bugün

seda sayan

ne statüde ilişki yaşayıp ne hakla dünyaya bir çocuk kazandırmak hakkını kendinde gördüğünü anlamadığım insandır. bir ülke halkının gözü önünde yaşadığı illegal ilişkisinden sahip olduğu bebeğin 6haftalıkken düştüğüne üzülen teyzeler, aynı gün örneğin bir otobüs durağında sizi sevgilinizle elele görseler "cıkcıkcık" diyip ahlakınızı ve yaşadığınız ilişkinin aleni oluşunu eleştirmeye kalkarlar. burda yaşanan bir çelişki vardır ve seda sayan gibi evlilik dışı çocuk sahibi olan, sanatçı geçinen ünlüler de bu çelişkinin doğmasına öncülük etmektedirler engellemeye çalışmak yerine. madem toplumca bu kadar serbest görüşlere sahibiz kimse özel hayatıyla yargılanmasın o zaman? kimse töre cinayetine kurban gitmesin? herşey bir yana, seda sayan gibi insanlar toplum önünde böylesine ahlaksızca ilişki yaşayacak durumda görseler bile kendilerini, toplum tarafından kabul görmemeleri gerekir ki durup düşünsünler "ben ne yapıyorum, kimlere nasıl örnek oluyorum?" diye..
belki toplumun değer yargısıdır yanlış olan, belki ünlülerin yaptıkları son derece normaldir de bize yanlış görünüyordur kimbilir.. ama bunu bilene kadarki geçecek süreçte topluma ayak uydurduğu için bir şekilde mutsuz olan insanlar ne olacak?
bunlar seda sayan gibi hanımların zerre kadar gündeminde değildir.
varsa yoksa nihat doğan'dır efendim..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar