bugün

geçmiş. dünyanın daha güzel bir yer olduğu zamanlar.
Saf ve temiz olduğum dönem, çocukluğum..
Huzur.
Bu hissi tattım mı bilmiyorum ama zihnimdeki tasvirine özlem duyuyorum.
görsel
Ar damarı çatlamamış bir millet.

Ortalık çürük kokusundan geçilmiyor.
insanları daha az anladığım dönem.
Akp ve suriyeli işgali öncesi türkiye. 90lı yıllar bile bu kadar karanlık bu kadar adaletsiz bu kadar laçka değildi lan.
bir zamanlar sağlıkmış...

en son 2019 senesinde girdiğim sözlüğe tekrar girip bir bakmak istedim. o gün ki psikolojimle şu karamsar entryi girmişim: https://www.uludagsozluk.com/e/41880557/
o zamanlar yatağa bağımlı kanserin getirdikleriyle uğraşan yaşama şansı çok düşük olan bir adamdım.
şimdilerde ise sağlığıma tümüyle kavuştum, çok iyi bir işim ve güzel bir hayatım var.
dibi gördüğüm günlerde tekrar yüzeye çıkmak için çırpınmasam muhtemelen toprak altındaydım.
siz siz olun bulunduğunuz durumunun altında ezilmeyin.
çabalamaya devam. ;)
iki tane kocaman, dipdiri meme.
Bıktım amk. Ufak memelerden.
Genelde ölmüş kişileri ve geçmişi özlüyorum.
Başka da özlediğim bir şey yok.
Balım...

Evet
çok fazla şey var aslında düşündüğümde ve tamamı geçmişe ait.

(img:#2346422)
Bazı şehirlerdir.

Bursa ve Eskişehir i özledim. Mersin i özledim *
Yağda kızartılarak yapılmış, hamurla yapılmış yiyecekler.
Gelecek. Her şeyin mükemmel olacağını hayal ettiğimiz, içinde bulunmayı reddetme cürretine sahip olup gelecekte yaşamaya cesaret edebildiğimiz o an. Devasa özleniyor.
gençlik.. yaş ilerledikçe o kadar özleniyor ki gençler anlayamaz bu duyguyu, anca yaşlandıklarında anlayacaklar ama çok geç olacak. 35 yaşına geldim, deli gibi 18-20 yaşlarımı özlüyorum. keşke, keşke, keşke.. o yaşlarda yapmak isteyip yapamadığım o kadar çok şey var ki.
2000li yılların başı. sosyal medyada bu kadar aptalı bir arada görmediğim zamanlarım. ne güzel johny bravo powerpuff girls izlediğim zamanlar.
(bkz: 2016 sözlük)
kalpten seven, menfaat gütmeyen insanlar.
Bir değil bir sürü şeydir. Anne sesi, annenin verdiği sıcaklık, anne yemekleri, anne gülüşü… ah annem…
bilmem. 2018'le 2020 arası olabilir. güzel zamanlardı ama psikolojim berbattı. o kadar sıkıntılı, huzursuz bir ruh hâlim vardı ki anlatamam ama yine de hayat daha rahattı sanki. gelecek endişesi olmuyordu. şimdi ise yarın ne olacaģı belli değil. 2009 yılını da özledim bence. 90'larda yaşamış olsaydım o zamanları da özleyebilirdim ama o zamanlar hayatta olmadığım için o zamanları özleyemiyorum. annemi özlüyorum bazen. şu an yanımda olsun isterdim mesela. keşke mezardan çıkıp 1 günlüğüne de olsa gelebilse yanıma. keşke annem hayatta olsaydı. o hayattayken ne kadar güzeldi hayat.
iki tane kocaman dipdiri meme ayh o öyle değildi. Onu dinsiz yazmıştı. Pardon.

Güzel bir kalp...

Evet.
istanbul.
Adım adım her sokağı.
Kokoreç, allah affetsin.
öğrencilik zamanları.
geç yat, geç kalk. okula git, gitme. derse gir, girme.
dertlere bak.