bugün

beşiktaş bu maçı kaybederek belki de fenerbahçe'nin şampiyonluğunu engellemiş olacaktır. fakat ligi 4. sırada bitirerek önümüzdeki sezonu 15-20 gün önce açacak, ayrıca bursaspor'un şampiyon olmasıyla yayıncı kuruluşun şampiyonluk yaşamış takımlara fazladan verdiği paranın 4 yerine 5'e bölünmesi sonucu müthiş bir zarara uğrayacaktır.
ama adamlarda kafa nerde? fener şampiyon olamasın yeter düşüncesiyle ölüp bitiyorlar.
beşiktaş'ın kadrosunun yarısının sakat olduğunu bilmeyen, yedek kulubesiyle birlikte sahaya 16 kişi çıkarabildiğinden, fink'ten bek, köybaşı'ndan hücümcu oluşturulduğundan haberi olmayan dangalakların "beşiktaş maçı bilerek veriyor oluuuuum" diye saçmalamalarına vesile olan maç. kendileriyle karıştırmasın bizi bazıları.

sakatlar için;
yusuf şimşek, ferrari, holosko, rıdvan şimşek, tabata, ibrahim kaş, ekrem dağ, ramazan özcan, bobo ve serdar özkan.
fenerbahçe-trabzon maçı :
http://atdhe.net/19397/wa...fenerbahce-vs-trabzonspor

bursaspor-beşiktaş maçı :
http://site.mynet.com/superp2p/iframe2.htm
fener'in rakipleri oynamayınca karşısındaki kaleciler 40 metreden saçma sapan goller yeyince sorun yok, her şey fener'in başarısı. bursa çıkıp onuruyla oynayınca, hemen rakiplerine bok atan fenerlileri meydana çıkartmış galiba bu maç. şampiyon olabilirsiniz 1 saat sonra ama bu takımın da hakkını yemeyin ulan!!!
fenerbahçe taraftarlarının çamur atmaya başladığı maç. sanki fenerbahçe kendi göbeğini kendi kesemeyecek durumda.
2. yarıda lerin öldüğü karşılaşma. yenilerini bekliyoruz meraklan.
özelden sağlam istiyorum.
acilen sağlam istediğim maç. özelden.
4 dakika uzatma verilen ve 2-1 olmuş maçtır.
sona ermiştir.
bu sene şampiyon anadoludan tebrikler bursa.
ağlamak istiyorum, sevinçten!.. 2-1 biten maç sonrası bursaspor'un tarih yazdığı maç olmuştur.
--spoiler--
şampiyonuz oğluuum!!!
--spoiler--
Allah'ın adaleti tecelli etmiştir, bursa şampiyon maçıdır.
(bkz: beşiktaşlı duruşu)
maç bitti.
2-2 olan maç..
Bursanın gerekeni yaptığı maçtır.
görüklede köy hoparlörlerinden yapılan anonsa göre maç tekrar edilecekmiş..
hadi beşiktaş maçı satmış olsun. öyle diyelim. (bkz: hayallerde yaşıyor bazıları)
tamam kartal sattı da fener neden üzerine düşeni yapıp şampiyon olmadı? o maçıda fener mi sattı? önce kendine bakacaksın. senin muallak bir durumun yok. al maçı ol şampiyon! kimse seni etkilemiyor kendi maçın haricinde! yapman gerekeni yap. sonra sıçra fenerbahçeli!
toramanın tertemiz bir gol, bir de assitle birtirdirği maçtır..
bağdat caddesinde 2-2 anonsunu televizyondan duyan bir grup fenerbahçeli taraftarın beşiktaş diye bağırmasını sağlayan maç. bugünleri de gördük.* *
ertugrul saglam a hedıye edılmıs bır mactır.. daha guzeli 2 1 yenılen besıktas jımlastık klubu taraftarlarınn *mac sonrası bursaspor lehıne tezahrat yapmastır. fenerbahcem sen nelere kadirsin.. (bkz: allahını şaşırmak)
(#5189710)
şimdi ne diyeceksin?
fenerbahçe kendi sahasında yaptığı maçta trabzonspor'a galip gelemediği için şampiyonluğu kaybetmiştir olayları bağımsız düşünürsek,ancak bu maç beşiktaş'ın alnında daima yazacak namussuz damgasının delili olarak kalacaktır.
bir takım düşmanım dediği takıma karşı nasıl yatılacağını göstermiştir.
bjk bu maça hangi sağ ve sol beklerle çıkmıştır hesabını veremeyecektir.
rüştü çok güzel goller yemiştir.
i.t oraman kendi kalesine hücum edip neticede golü bulmuştur.
bunlar kör gözler görmese de sağır kulaklar duymasa da tarih elbet yazacaktır.
yaşadığım en güzel günlerden biri olmuştur hayatımdaki.bursaspor'un düzenli olarak maçlarına gitmem,2009'un son maçlarıyla olmuş,2010'da ise hediye kombine gelmesi münasebetiyle 2009-2010 sezonunun 15 maçına(ankaraspor maçı hükmen-sivasspor maçı seyircisiz)gitmiştim.bursaspor neredeyse tüm yıl boyunca rakiplerini vura kıra geçerken diğer takımlar,gerek fenerbahçe gerek galatasaray patladı patlayacak şekilde ilerliyorlardı.öyleki ertuğrul hoca son 10 hafta basın toplantılarında illaki puan kaybedecekler diye diye sene sonunu getirmişti ancak fenerbahçe hala kaybetmemiş ve 1 puan önünde girmektedir bursasporun son hafta.

son maçta ise garip bir şey denemeye karar vermiştim.normalde her hafta olduğu gibi formamla ve atkımla gitmem beklenirdi,totemlere inanmadığım halde garip bir şey denemek istemiştim.ne formamı giydim ne atkımı aldım,hafif pembeye çalan t-shirt'imi sırtıma geçirip yanıma cep telefonumu ve kulaklığımı aldım.insanda bir şekilde umut oluyor ne olursa olsun!maça hemen hemen 1 saat önceden girdim 7 gibi,maç 8 deydi.maratonda oturuyorduk,maç yaklaştıkça heyecan artıyor,şampiyon olma ihtimali,şampiyonlar liginin şehre gelme ihtimali heyecan yaratıyordu.o sırada statta şampiyonlar ligi müziği çalınmasıyla tribünler mest oluyordu.

stat sanki şampiyon bir takım geliyormuşçasına süslenmişti,texas'ın olduğu kapalı kale arkasında her yerde pankart fışkıyordu.başkan yazıcı,takım 2. de olsa kutlamalar yapılacağını söylemişti bir kere hafta içinde.maç başlamak üzere kolaçan ettim çevremi,çok çok az bir kısım maçı dinliyordu maratonda,biraz da tribünde oturan abilerle geyik yaptıktan sonra maç saati gelmiş ilk vuruşla beraber yemyeşil inciler tezahüratı inletiyordu tribünleri.

maç başlamıştı ama takımın üzerinde gerginlik vardı,çünkü öteki maça bağlıydı bu sebeple,rahat olan beşiktaş birkaç tane pozisyon bulmuş,taraftar üzerinde gerginlik de artmıştı derken istanbuldan gol haberi gelmiş zaten baskılı oynayan fenerbahçe 1-0 öne geçmişti.tüm tribünler susmuştu sanki o an,20-25 saniye civarında sürmüş sonra daha büyük daha güçlü daha istekli başlamıştı.

maçı dinlemeyi bırakan ben ortama ayak uydurmaya çalışıyordum,son neden bilmiyorum tekrar başlayan radyo deneyimi sırasında bir faul olmuştu,hızlı başlamıştı trabzon spiker en son colman dedi,sonra goooool diye bağırdı spiker,ben ise spikerden daha yüksek sesle bağırmış tüm gözlerin üzerinde toplanmasını sağlamıştım.ne gol mü,kim attı şeklinde trabzon attı 1-1 oldu diye olanca gücümle bağırdım ve bizim tribünden yayılmıştı bir anda gol sevinci.hatta sahaya bile yansımış,ivankov top toplayıcıya 1-1 mi oldu diye sormuştu.öyle garip bir goldü ki colman attı demiştim çünkü spiker burak'ı çok sonra söyledi.

tribünler havaya girmiş,takım havaya girmişti.ama bir dakika.bir şeyler eksikti.evet evet o gol gelmemişti bir türlü.dakika 32'de herkesi çıldırtan gol geldi.batalla golü atıyordu daha sonra sercanla beraber tüm takım maraton'a doğru koşarak golü kutluyordu.tam devre bitti zaten derken ibrahim toraman ters vuruşla tüm kulakların saraçoğlu'na çevrilmesini sağlıyordu.

hayatımda o kadar stresli bir gün yaşamadım heralde,ne üniversite sınavının sonuçlarını beklerken,ne de hayatımı yönlendirecek bir kararla ilgili.bi 200 kişi beraber takip ettik neredeyse maçı,sanki fener gol atsa ben iyi dinleyemediğim için atacaktı o derece bir hava vardı.kaçırdıkça kaçıyor,kale direkleri-onur-trabzonspor defansı panter kesiliyorlardı,vakit geçtikçe hissettiğim bir şey vardı.fenerdeki çoğu oyuncunun 2006 denizli maçının havasına bürünüyordu.öyleki alex bile rahatça yazabileceği ceza sahası içinden topu kalenin üstünden auta yolluyordu.

dakika 88'de gelen gol biraz tedirgin etse de tribünleri,yine de kulaklar saraçoğlunda olmaya kalpler ellerimizin arası bir şekilde devam ediyordu.bursa'da maç bitmiş,saraçoğlunda ise daha 2 dakika civarında süre vardı,dualar tezahüratlar arasında dinleyeduralım,garip bir şeyler oluyordu,fenerbahçe top çeviriyordu. (bkz: bursadan gol haberi mi var) maçı bitmesiyle beraber stat-oyuncular herkes çıldırıyor,ağlayanlar,birbirine sarılanlar(ki o gün tanımadığım halde baya bir sarıldığım kişi olmuştur) vardı.en sonunda saha içine giriyor mutluluğu orada yaşıyorduk(polisin engellerine rağmen)

ses falan kalmamış bir şekilde,5-6 tane fotoğraf çektirdikten sonra,evin yolunu tutuluyor,tarihe tanıklık etmenin mutluluğu yaşanıyordu.

not:galatasaraylıyım.

not2:o yıl galatasaray son 2-3 haftaya kadar yarışın içinde olduğu halde hep bursaspor'un şampiyon olmasını istedim.

not3:bursa'dan gol haberi yok!