bugün

Yoktur nedeni bunun. Bunu istediğini zannedenler böyle bir düzene geçildiğinde en çok acı çekenler olacaktır. Götleri kesilecektir. Tek artısı sokaklar mahalleler camiiler avm'ler gül suyu kokacaktır.
görsel
Dini değil de hukuki ve yönetimsel açıdan kıyaslama yapacak olursak şerii hükümlerle yönetilen ve adalet sisteminde hile olmayan bir devlette suç işlemek gerçekten tıpa ister. Bu durum halkın daha huzurlu ve güvenli yaşamasını da sağlar. Lakin şeriat sizin bir çok oyuncağınızı da elinizden alacağı için durağan ve gürültüsüz bir hayat sizi bekliyor olacak. Kişinin yapısına göre hoşnutluğu da değişkenlik gösterecek. Şeriatın günümüz şartlarındaki dezavantajı ise sınıf farklarını bir nebze ortadan kaldıracağı için insanların yeni şeyler üretme motivasyonu kalmayacak ve medeniyet olarak gelişiminiz belki de duracak. Medeni kanunla yönetilen ülkelerdeki rekabetgelişimi tetikleyen bir şey lakin bu dünya geliştikçe daha fazla tüketiyoruz ve bu orantılı bir şekilde değil dezavantajları katlanarak büyüyen bir süreç. Şeriat sizin ihtiyacın kadar al diyen bir yapı çağımız ise bunu da al lazım olur diyen stok yaptıran bir yapı.

Velhasıl bu şerii sistemi doğru şekilde uygulayabileceklerini sanmıyorum.
Siyasal islam kepazeliginden uzak, sadece samimi müslüman gözüyle bakarsak,şeriat özü itibari ile allah'ın biz muslumanlardan uygulamamizi istedigi hukukudur. Bu açıdan bakıldığında, ben müslümanım ama allah'ın hukukunu istemiyorum, uygulamiyorum demek yaman celiskidir.
destekleme değilde destekleyenlere bir soru sormak istediğim anketimsi nedenlerdir.

şeriat allah ın hükümlerinin uygulanmasıdır doğru mu ? doğru. ben şahsım adına elhamdülillah müslümanım. ve bundan dolayı herhangi bir sıkıntım yok. çocukluğumdan beri kimse empoze etmedi kimse zorlamadı. kendim merak ettim kendim okudum kendim öğrendim ve kabul ettim. ancak şeriat gelmesini istemiyorum bu sistemden memnunum. çünkü karışanım yok görüşenim yok kimse bana neden namaz kılıyorsun/kılmıyorsun neden oruç tutuyorsun/tutmuyorsun neden zina yapmıyorsun diye sormuyor ki neden değişsin isteyeyim ? neyse sadede geleyim sorum şu ;

şeriat isteyen arkadaşlar bu şeriat hükümlerini kimin uygulayacağını bana bir açıklayabilir mi.. emirler allahın emri kabul başım gözüm üstüne. uymaktan mutlu olurum. ancak bu hükümleri kim verecek ? bir veya birkaç insan verecek değil mi. aramızda peygamberimizin ahlakına, adaletine, allah sevgisine yaklaşabilen insan var mı ? bence yok. yakınına yaklaşabilen var mı ? yok. yakınının yakınına yaklaşabilen var mı ? bence bu da yok. insanın eline birazcık bile güç verirsen şirazesi kayıyor. 20 senedir bunu yaşamıyor muyuz hali hazırda zaten.. eğer insanın eline "sınırsız" güç verirsen önce gider babasını keser. en yakın örneği ışid. onlar müslüman değildi demeyin boşuna adamlar her birinizden daha iyi biliyorlar kuranı kerimi.. sen insanın eline şeriat hükmü gücünü verirsen bu dünyadaki en en en adil en namuslu en allah korkusu olan adam bile yoldan çıkar. hani sizin bu beğenmediğiniz sistem var ya o sistemde sana verilen cezaya itiraz edebilme hakkın var. yani sen masum isen bunu kanıtlayabilme hakkın var. yeteri kadar çaba gösterirsen suçsuzluğunu ispat edebiliyorsun. ancak şeriatta bu yok. yanına 2-3 tane şahit alıp gelen herkes seni suçlu çıkartabilir. itiraz etme şansında yok. kadı/halife artık adına ne dersen hükmü veren kişi seni suçlu gördü ise yandı gülüm keten helva. g.tünü de parçalasan dönüşü yok (bkz: şeriatın kestiği parmak acımaz)

yani şeriatı isteyen arkadaşlar hükmü verecek olanların yüzde yüz adil davranacaklarına, güçlerini kişisel çıkarları için kullanmayacaklarına ve on binlerce yüz binlerce belki milyonlarca insanın mağdur etmeyeceklerine garanti verebiliyorlar ise getirsinler şeriatı görelim bakalım zinalar bitiyor mu hırsızlıklar cinayetler bitiyor mu yoksa dahada mı artıyor..
vehhabiler ve farklı ülkelerdeki kuyrukları, sümerlerden bari uydurdukları mitolojik inançlarından dolayı; kadınlara ikinci sınıf muamelesi yapması, kadınları sürekli küçük düşürmeye çalıştığından, kadınları sürekli kısıtlamaya çalıştığından ülkemize asla ama asla gelmeyecek bir vehhabi saçmalığını aklı başında ve modern bir insan desteklemez. neyse ki ülkemize gelmeyeceği için, bunları düşünmeye gerek yok. gelmeyeceğini bilerek destekleyenler de köşesinde ağlayadursun, belki bir gün gelir. * hayallerde yaşıyor bazı çöl bedevileri.
dede tecavüzcü olduğumuzdan değil korkumuz, islamcıların bizzat kendisinden korkuyoruz. en azından ben öyle. şu son 20 yılda gördüklerimiz fazlasıyla yetti bana. şu islamcı iktidar döneminde hakkı yenmemiş kaç tane insan kaldı memlekette? işte o hak yiyicilerden korkuyorum ben. düşünsene, adam bu sefer hem hak yiyecek hem de bunu dinin emri olarak gösterecek. yok ben almayayım.

islamcıların dine ne denli zarar verdiğinden haberiniz yok.
Cezaların artmasını istiyorsanız devlete söyleyin, belli edin aq...

Şeriat mı lazım illa.
Allah ın adaletinin kusursuz işlemesi.
--spoiler--
kadınların çok açık giyinmesi.
--spoiler--
sana ne kadınların çok açık giyinmelerinden? sanki başörtülüler yok türkiye'de. açık kadından çok kapalı kadın var be.
hırsızlık, katil, tefecicilik, zalimlik, ulu orta zina, toplumda kötülüğü yaymıyorsanız şeriattan korkmanıza gerek yoktur. Suçlu olan karşı çıkar.
Allah'ın nizamı olduğu için.
Şeriatı desteklemek için Bir kaç tahtanın eksik oması yeterlidir.

görsel
görsel
görsel
görsel
https://www.facebook.com/.../videos/1374650215918095/
ahmaklıktan başka bir şey değildir şeriatı desteklemek!
adamlara dayıyorlar küçükken dini islamla zehirliyorlar sonra bide ütopik tarih anlayışını aşılardı mı adamlar islaiman olup dolanıyor ortada.
la aga yok, senin dinin bir boka yaramıyor ve olduğu yerleri bok götürüyor. bunu sen de görüyorsun ama bir şekilde o kafandaki ütopya gerçeği karşılamadığı için buhrana düşüyor sonra her şeye gerçek islam bu değil diyorsun. yapma!
git karanlık bir odaya tek başına islam zehrini içinden çıkartmak için mücadele et, bunu başardığında o odada hafif bir ışık belirecek ve o ışık sana yol gösterecek.
Şeriatı istemeyen kafirdir açık ve net kişinin değil rabbin kurallarıdır neyse odur karşı çıkanın ümüğü sıkılır ama burda nerde dinsizler müslümanlardan fazla sözde gelecek keşke.. güzel bir şeriat hükümleri ışidde var. size göre katiller fakat Allahın hadlerini uyguluyolar hataları vardır onuda Allah kişilere soracak biz gördük ve kabul ettik duyduk itaat ettik
Bencillikten başka birşey değildir bırakın herkes istediği gibi yaşasın ama yok benim dinimin kuralları geçecek...
Avrupalıların ve bizdeki hayranlarının kızıl sultan dedikleri 2. abdülhamit 33 yılda sadece 5 idamı onaylamıştır.
laik cumhuriyet döneminde ise idam edilenlerin sayısı 10 binlerle ifade edilmektedir.
Laicusların kıyaslama yetenekleri olmadığı için üzerlerine fazla gitmemek gerekir; hırlayabilir, hatta ısırabilirler.
bir insanin islami usullere gore yasamasinda hic bir soru yok. Ama islami usullere gore yasalar cikarip herkesin buna uymasi gerektigini savunmak embesilliktir.
Desteklenen şeriat a bağlı Allah ın şeriatı deyip ustune recep kılıfı serip bu seriat derseniz olmaz. Allah ın kanunlarinin sozde uygulandigi şeriat olan ulkelerde bile ne yazikki islememesidir yada kısmi işlenmesidir.
Yoktur maalesef. .
Zira Şeriat da olsa uygulayıcısının insan olmak zorunda olması yüzünden kusurludur malûldür çünkü bu sistem de diğerleri gibi..
insanın işin içine karıştığı her düzen akamete uğramaya mahkumdur. .
sap olup 4 karı için tutuşmak.
Lafa geldimi herkes allahın (c.c.) adaleti nerede diye bas bas bağırırken, söz konusu islamın hukuku olduğunda sus pus kesilmekte ne hikmetse istemezuk triplerine girmektedir. Tabi yaşamayan bilmez. Kimliğine baktığında çoğu müslüman bide bunların. Heyhat, kafalar batılı halbuki. iyi işlemişler, iyi kandırmışlar, iyi satın almışlar beyinlerimizi. Allahın kulu olduğunu iddia edenler neden allahın hukukundan bu denli korkarlar anlamak mümkün değil. Katilleri, hırsızları, tecavüzcüleri savunmak --adalet-- yani öylemi ? toplumlar hak ettiklerini yaşarlar. Yaşıyoruz zaten. Ayan beyan her şey meydanda.

Bana dokunmayan yılan bin yıl yasasın demekten farksız bu üstelik. Unutmayın size dokunursa 1 gün bile yaşayamazsınız. O halde bekleyin size dokunmasın diye. Ama yılan bu, sokmadan duramaz. Fıtratı bu.
Bir yerin kesilince acımıyor üstelik hiçbir uyuşturucu olmadan tamamen doğal bir şekilde.