bugün

üniversitede hocalara verilmiş ayarlar

geçtiğimiz salı yaşadığım bir olay... doğum bilgisi ve jinekoloji klinik dersinde ultrason odasında geçer olay... operasyonla bir köpeğin iltihaplı rahminin alınması gerekiyordur ve merakla octavio hocaya sorular sormaya başlar...
h: hoca
o: octavio

o: hocam hayvanın klinik durumu biraz daha iyi olsaydı alternatif olarak kemoterapi uygulayabilir miydik?
h: serviks de akıntı olsaydı ilaç tedavisi yapabilirdik, ama kemoterapiyi kanser tedavisinde uygularız bunda değil...
o: (kafası karışmış bir şekilde arkadaşına fısıldar) olm kemoterapi ilaç tedavisidir diye anlatmadılar mı farmakoloji dersinde?
h: (başka bir şey anlatırken fısıldaşmayı duyar, savunmaya geçer) arkadaşlar bir de burada benim söylediğim her şeye inanmayın... hatta hiçbir şeye inanmayın... ben tam bilmiyor olabilirim, ama bilmiyorum demem, sallarım bişeyler, siz herşeyi yine de araştırın, kitabı açıp okuyun...
o: iyi de hocam, teorik derste de profesör kitapta yazılanlara inanmayın, yarısı palavradır diyordu?
h: ....
o: e biz niye okuyoruz o zaman?
h:...

bütün öğrenciler kahkahayı patlatır... ama octavio sorusuna yanıt alamamıştır ve hala kafası karışıktır...