bugün

the return of the king serisinde baş rol oynamış kral yazardır. güzel adamdır söz konusu mahlasın sahibi.

geçen gün yine aklıma geldi bu yazar.
bulgakov ile en yakın arkadaşı sergey'in bir diyalogunu okuyunca ;

-sergey, düz yazıyı ortadan kaldırmak gerek
--ne ?
-"dün kır görüntüsü tarif eden bir şey okudum. çayırların bal kokusu, volga kıyısındaki uçsuz bucaksız topraklar, ağaçlarda patlayan o alışımış tomurcuklar, bozkırlar... hepsinden gına geldi... bütün bunlar uzun süredir edebiyat olmaktan çıktı, yapmacıklaştı"

(bkz: zabalayn)
3. nesildir o aslında kalbimizde. tekrardan aramıza hoş geldin zabalayn.
edit: efendim, bizleri çok fena kandırmış yazardır. içmeli kafayı bulmalı zirve sözü vardır ona göre.
hattâ 2. nesil bile diyebiliriz kendisi için. güzel yazar, çok orjinal kelimeler kullanır, üstüne çok pis içer.*
iyi ki gelmiş.
az önce kendisinin "hepimiz cansu yuz hepimiz ibneyiz" vari hareketlerine müşahade ettiğim insan. komik insan, sevişiyoruz ayrıcana
(bkz: üst model)
daha iyi içiyomuş diyollar...
ekşi sözlük'e ve guru'ya diş bileyen, guru'yu tenhada yakalarsa fena yapacak yazar.
sözlüğün vicdanlı yazarlarında birisidir. adaletli olmaya hassasiyet göstermesi yazılarındaki doğruluğu perçinleyen en önemli öğedir.

etkili ve net şekilde aktarır ifade etmek istediklerini, biraz da agresifçe.
hani haksızlığı ortadan kaldırmak istercesine yani.

konfiçyus der ki;

"karnalığa küfredeceğine bir mum da sen yak..."

bu kaliteli yazar, hem mumu yakar aynı zamanda da karanlığa küfreder.
başlığına tıkladığımda binlerce entry göreceğimi sandığım kişi.

neden celebrity sandım bilmiyorum, sanki başka bir yerden tanıyorum. böyle 1. nesil celebritik bir nicki var.
(#658214) az önce bu entrysi ile beni oyan yazar...* *
3 aylık kafa iznine çıkıyor kendisi, kişisel sebeplerden pek uğrayamayacak. atılan mesajlara cevap alınmadığında yok ben bilmiyorum, yok ne terbiyesiz insanmış bu da bilader tarzı karalamalarda bulunmayınız. bu kafa izninde özel mesajı görüyor mu, yoksa sadece entry mi giremiyor onu da bilmiyor. neyse girmeyecek zaten sözlüğe 3 ay, yedik zall demi sözlüğünü. hadi ben küstüm oynamıyorum.
(bkz: sabahleyin)
elimde telefon numarası mecvut olan yazar "ay ben bunun yazılarının hastasıyım, kendisine de bu hayranlığımı dile getirmek istiyorum ama yok ortalarda nasıl ulacağım" diyen olursa, üzülmesin çarelerin tükenmediği bir demokrasimiz olduğu için gönüllü yol yardımı yapacağımı duyuruyorum...
* *
bir görünüp bir görünmez olan yazardır.
havaların ısınması ile akdenize akan yurdum insanının aksine akdenizden iç kesimlere ters göç eyleminin öncülerindendir.

uzun süredir kafa iznindeydi...koca kafalı demesinler diye döndü nihayet izinden...

özledik tek kelimeyle.
sohbet ediyormuş hissiyatı veren zevkli yazılarıyla uludağ sözlüğün sayılı yazarlarındandır.
zabalayn rumuzu ile yazdıklarını okudum ve merak ettim sonra kendisini. merak ettiğim için rumuzunun altına yazılanları okudum. nasıl olduğu hakkında en ufak bilgim yok, fakat kendisinin silindiğini gördüm. üzüldüm. nasıl üzüldüm, lise yıllığındaki anıları okurken üzüldüğüm gibi. garip bir hissiyatla... bağlıyorum şimdi, kendisi hala yazıyormuş. çok sevindim buna.
son yazdığı entry'le beni sabah sabah güldüeren yazar.
#3753226 numaralı entry ile sabah sabah "sen beni güldürdün allah da seni güldürsün" yazarı olmuştur bu bünyede.
toplumda alnından öpmenin sadece gelinlere has bir üslup olarak gören dün mantık ehli insanlara, kınanın da sadece kıça yakılmadığını hatırlatmak ister. Yani birisi oğlunu kına yakarak askere gönderiyorsa illa hoşnutluğundan ötürü kıçına mı yakıyorumdur bu kınayı? "Pezevenk 20 senedir iliğimi kuruttu, gitsin de teröristler öldürsün gavuru ben de kurtulayım" diyerek mi yakılıyordur bu kına? Olay birilerinin fake nickin ciddiyet boyutuna ulasma sureci başlığından rahatsız olup, gelip başlığım altına kusmasından ibarettir. Başlığın ne kadar tutarlı ve doğru bir tesbit olduğu da alenen ortaya çıkmıştır.
efsane geri döndü, belki de geçerken uğradı...
ütopyalardan hoşlanan yazar kişisidir.
çok dehşet fransızca konuşan yazardır, milli takımın başına düşünülmektedir.
kendisi bir ezer geçerustur. *
an itibarı ile var mısın yok musun da görünce hem şaşırıp hem sevindiğim kardeşim. buradan kendisine sesleniyorum; herkesin tuttuğu kutu kendine...
sağlam kutusu olan kardeşim. yazık ettin kızlara.
var mısın yok musun daki ahmetmiş.(#9207916)