bugün

başarılı gammazların seçilip alındığı, gammazlanmış entry oylama ve bilimum sır perdeli yetkileri barındıran sistemdir. sözlük hiyerarşisinde gammaz yazarın dedesi, moderasyonun torunudur. yazarlar ve çaylaklar da bunların piç torunlarıdır. sanıyorum 3 ayda bir aralarından en çalışkan ikisi ile en tembel iki moderatör görev değişimi yapmaktadır.

bir de;

http://twitter.com/#!/ulu.../status/16809971727466496
harika bir sistemdir. ulan keşke beni de yetkili yapsaydınız.

o değil de "yetkili" çok sikko bir isim olmuş. daha karizma bir isim bulamadınız mı diye sormak gerekir yönetici tayfasına.
sözlüğü birbirine düşürebilecek sistemdir. satışlarda ayın elemanı seçerek ödüllendirmeyle verimliliği artırmak için kullanılan yöntem gibidir. sözlük içi yeni kast sistemini andırıyordur.
sike sürülmeyecek sistem. arkadaş sizin bu sisteminiz yüzünden 2 gün yazar, 1 hafta çaylak oluyorum. önüne gelen çaylak yetkili çaylak yapıyor. egolarını tatmin ediyorlar resmen.
(bkz: derin sözlük)
hiçbir anlam ifade etmeyen sistemdir, zira moderasyonun kendi adamları ve sahte üyelikleri var, kafaya taktığı yazarla uğraşmak için...

Not: şimdi hakaret içermiyor bu entry. Asılsız bilgi deyin isterseniz, kaşınıyorsanız aslını da yazarım, bizzat mağdurlara da yazdırırım.
(bkz: burdan yetkililere seslenmek istiyorum)
sözlüğün bürokrasiye battığının resmidir.
devlet dairesinden beter olucaz vesselam.

"
-bi dosya vardı imzalanacak.
+yetkiliye git o halleder.
-bi dosya vardı imzalanacak.
>buna önce mod mühür vurucak sonra gel.
-bi dosya vardı mühür vurulacak.
<buna yetkili sıra numarası vericek sonra gel mühür basarım.
-bi dosya vardı sıra numarası verilecekmiş.
%sen bunu zall'a götür önce bi heyet raporu çıksın sonra gel sıra numarası verim.
-sayın zall bi heyet raporu verilecekmiş?

büyük ulu malibu: lan ben size yetkilileri vermedim mi? gidin onlarda halledin işinizi. beni masaj saatimde rahatsız ediyorsunuz. bire deyyuslar, bire zındıklar, bire hebelehübeleler sizi*.
"

korkutucu geldi di mi örnek?

edit: imla.
(bkz: sen yetkili bi abiye benziyon)
(bkz: okuyom ben yaa)
başarılı gammazlarla başarısız yetkililer yer değiştirecek, acil çaylak butonunu yanlış kullanan yetkili kendisini de çaylak yapacak, yanlışlıkla çaylak yapılanlar 6 aylığına moderatör olacak, hımm... sanırım doğru anlamışım.
bu abilerin orta dünyada karşılıkları "nazgül/dark rider" dır. zall pis işlerini bizzat bu yetkili abilere yaptırıyor. şaaayyyyırrr, beegggiinnnssss!
bölge adliye mahkemesi ile yargıtay arasındaki ilişkiden kopya çekilerek oluşturulmuş sistem.
bu oluşumu, düşünen ve uyguluyanları tebrik ediyorum. harika bir ciddiyet. sözlük budur.
* (bkz: uludağ sözlük ten 2 moderatörle seviştim/#10240850)
(bkz: bana müdürünü çağır)
moderasyonun işin altından kalkamayacak duruma gelmesiyle oluşturulan sistem. bu kadar trolle uğraşmak zordur tabi.

sanırım şu anda yetkililer olayı tam idrak edememiş olacaklar ki gammazladığım 16 entry hala beklemede.
(bkz: sistemi çözmek için pi yi kaç alıyoruz)
(bkz: bu dosyayı anayasa mahkemesine götürüyorum)
hiçbir anlam ifade etmeyeceğini düşündüğüm sistemdir. neyse bu "yetkililerin" adil davranması dileğiyle diyelim. mazallah gıcık oldukları kişilerin entrylerine dadanmasınlarda.*
çok güzel lan hele bir de gizli yetkiliyseniz..
tamil gerillalarının konuyla ilgili açıklaması; "sistemsizlikten iyidir"
beğenilmiştir. tebrikler.
zall'ın söylediğine göre yetkililer, başlıkları taşıyabiliyormuş ve yetkili sistemi başladığından beri çok büyük başarı elde edilmiş..

yahu abicim, zall abi, allah aşkına kızma, sakın sırf muhalefet yapmak için yaptığımı düşünme ama yani beni bilen bilir, şu sözlükte tek katlanamadığım şey birbirinin aynı başlıklardır.
ulan dakikada 15 tane, zaten daha önce bir benzeri açılmış olan başlık açılıyor ve bunların hepsi de olduğu gibi duruyor, hani nerde yönlendirilmiş?

19 aralık 2010 beşiktaş gaziantep maçı
(bkz: 19 aralık 2010 beşiktaş gaziantepspor maçı)

sözlük yazarlarının kan gurubu
(bkz: sözlükçülerin kan grupları)

severim devrik cümle kurmayı
(bkz: severim kurmayi devrik cumle)

bu babam için bu anam için bu kardaşım için
(bkz: bu anam için bu babam için bu da kardeşim için)

öğrenci psikolojisi
(bkz: ogrenci psikolojisi)

göte tıkanan pamuk
(bkz: ölünce göte tıkanacak pamuk)

gelinin üstüne 20 tl takıp 10 tl geri almak
(bkz: düğünde geline 50 lira takıp 10 lira geri almak)

başlık parantez uyumu
(bkz: başlık ve girilen entry sayısı uyumu)
(bkz: başlık ve entry sayısı uyumu)
(bkz: başlık ile girilen entry sayısının uyumu)

cümleye bak çay koy
(bkz: başlığa bak çay demle)
(bkz: tanıma bak çay demle)

(bkz: entrylere bak çay demle aq)
(bkz: alakaya bak çay demle)
(bkz: kaynağa bak çay demle)
(bkz: betimlemelere bak çay demle)
(bkz: lafa bak çay demle)
(bkz: tipe bak çay demle)
(bkz: tüpe bak çay demle)

bu benim en sevdiğim;

(bkz: gibisin sen de bence herkes)
(bkz: bence sen de herkes gibisin)
(bkz: bence şimdi sen de herkes gibisin)
(bkz: bence sen de şimdi herkes gibisin)
(bkz: bence artık sen de herkes gibisin)
(bkz: bence artık herkes gibisin)
(bkz: bence simdi sen de herkes gibisin)
(bkz: sen de artık herkes gibisin bence)
(bkz: bence sen de artık herkes gibisin)
(bkz: bence sende artık herkes gibisin)
(bkz: herkes bence artık sende gibisin)
(bkz: bence artik sende herkes gibisin)
(bkz: bence artık sen de herkes gibisin diyen kadın)
(bkz: herkes gibisin)
(bkz: bence artık ben de herkes gibiyim)
(bkz: bence artik ben de herkes gibiyim)
(bkz: bnece sen de şimdi herkes gibisin)

yahu bak allahın adını veriyorum, yeminle bunları bulmak için ööle araştırma falan yapmadım he, bunlar benim son girdiğim entryler.. ulan 'aramaya inanmak' bkzı vermekten, sözlüğe bir şey yazamaz oldum amk.. ama yok, sistem harika işliyor, doğru valla, bu tamamen benim moderasyona olan kinimden kaynaklı bir çamur atma çabası..

neyse, zaten senin o entry silerek pratik yapan yeni moderatörün, bu entryi de siler birazdan.

-niye sildin lan?
-eeöö.. çok fazla bkz vardı? bkzlar amacının dışındaydı, her taraf bkzdı, bööle çok, bisürüydü
-amkçcu...
bu baya baya lig sistemi olmuş.
ulan futbol meraklısı bir sözlüktük de bu kadar olacağını ben bile tahmin etmemiştim.
şimdi son iki ayın en başarılı 2 gammazı yetkili olacak, yani bank asya'dan spor toto süper lig'e çıkacak, en başarılı yetkili de şampiyonlar ligi'ne yani moderasyona girecek.
baya baya böyle lan.
kesin bu iş salça'nın işi...kesin...bu kadar futbola düşkün bir o var moderasyonda zira...

ayrıca;
(bkz: moderasyon un yazarı yazara kırdırtma planı/#10255870)
yetkisizleri denetleyen sistem. demokratikmiş ama bok yoluna silinen çok entry oldu. uludağ sözlük, eskiden kolay yazar yapmıyormuş. 2 ay bekletilip, yazar yapılmadan, ilk çaylaklıklarında silinenleri duydum.

kuralların olması, yetkililerin olması iyi ama yazar alımında da sert kurallar olsa, iyi olacak. uludağ sözlük'ün bir adı da, fake cenneti olmuş çünkü. yazık olmasın diye şey ettim.