bugün

sevdiği entry'ler

türkiye de 120000 atatürk heykeli olması

o heykellerin etrafında dönmeyin lütfen...

1961 anayasası

Ülkemize kazandırılmış müthiş anayasadır. Eğer o anayasa kalsaydı ülkemiz şimdi içinde bulunduğu o bağnaz, çürümüş, torpilin kol gezdiği, mafyanın tur attığı, liyakatsizliğin hüküm sürdüğü bir ülke olmazdı.

Ent.

bir yerlere gelmek için çığırtkanlık yapmak

hayatta da sözlükte de olay budur. sütyen satarken bile ikizlere takkeeeğğ diye bağırarak satış yapıyorlar.

belediyeler el değiştirince bütün foyalar döküldü

bazı şeyleri ortaya döküp bunları foya olarak nitelendirmek günün sonunda hiçbir şeyin farklı olmayacağı gerçeğini saptırmaktan öte bir şey değil.

erdal beşikçioğlu nun öğle yemeği

Bazıları alışmış monakolarda lüks yemekler yiyenlerin yönetimine, garip geliyor tabi.
Küçük hırsızlar her zaman büyük hırsızlara meftundur...

alkollu metre

(#46967072)' de kastettiğinin ' la bebe ' olduğunu düşündüğüm yazar. *

emektar ustanın poposunun çatalının açılması

emektarlar koltuğun altında kalık beni ara...

aniden ölsem kimsenin farketmeyecek olması

Sözlük ahalisi için geçerli olan durumdur. Hatta belki çevremdeki insanlar bile farketmeyecek.
Farkına varsa da umursamayacak. Birkaç dakikalığına üzülüp, sonra hayatlarına devam edecekler.
Ve o kısacık üzüntü anında da muhtemelen;
"bizde bir gün öleceğiz lan" Diye düşünecekler.
işte gece gece aklıma bunlar geldi.
Ulan aniden ölsem kimsenin ruhu duymayacak. Kefene sarıp mezara gömseler, burada muhabbet devam edecek.
Belki de benim arkamdan, sözlük galerisine yüklediğim fotoğraflara bakıp 31 çekenler bile olacak...

mansur yavaş tan her ay hijyenik ped desteği

Elin gavuru bunu cebindeki bozukluklarla alabilirken bu ülkede neden en büyük banknotu verdiğimizi sorgulamadığımız sürece böyle basit şeylere seviniriz tabi.

emekli haricinde aç yok yalancı insanlar sizi

Zaten onlar aç kalmasın diye emekliler aç bırakıldı nasılsa 20 yıldır cepte görüldü emekliler.

heykel kazandı kaan kaybetti

ulan yıllardır siz bizm ne fetöcülüğümüzü bıraktınız ne pkklığımızı ne vatan hainliğimizi
ortaya söylenen bir "haramzade" mi zorunuza gitti?!

hakaret de değil terbiyesizlik de!

bir anamıza bacımıza sövmediğiniz kalmıştı! haramzade ise zorunuza giden tc mahkemeleri orada! herkesin entryisi girdi de orada aq!

iyice ali kıran baş kesen oldunuz meydanı boş bulup...

Duydun mu ulan benim sana "terbiyesiz herif" dediğimi?
Küfür ne etmişim?

Ha beyim haramzade mi küfür geldi de zoruna gitti?
Değilsen sen niye üstüne aldın?!

devlet yönetiyorsun lan devlet!
85 milyon!
2500 yıllık bir köken!

devlet dediğinde ekonomi de vardır eğitim de altyapı da şusu bunu. o aq onca bakanlık boşuna kurulmadı dünyanın her tarafında!

1 tek milli savunmada bir şey yap... ki allah razı olsun. demirel de baraj yaptı sonrasında siz tarımın da anasını ziktiniz ya neyse...

bir devlet için gereken ne varsa diğerini ıskala...

gün gelip bir tek ulaştırma bakanlığı varmış gibi bu ülkede "yoş yapdı" de
gün gelip "kaan yaptı"!

lan gerisinde ne yaptı ne?!!

güçlü bir devlet idi isek kaan yapmanın bedeli midir lan bu ülkede onca açlık sınırı altındaki onca yaşlı emekli?

hani ekonomistti her şeyi bilirdi allah gibi...
kaan yaptı da...

gerisi ne var lan? bi deyin hele?
4 trilyon dolar... trilyon dolar diyom bak! 20 senede! vergi bu.

ne yapıldı lan!
o 4 trilyon içinde devede kulak bu cumhuriyetin sahip olduğu ne var ne yok sattınız 80 milyar dolar!
üstüne borçlandınız! borcu senin benim üstüme!
bir avuç yandaşı haram ettiğimiz parayla zengin ettiniz lan!
ve utanmadan şurada 3-5 taneniz bunca milleti ve kul hakkını unutup o haramzadeleri savunmayın aq bana! pis söverim! haramzade uşakları!

nesin matematik köyü

oğlumu köye kabul etmişler. çok sevindim be sözlük.

geceye bir fotoğraf bırak

görsel

sözlüğün en aktif en iyi yazarları nın tam listesi

En aktif olduğu doğru.
En iyi tanımı uygun değil.
Sözlükte artık yazar yok.
Twitter kıvamında bir yer burası.
Yazmak nedir onun tanımını bilmeyen copy paste yapan Ak troller ve can sıkıntısından birbiriyle taşak muhabbeti yapan üç beş kişi kaldı.
Burayı ciddiye alıp yazanları zall ibnesi daha çok saçmalığına kaçırdı.
En son pes edip zall da kaçtı.
Sikim akıl serkan'a uymasaydın ismail.

andromeda galaksisinde 100 yaşında sevgilim var

(bkz: Ve tanrı mal ı yarattı).

Evet.

sözlüğün en aktif en iyi yazarları nın tam listesi

bik bik, kuresel ıkınma gibi vasat yazarların olduğu bir listede var olmadığım için şeref duyuyorum..

aylık 94 bin tl iyi para mıdır sorunsalı

Bugünkü şartlarda ana param erimeden bu geliri sağlayacak yatırımım olsa ( yani enflasyon karşısında eriyen paradan gelen yüksek faiz gelirini bu duruma katmıyoruz, o zaten çok basit) kendimi emekli sayacağım bir meblağ, kısaca güzel para. Düz hesap 3 bin dolar desek bir kişiye paşalar gibi yeter.