bugün

çok sevdiğim polen bir arkadaşım vardı, kalp krizinden vefat etmiş. şimdi fatiha okusam ve rahmet okusam kabul olur mu?
Olmaz.

Senin öldürmen gerekiyordu hatta.

Kaynak : kuran.
Okunur.
Peygamber hristiyan bir krala cenaze namazı bile kılmıştır. Burası da cahil dolu amk.
Tanrı sana merhamet etsin amen denir.
Habeşistan kralı necaşi Müslümandı ama imanını gizlemek zorunda kaldı,
Nisa 89 ayet ne diyor?
89: O münafıklar, kendilerinin küfre yuvarlandığı gibi sizin de o şekilde küfre yuvarlanmanızı ve sapkınlıkta eşit hâle gelmenizi isterler. Onlar, inanıp Allah yolunda hicret edinceye kadar sakın onları dost ve sırdaş edinmeyin. Şayet iman ve hicretten yüz çevirirlerse onları yakalayın, bulduğunuz yerde öldürün.

Burası da tatlı su müslümanı dolu amk.
benim allah'ıma cennete kimler girecek diye sorunca "kitap ehli" diyor. senin allah'ın ne diyor bilmem. üstelik merhametlilerin en merhametlisi benim allah'ım. bırak yaratanı başka isimle anması başka şekilde ona ibadet etmesini; yaradan inancı olmasa bile ateist olsa bile ona merhamet dileyince benim allah'ım ypılan işe bakar gözünü kapatmaz, edilen dua-isteğe bakar kulağını tıkamaz ve benim allah'ım nankör değildir.
adildir benim allah'ım, zerre kadar iyiliği ve kötülüğün karşılığını verir.
benim allah'ım inandık demekle cennete giremezsiniz der.
islamı peygamberden daha iyi bildiğini iddia edenler var ya ahaha.
Salak olduğunuzu bu kadar belli etmeyin.
napıyoruz şimdi dua ediyor muyuz etmiyor muyuz? anlamadım bu işi..
iyi dileklerde bulunabilirsiniz.

Cenazeye de katılabilirsiniz.
inandığın şekilde eylemini gerçekleştirerek huzura ulaşabilirsin.

ister mum yak ister tütsü istersen lokma dağıt.
Beni linçlemeyin ama farklı bir din mensubu için, farklı bir dinin ritüellerini yapmanız, o kişi için doğru tercih olmayabilir. Yani ne bileyim biz ölsek arkamızdan budist bir adetin yerine getirilmesini ister miydik? Ben istemezdim.
Neden okunmasın. Aynı Allaha inanan tüm dinlerde rahmet okunur. Rahmet Allahındır. Kime isterse ona yağdırır. Siz isteyin Rabbim verir.
Kesinlikle okumamalıyız çünkü allah o adamı o yaşa kadar yaşatıp, rızkını verirken hristiyan, ateist, gay ya da başka bir şey olup olmadığını bilmiyordu. Dolayısıyla, biz onun kulu için onun yerine karar verip, hristiyan’ı doğrudan lanetli olarak kategorize edebiliriz.

Amaaa, adam içinde makbul bir iman taşıyorsa da, biz önyargılı yaklaşmışsak, durum da çok pis g.tümüze girer, o da ayrı konu..
adana'da klimayı icat eden adama topluca fatiha okumuştuk. yine de okuruz .
görsel
Toprağı bol olsun denir. Cühela kaynıyor wq.
Okuyacaksan oku amk, okusan Diline mi yapışır sanki. Okuyasın yoksa da okuma amk. Kaç yaşında insansın buna kendin karar veremedin mi.
okunmaz. kafire rahmet olmaz. iyi bir insansa en fazla azabı hafifler. çok fazla iyilik yapması allahı veya peygamberi inkar ettiği gerçeğini değiştirmez.
allah bilmiyordu diyen arkadaş bi iman tazelesin. dinden çıktığının farkında değil.
2024'te dertlerimizin en büyüğüdür. Allahım n'olur yol göster, gevura allah rahmet eylesin diyek mi, demeyek mi? Geceleri hep aklımda bu soru, uyuyamıyorum!

Ne büyük dertlerimiz var yeaaa...
Diğer sorular
Maide suresi 51 ayet ne diyor?
Ey iman edenler, yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin, onlar birbirinin dostudur. içinizden kim, onları dost edinirse, (samimi bir muhabbet ile onlara bağlanırsa) o da onlardan sayılır. Şüphe yok ki Allah zalimler topluluğuna hidayet etmez. Ey iman edenler, yahûdileri ve hıristiyanları veliler edinmeyin!
Bu başlıkta size 2 ayet attım.

Hiçbiriniz ayetten değil kafanıza göre konuşuyorsunuz.

Bir taneniz şu inandığım kitap ne anlatıyor okumamış.
hristiyanları ateist sananlarca okunmaz cevabına sahip sorudur. bu kibir beni öldürüyor amk..

siyasal islamı bu ülkeden söküp atmadıkça bu cehalet bitmez. dikkat edersen bu süper müslümanım ayağı yapan şeriat isterük diye gezenlerin yüzde 90 ı islamın ve hak peygamberin "en büyük günahlar" dediği şeylerin hep içinde olan tipler. hırsızlık var yolsuzluk var fuhuşun ağa babası var kul hakkı yemek var yalan var dolan var iftira var.. ama sorsan hepsi süper müslüman hepsi şeriat isterükçü.

ulan hadi sizin kafadan gidelim biraz. bu "hristiyan" adam belki son nefesinin geldiğini bilmeden son anda kelime-i şehadet getirmiştir ? belki adam 1 gün önce islamiyeti seçmiştir ama kimseye söylemeye fırsat bulamadan göçüp gitmiştir ? sen şimdi bu adama rahmet okudun diye koskoca alemlerin rabbi seni dinsiz mi sayacak yani. bu kibri bu gereksiz egoları bir bırakın artık arkadaş. lan daha yan dairenizde hatta kendi haneniz içerisinde ne olduğunu bilmekten acizsiniz ama kendinizi tövbe haşa allah yerine koyup her şeyi ben bilirim diyerek hüküm veriyorsunuz. bu nasıl bir salaklıktır arkadaş. önce caminin yolunu bir öğrenin kendi ibadetlerinizi bir yerine getirin. fuhuştan ve haramdan bir uzaklaşın önce kendi ruhunuzu bir kurtarın sonra islamiyeti de kurtarırsınız o pis kibriniz ile.
Rahmet okunmuyor. Sadece toprağı bol olsun denir nezaketen , yakınlarına da sabırlar dilenir geçilir. inkar etmiş biri zaten sizin onun için dileğinizi istemeyecektir. Bu kişi istemezse müslüman hükümlerince de cenaze işlemleri yapılmamalı. insan nasıl yaşarsa öyle ölür.
Son anda imanlı gittiği biliniyorsa iş değişir tabi.