bugün

suriye göçmenlerini istemeyen balkan göçmenleri

arkadaşım salakmısıniz ?
size diyorum ki işi bazıları Osmanlı olayina koymuş bende dedim ki iş Osmanlıya girer ise Osmanlının hüküm sürdüğü her yeri Osmanlı bakiyesi mi sayacaz ? bu bakış açısı ile onlarda bakiye sayılır.

zamanında deden Anadoludan kalkıp gitti ise seni özel kılan ne ?
o zaman herkes göçtugü yere gidip hak iddia etsin böyle sacma bir mantık varmı ?
neymiş dedem 500 yıl önce burdan gitmiş eeee ne yapalım o zaman.
seni ozel kılan ne bu ülkede ? diger yurttaşlardan cürmün mü fazla ?ortasyadan gelenler de gitsin o ülkelerde otursun desin hanimiş hakkımız *

kraldan çok kralcı insanlar var diyincede kızıyor bazı insanlar.
Ulus devleti bu kadar kutsamak gerçekten hayret bişey.
Ulus devlet mi kaldı bu ülkede.
arkadaşım şu nostaljik işleri bırakın , köprünün altından çok su geçti ve dünya küreselleşti.
o zaman hititlerin , sumerlerin torunlarını bulalım ülkeyi onlara teslim edelim bu mantığa göre *

emin ol o Suriyelerde bu ülkede yaşamaktan memnun değillerdi ama bunun suçu yine Türkiyenin.
o haşmetlü halifeniz namaz kılmak için emevi camiini hedef seçmese bunların hiç biri olmaz dı.
hem ülkelerin de savaş çıkarın ve destekleyin hemde rahatsız olun
yok öyle bir dünya..
Türkiye ellerine ne sıçtı ise onlarda bugün yüzüne onu sıviyor.

gönül ister ki savaş bitsin ve topraklarına dönsünler ama bence beraber yaşamaya alışın.
Suriyeliler kalıcı çünkü.
ülkeye zarar mi yarar mı getirecek onu zaman gösterecek.
belkide aziz Sancar gibi bir Arap çıkar içlerinden ve ilerde bir ödül alır sizde övünürsunuz ödül aldık diye dimi ?

edit : ulus devlet demek sizin gibi ırkçı devlet gelenegi demek değildir.
Örnek aldığınız amerika ve Fransa gibi devletler de kişiler etnik kökenini rahatça ifade edebilmektedir.
siz önce ortak yaŞam paydası için çalışın ve ortak aidetler oluşturun.
ayrımcılık yaparak biz milliyetçiyiz diye ortada gezinmeyin.

bir kez daha belirtmek isterim ki.
Türkiye içinde yaşayan etnik , mezhebi ve dini ayrım olmadan herkesin ülkesidir.
Türkiye Cumhuriyeti Türkiye halklarının ortak devletidir.

zorunlu edit :Türkçe resmi dildir ve sonradan gelen herkes öğreniyor mecburi şekilde bende 7 yaşında öğrendim bunda bir sorun yok.
Ana dil ile resmi dil ayrımını net şekilde yapmadınız için sorun oluyor.
kimse demiyor resmi dil öğrenilmesin ama yanında ana dilde Öğrenilsin.
Ayrıca devlet Suriyelilere Anadilde eğitim veriyor.
dikkat et de ulus devletin yıkılmasın sonra *
ulus devletin küçük bir oranda insan meyvesini yedi diğer kesim kazığıni.
nimeti yiyen azınlık kesimdensiniz sanırım.