bugün

sevdiği entry'ler

vedalaşmak

2016'nın haziran ayı itibariyle ankara'ya dönüşümle beraber sıhhıye köprüsünün altında otobüs beklerken çok muhtemeldir veda eden veyahut ayrılan sevgililerin sarılışına şahit oldum.kaçamak bir bakış attıktan sonra - ki normalde seyir etmem sevgililerin yaptıklarına - dahasında gözlerimi alamadım.kollarımı bağlayıp sütunlara omuz verip sinema izler gibi izledim.

- erkek olan sevgilisine o kadar güçlü sarılıyordu ki...

ha arkadaş bana dönüp ne izliyorsun lan deyip diş tellerimi dökse,kollarımı açar vur bir tane daha derdim.

akabinde kadın olan arkadaş göz yaşlarıyla beraber sıcacık sarılıyordu.arada birbirlerinin yüzlerine bakıp gözyaşlarını sildiler,erkek olan bir şeyler fısıldadı,kadın başını saladı burnunu çekerek,saçlarını düzeltti,yanaklarından öptü,uzunca tekrar sarıldılar.her ikiside ağlaya ağlaya ayrıldılar...

•demem o ki...ne bok yiyorsanız yiyin,kiminle ne halt yiyorsanız yiyin arkadaşlar kimse size bir şey diyemez.

ama adam gibi sevin.

••ve vedalarınızı güzel yapın.vedalar mühimdir.

•••kitap adam sözüyle kitap gibi sevin.sizi gözyaşlarıyla uğurlayabilecek kadınları/adamları sevin.•••

kitap alıntıları

görsel
Yaşlandın kitap adam.
•••Aşkınızı dumuru zamana uğratmayın şiirlere konu olabilecek kadar güzel sevin.Güzel kadınlar,güzel adamlar; şiirlere,kitaplara muhakkak konu olabilir.•••

kadından lider mi olur

Ortadoğulu, arap sevici ya da ışid kafalıysan olmaz ama Türk toresiyle yoğrulmuşsan kadından her şey olur. Tomris hatun olur devlet yönetir, kara fatma olur ordu yönetir, nene hatun olur zulme işgale başkaldırır, elif bacı olur kağnısı kar altındayken donar şehit olur. Kadın senin esirin, kölen, seks işçin değil, han otağında yer tutandır.

bekaretini kaybetmiş kızların doğaüstü yalanları

Burada tartışılmaz gereken şu;

Zina ahlaksızlıktır. Bunu erkekte yapsa kadında yapsa aynı muamele yapılması şarttır. Fakat toplumda bunca sığır oldukça bunu anlatmak zor olacak galiba.

Kadınlar bekaretini kaybediyor doğru ama doğanın bir kanunudur kadınlar fiziken ve manevi olarak zayıf insanlardır.istisnalar hariç. Evet bu suçu örtmez ama belli şeyleri tetkik için önemlidir. Kızı şöyle eve attı vs. diye hikayelerini anlatanlardan bilirsiniz bunları.

Allah yüce kitabında “Zinaya yaklaşmayın” diyerek asil bir ihtar yapıyor.

Yaklaşmayın çünkü ateş ve barutun yan yana gelmesi ile aynı şeyi ifade ediyor. Allah bunu baştan engellemek istiyor.

Evet günümüzde nice ilişkinin bitme sebebi de bu. Geçmişteki ilişkiler. Zina yapan bir erkek milli olurken zina yapan bir kız orospu oluyor.

karşısındakine empati kurarak kardeşi ve muhtemel de olsa ileride olacak bir kız çocuğu nazarıyla bakmadıkça insanım diye gezinmesin ortalıkta.

bu tipler yesin içsin ve gebersin. Dünyaya solucanlara yem olmaktan başka verebilecek hiçbirşeyleri Yok.

Son olarak zina öyle bir pisliktir ki hakiki manada tevbe etmeyen kişi ibadetlerinden haz almaz kendini hep bir suçlu hisseder. insanlara da hep bu gözle bakar. Kara bir leke olarak görüp Allah’a yönelmedikçe tevbe etmedikçe ziyandadır.

çıkılmayacak kız tipleri

mesaj atarken sesli harf kullanmayan biriyle hayatta ilişki kurmam. okurken türkçenin son çırpınışlarını duyuyor gibiyim.

fırat çakıroğlu

allah rahmet eylesin.

asla berkin veya ali ismail gibi olmayacaktır. çünkü kendisi vatanını karşılıksız seven ülkücü bir gençtir. herkes unutsa bile kendisini hatırlayan birileri olacaktır.

düğün evinde 3 yaşındaki çocuğa tecavüze kalkışmak

şaka yapmıyorum(zaten şaka yapılacak bir konu değil), çok ciddi söylüyorum bu ülkedeki kerane sayısını arttırıp vizite ücretlerini düşürmek şart. yoksa bu sapıklığın ve cinsel açlığın sonu hayra alamet değil. abi bu ne azgınlıktır? her hafta saçma sapan sapıklık haberlerine artık bünyemiz alıştı resmen. bırakın şu gözümden yaş geldi olayını. direnç kazandık lan, ne yaşı birader? 1 kerede yaş gelir, 2 kerede gelir, 3 kerede gelir, köpeğe tecavüz ederler yine gelir de ee artık bir yere kadar. şu orospu çocuğundaki cesareti görünce samimi söylüyorum içim ürperdi, gözümden yaş falan gelmedi benim. içim ür-per-di! o nasıl bir cesaret lan? düğün evindesin. tanımadığın, bilmediğin ev. 3 yaşındaki çocuğa halleniyorsun. öyle elle taciz falan da değil, direkt çırılçıplak dalıyorsun. etrafta bir sürü insan olduğunu, o eve girip çıkan birilerinin illaki olacağını bile bile... akıl alır gibi değil. bunu göze almış olan sadece bu adam değilki. böyle binlercesi var artık. hepsi çevremizde. komşumuz, mahallemizin bakkalı, yeri geldiğinde bir öğretmen, servis şoförü vs... işin daha da korkutucu olan tarafı işte bu.

düğün evinde 3 yaşındaki çocuğa tecavüze kalkışmak

cezası belli.
görsel
bu ülkeye acilen idam cezası geri gelmeli. bu tip olaylar karşısında asacaksın 3-5 tane kanı bozuk şerefsizi bak bir daha kimsenin götü yiyor mu yapmaya.

ped alırken utanmayan kız

görsel

anın kedisi

Eve gelince sobanın yanında bu şekilde buldum kediciği *
görsel

anın kedisi

görsel
Dertler miyav olmuş.

mühendislik öğrencisi

dünyanın en talihsiz öğrencilerinden biridir. küçük yaşlarından itibaren telkin edile edile mühendis olması gerektiğine inandırılmışlardır. lisede eşşek gibi çalışıp bir yandan okul notlarını iyi tutmaya uğraşırken bir yandan da üniversite sınavında iyi bir yere girebilmek için kıçını yırtarlar.

iyi veya kötü bir mühendislik öğrencisi olunur. ama olayın asıl kötü kısmı bundan sonra başlamaktadır. sen o kadar çalış didin bir yerlere gel tam her şey bitti derken bir de bak asıl cehennem burası.

buraya girebilmek için bütün lise hayatını asosyal geçirdiğin yetmesin gel bir de burada asosyalliğin dibine vur. projeler sınavlar ödevler canından bezdirsin seni. üstelik okulu bitirdikten sonra bir de iş arama sıkıntısıyla uğraş. Ömrünün sonuna kadar kendini geliştirmek zorunda ol.

bunca şey yetmezmiş gibi bir de bazı anneler çıksın benim kızımı ne doktorlar ne mühendisler istedi de ben vermedim desin. ulan sen o doktora o mühendise kurban ol be. senin kızın karpuz büyüte büyüte evde otururken o mühendis o doktor oralara gelebilmek için ne ecel terleri döktü sen biliyo musun..

2017 yılının tek cümlelik özeti

Seneye görüşürüz...

Edit:tamam en yakın pencereyi gösterin ben atlıyorum.