bugün

sözlükteki bir entry hakkındaki tek kişi hükmü sonunda kaldırılmış, daha demokratik ve başarılı bir sistem getirilmiş. Aykırı entry'lere daha hızlı müdahale, bir entry için birden fazla görüş. Başarılı...
(bkz: aferin lan zall) *
deplasmanlı uludağ liginin ilk haftasında yetkililer 1, uuserlar 0. şimdi hava durumuna bağlanıyoruz. evet borcan havalar nasıl? -ıı..ı burada hava biraz yetkili gözüküyor ilerleyen günlerde sağanak silik isteğine rastlanabilir. ve son olarak sen yetkili bir abiye benziyon.

hayırlı olsundur. okulda çalışkan öğrencinin sözlüden 100 almasına benzettiğim sistemdir.
zall tecrübeli bir admin tabi, ama ona şu vazgeçilmez kuralı hatırlatmak isterim. ne kadar çok üye o kadar sorun, ne kadar çok yönetici daha fazla sorun. bu sistemde yerini bulamadığını inananlar kırılacak, yetkisi alınanlar kinlenecek, yetki verilenler arasında kendini cumhurbaşkanı oldum sananlar çıkacak, çekişmeler vs... uzayıp gidecek.

sadece çalışkanlık ile yönetici atanmaz. sözlüğe gerçekten bir şeyler katmak isteyen olgunluktakiler yönetici olmalı. zaten bu kafa yapısındakiler yarın bir gün yetkisi alınsa dahi çok fazla arıza çıkarmazlar. ama kişisel şov peşindeki adamın elindeki yetkiyi alırsan olaylardan olay beğen. yaşadım, yönettim, tiksindim oradan biliyorum.
piyonculuğu teşvik ederek bir yere varamayacak sistem.

sözlüğün şu haliyle kontrolden çıktığı bir gerçek.
hatalı entry, başlık ve bakınız'lar zaten istemediğiniz kadar çok. yani bulunamayacak kadar az değil.

bunun kesin çözümü, aynı hatayı 2 defa yapan yazarın uçurulmasıdır. pürüzlerin çoğu yontulana kadar belli bir süre bu böyle gidecek. ondan sonra yumuşama yapılır veya yapılmaz. sonrasında da daha dikkatli yazar alımı yapılır.

ama hem sitenin hit'i düşmesin hem de itibarımız gitmesin derseniz, paranın gözü kör olsun der, köşeme çekilirim.
zall'sal bir çakallık işte.

sözlük içi demokrasiden bahsetmiş. ne hoş.
sistem iyi güzel düşünülmüş. milleti gaza getirmek için ideal. hem gammazlama sayısını artıracak yetkili olmak isteyenler tarafından, hem de mod olmak isteyenler tarafından şikayetler daha çabuk çözüme ulaşacak. yalnız ece kscg gibi gammazlar yetkili olunca ne olur, merak etmiyor değilim.
(bkz: arkadaşlar düzeldi)
(bkz: burdan yetkililere sesleniyorum)
yetkili bi' abiye benzeyenlerin içinde bulunduğu sistem.
görev tanımına bağlı olarak çalışmak, yetkisini aşan durumlarda bir üst amirine bildirmek.
sözlükte büyük bir kalabalık kitle yaratan sistemdir. bu kalabalık entry siliyormuş. online yazar sayısı kadar mod olduğu anlamına geliyor bir bakıma. henüz hiç entrym silinmedi ama uludağ sözlük moderasyonu başlığına bakınca dehşete kapıldım. bu sözlükte resmen entry katliamı yapılıyor...
(bkz: çingeneye krallık vermişler önce babasını asmış)

yazarlarla polemiğe giren,
işinden çok egosuyla hareket edenlerin,
''yetki'' kavramını ciddiye alıp kafasına göre hareket edenlerin,

yetkili yapıldığı bir yer uludağ sözlük. yönetiminin iyice düşünerek bu sıfatı vermesi gerekir bu insanlara. çünkü yetki sözcüğü bazılarına gereksiz bir hava, bir alım- çalım, bir trip katabiliyor.
yazara yetki vermişler, illede mod olayım demiş.

üstüne yetmemiş ona buna laf takmış.

yetmemiş onu bunu çaylak yapmış.

yetmemiş aba altından sopa göstermiş.

yapma demiyorum yap. yap ama egonu bilgisayara oturmadan önce bir yerlere as öyle yap.
yetkili olunca ne mi yaparsın sevmediğin insanların güya formata aykırı entrylerini sürekli silerken kankalarının formatı donunda sallayan etryleri ne kadar gammazlanırsa gammazlansın dokunmazsın onlara. gerçekten başarılı bir uygulama umarız bu uygulamanın meyvelerini yerken çekirdekleri boğazınıza kaçmaz. esas kuruluş amacı nedir bilmiyorum ama belli bir kesimin sözlüğü tekelleştirmeye çalışmasının bir ürünü haline geldi bu sistem.
TAMAMEN değişmesi gereken sistemdir, burda bi hata var, eğer saipsiz yetkili oluyorsa bende admin falan olurum, hatta abartırsam zall'a;

kak la ordan bebe? bak saipsiz bile yetkili oldu bende en tepeye çıkmalıyım! derim.

derim de bunlar tabi hep şaka falan. adam yılların sözlükçüsü.
başarılar müdür, yakışır.
süper hatip zallın en dahiyane fikirlerindendir. nerde en tarafsız kişiler varsa bu göreve getirir. format denen saçmalıklar silsilesini kendileri bile anlamadan sizin uymanızı beklerler. şahane bir sistemdir. sözlükteki kaliteyi muzzam yükseltmiştir.

(img:#357504)
2 aylık süreçte yaşanan yetkili değişimi kuralı, bu ay geçersiz kalacaktır çünkü son 2 ayın en başarılı gammazları istatistiğinde yetkili olmayı hak edecek bir istatistiğe sahip kullanıcı bulunmamaktadır. en başarılı gammazlar listesinde aranan istatistiklere sahip üyeler, halen daha mevcut yetkililerimizin isimlerinden oluşmaktadır. bu sıralamada yetkililerin hemen ardından kendine yer bulan kullanıcılarımızın bizlere ulaşmalarını önermekteyiz. karşılıklı bilgi alışverişinde bulunarak, istatistikleri arttırabiliriz. istenen istatistik seviyesine ulaşan kullanıcıları yetkili yapmak içinse 2 aylık bir süreci zorunlu tutmayacağız.

yetkili alımı yapamamış olsak da 2 yetkili arkadaşımız aramızdan ayrılmıştır. kendilerine verdikleri emeklerden ötürü teşekkürü borç biliriz.

bugüne dek yetkili sistemiyle moonlight sonata ilgilendi ancak almış olduğu ''evlat ben yaşlandım, artık yavaş yavaş gençlerin önünü açmalıyız'' kararıyla bu işe veda etmiştir. iyi ya da kötü çok emek verdi, kendisine teşekkür ederiz. 2 yıl boyunca yetkililik yapmış bir kullanıcı olarak, bu vazifeyi üzerime almış bulunmaktayım. konuyla alakalı her türlü soru ya da sorunda bana ulaşabilirsiniz.
yetkili değişim kuralına istinaden selenizm yetkili oldu.
yine aynı kural çerçevesinde, iki yetkili arkadaşın da yetkileri alındı. kendilerine teşekkür ediyoruz.
selenizm e de başarılar ve kolaylıklar diliyoruz.

edit: uzun süredir aktif olmayan bir yetkilinin yetkisi alındı.
edit: etuuu nun yetkisi alındı.
ciddi ciddi buna kasan loserlar var. gammazlıcak da, yetkili olacak da moderatör olacak abisi. lan kullanılıyorsunuz işte bariz.
yetkili değişim kuralları çerçevesinde;
kalliope nin yetkisi alınmış, gudumlu anne terligi yetkili olmuştur.
kalliope ye emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, gudumlu anne terligi ne kolaylıklar diliyoruz.
yetkili değişimi kuralı çerçevesi dışında birkaç yetkilinin yetkisi alındı. iki gammaz da yetkili oldu. konu ile ilgili olanlar, gelişmelerden haberdardır.
yetkili olmak için gereken şartları, konuyla ilgili sorularınız oluyor. aydınlatma gereği duyduk.
bir gammazın yetkili olabilmesi için;
- en başarılı gammazlar istatistiğinde üst sıralarda olması,
- bu durumun süreklilik gösterebilmesi,
- gammazın sözlük içi kavgalarda yer almıyor olması,
- troll veya fake geçmişinin olmaması,
- nick altı kavgalarında yer almaması
- çaylaklık geçmişi
gibi şartlar öncelikle arananlar.
bu durumda en başarılı gammaz listesinin üst sıralarından aşağıya doğru eleyerek gitmemiz gerekiyor.
daha önce bu değişimin iki ayda bir yapılacağı duyurulmuştu. yetkili arkadaşlarımızdan, zamansız bir şekilde aramızdan ayrılanlar oldu. bu süre beklenmedi haliyle. önümüzdeki günlerde de birden fazla yetkili değişimi yapılacak.

bu duyuru vesilesiyle, halihazırda yetkili arkadaşlarımıza da vefalı, özverili çalışmalarından dolayı tekrar teşekkür ediyoruz.
ve sonuç olarak;
gammazlar, kaliteli bir uludağ sözlük sizlerin eseri olacaktır...
çok güzel işleyen sistemdir. en az moderatörler kadar yardımcı oluyorlar bize. diğer sözlüktekiler gibi kasıntı değiller. bir de acayip hızlılar.
iyi seçilmişler. aferin.
Şu güne kadar hiç işim düşmediğinden dolayı, hızlarını ve iyi seçilip seçilmediklerini bilmediğim, fakat '' bir derdim var'' butonunu kullanıp hala cevap beklemem, bana biraz yavaşmışlar gibi geliyor.
Edit: imla.
yetkili değişimi kuralına istinaden,
esek kafali nin yetkisi alındı. akabinde nick the chopper ve sex lahmacun and rockn roll yetkili oldular.
esek kafali ya tüm emekleri için teşekkür ediyor, yeni yetkililerimize başarılar ve kolaylıklar diliyoruz.

edit: sex lahmacun and rockn roll şahsi işlerinden dolayı, sözlüğe ara vermesi gerektiğini bildirerek yetkisini teslim etti.
tıraş sistemidir. gammaz, yetkili, bilmem ne!
bakın size şimdi moderasyonun nasıl bir nane yediğini yazayım;
götleri yiyorsa da bunu da inkar etsinler! onu geçtim zaten de; allah rızası için koydukları kuralları neye göre, kime göre ve nasıl çiğnediklerini, siklemediklerini anlatsınlar, ki biz de anlayalım.
ve bu sözlüğün asla ve asla adam olmayacağını anlamak artık farz oldu. o sebeple taa 1. nesilden en azından adam gibi yazmaya niyetlenmiş tüm nesiilerde mevcut düzgün adamlar gitmiş buradan.

buyrun 3 kez gammazladığım halde aynı yerinde duran entry! üstteki entryi refere ediyor ve hakaret/küfür var.
görsel

not: kimse entryi giren adama ( (bkz: yenmistirnak))sardığımı sanmasın. yazmakla olsaydı her şey zaten hallolurdu. önemli olan moderasyonun tavrı, tarzı, şekli, bakış açısı.
sözlüğün anasını siktiler, troll cenneti olduk, kaliteli yazan, yazmaya çalışan adam sayısı her gün küçülüyor, yok oluyor, konu budur.