
en iyi film dalında beklenmedik bir şekilde ödülü alan argo geceye altın vuruş yaparak
törene son vermiştir.

ben affleck'in geldiği nokta mı desem!
akademi sagolsun mu desem!
sinema eleştirmeni tanıdığımın sözüne inanmadığım için kendime mi kızsam bilemedim!
ama en iyi film ödülü en çok şaşırdıgım ödül oldu.

(bkz: vay arkadaş)
the dark knight, inception ve the dark knight rises'a ödül vermeyerek işin bokunu çıkarmış bir heyet var ortada.. tek başına bu bile izlememe sebebi olabilir.

not: heath ledger'a yedikleri inanılmaz baskı dolayısıyla verdiklerini düşünüyorum, yine başkasına vereceklerdi ki sosyal medyadan gelen baskıya dayanamadılar. heath ledger zaten o sene oscar almalıydı, adalet yerini bulmuş oldu bence bir şekilde. *
8de 8 yaptığım ödül törenidir. Bana göre tam olarak doğru bir dağılım değil ama bunların ruhunu bilirim sözlük,
Bu yıl 85. defa düzenlenen organizasyon;

En iyi Film: "Argo" ( kimlerle yarıştı;
argo
Lincoln
Silver Lininings Playbook
Zero Dark Thirty
Beasts of the Southern Wild
Les Misérables
Life of Pi
Amour
Django Unchained

En iyi Kadın Oyuncu: Jennifer Lawrence, "Silver Linings Playbook"
En iyi Erkek Oyuncu: Daniel Day-Lewis, "Lincoln"
En iyi Yönetmen: Ang Lee, "Life of Pi"( kimlerle yarıştı;
Ang Lee (Life of Pi)
Steven Spielberg (Lincoln)
Michael Haneke (Amour)
Benh Zeitlin (Beasts of the Southern Wild)
David O. Russell (Silver Linings Playbook)
En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Anne Hathaway, "Les Miserables"
En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Christoph Waltz, "Django Unchained"
En iyi Uyarlama Senaryo: "Argo", Chris Terrio
En iyi Özgün Senaryo: "Django Unchained", Quentin Tarantino
En iyi Görsel Yönetmen: Claudio Miranda "Life of Pi"
En iyi Belgesel: "Searching For Sugar Man", Malik Bendjelloul ve Simon Chinn
En iyi Kurgu: "Argo", William Goldenberg
Yabancı Dilde En iyi Film: "Amour" (Avusturya)( kimlerle yarıştı;
Amour
No
War Witch
A Royal Affair
Kon-Tiki
En iyi Animasyon: "Brave", Mark Andrews ve Brenda Chapman
En iyi Orjinal Müzik: "Life of Pi", Mychael Danna
En iyi Orijinal Şarkı: "Skyfall", Adele Adkins ve Paul Epworth
En iyi Yapım Tasarımı: "Lincoln"
En iyi Kısa Animasyon: "Paperman", John Kahrs
En iyi Kısa Film: "Curfew", Shawn Christensen
En iyi Kısa Metrajlı Belgesel: "Inocente", Sean Fine ve Andrea Nix Fine
En iyi Ses Kurgusu: "Skyfall", Per Hallberg, Karen Baker Landers ve "Zero Dark Thirty", Paul N.J. Ottosson
En iyi Ses Miksajı: "Les Miserables", Andy Nelson, Mark Paterson ve Simon Hayes
En iyi Kostüm Tasarımı: "Anna Karenina", Jacqueline Durran
En iyi Makyaj ve Saç: Lisa Westcott ve Julie Dartnell, "Les Miserables"
En iyi Görsel Efekt: "Life of Pi", Bill Westenhofer, Guillaume Rocheron, Erik-Jan De Boer ve Donald R. Elliott.
diğerlerini tartışırım, ancak Jennifer Lawrence 'ın ödülü hakettiği törendir. evliya gibi oynadı olm işte hatun Silver Linings Playbook ta. hatta en iyi erkeği bile o filmle bradley cooper 'a verseler sesim çıkmazdı.

lincoln 'nun içe doğru patlamasına sevindim, akademi milliyetçilik yapmadı diyeceğim ama argo 'da aynı bokun soyu.

jennifer lawrence ne güzel bi şeydir ya buarada , onu sevmemiz için bişey yapmasına gerek yok. gülerek baksın yeter.
dayanamayıp uyumuştum. bugün uyandım, bir umutla sonuçlarına bakayım dedim, hayal kırıklığına uğradım.

ya arkadaş sikeyim sizin amerikan milliyetçiliğinizi ya. bıkmadınız oy oy amerikam güzel amerikam propagandası yapıp, bir de bunu ödüllendirmeye. argo kötü bir film değil fakat bunca aday arasında best picture'ı hak edecek bir yapım da değil. the hurt locker'da da aynı senaryoydu. gerçi akademinin düşünce yapısı belli fakat insan yine de her sene biraz umutlanmak, hak edenenin kazandığını görmek istiyor.

sıkıcı geçen tören.
izlemediğime değmiş ödül törenidir.

zaten filmler vasattı. argo'nun en iyi film olmasına şaşırmadım nitekim izlediğim diğer filmlerde aşırı kötüydü.

yolu açık olsun.
Anne Hathaway'in ödül almasıyla beni sevindiren tören olmuştur.

bi de bradley cooper alaydı işte bu benim oscar törenim oldu diyecektim. hayırlısı.
lan eskiden ( çok değil lan 5-10 yıl önce) en iyi film adaylarına bakardık vay amk derdik kime gitse diğerine haksızlık olacak gibi. şampiyonlar ligi eşleşmeleri gibi beklerdik lan.
şimdi kim alsa bir çekememezlik bir politik kararlılık amerikan teşkilat poh pohlamları diyorsunuz. e be amın feryadı sen söyle bir film o alsın. yok değil mi?. öyle bir film yok çünkü artık. lan en son ne zaman bir romantik komedi aday oldu hele bir deyiverin.

2005ten sonra bence kapatmaları lazımdı oscar muhabbetini. little miss sunshine'da vermediler zaten en iyi film ödülünü. ipneler.
Ödüllerin siyasi amaçlı yada çıkar ilişkisine dayanan ödül törenidir.
Taze örnek verecek olursak berbat bir film olan Argo'nun 2 defa ödül almasıdır.
the hobbit'e ödül verilmeyip cinlerimin tepeme çıkmasına vesile olan ödül töreni.
(bkz: fuck the academy)
11'de 9 yaptığım törendir. en iyi yönetmen spielberg demiştim ang lee geldi, en iyi kadın oyuncuya "hâlâ" jessica chastain diyorum gitti jennifer lawrence aldı amk.
büyük bir all about eve hayranı olarak celeste holm'ün öldüğünü burdan öğrendim, o filmdeki oyunculuğuyla hep dikkatimi çekmişti kendisi.
genel olarak yapılan eleştirelere anlam veremediğim ödül töreni. argo bugüne kadar çekilmiş en hollywood hollywood filmiydi. nasıl ödül almasını garipsedi ki insanlar? ya da konusunu okuyup izlemeye gittiklerinde insanlar ne izlemeyi bekliyordu? hiç anlamıyorum gerçekten.