bugün

kimsenin kimsesi yok ki, herkesin elmasında kendi diş izleri.
(bkz: yok aslında kimsenin kimsesi)
ömrüm boyunca kurtlar vadisini izlememiş olan benin dün akşam kendimi kurtlar vadisi izlerken bulduğumda söylediğim cümle.
sıradan... sürüden değil *
insanın kendisini koruduğuna inandığı bir şeyi yaptığı zaman söyleyeceği sözdür. insanın kendisini kendi yapan bir değerin yıkıldığı andır da bu aynı zamanda. örneğin daha önce bir kaç kere aldatılmışsınızdır ve bunun için tüm insanlığı suçlarsınız, tüm dünyayı ve gelmiş geçmiş tüm değerleri... sonra kendinize bakıp bu ahlaksızlığı hiçbir zaman yapmadığınızı düşünür, temiz kalabildiğiniz için şükredersiniz. kendiniz gibi olduğuna inandığınız dostlarınız vardır, ama sonra bir gün bir şeyler olur ve siz de aldatırsınız. siz de artık herkes gibisinizdir.
sizi siz olmaktan alıkoyan bir sürü olaydan sonra kendinize yapabileceğiniz en büyük itiraf.
beni buraya kim yazdı? diye merak edilesi sözlük tahtası, aynen ben yahu!

Ne umdum,
Ne buldum,
şimdi neyim,

Bende artık sözlükte ki herkes gibi biriyim.
Yaşasın sözlük milleti!

Ehou!
bence de.

(bkz: değişmek)
ayrıldığı sevgilisi tarafından kaile alınmadığını gören kişi tarafından kurulabilecek cümledir yada sevgilisinden bizzat bu sözü duymuş kişi söylemidir.
kız: bence artık herkes gibisin. *
edit: yazım hatası düzeltildi.
hayattan bıkan insan söylemidir.
Ezik organizma hedesidir. Bence artık bi silkelen ve kendine gel.
sürüden ayrılan kuzuyu kurt kapar sözünün gerçekliğini fazlasıyla yaşamış insanın ağzından dökülmesi muhtemel sözler.

bence de kardeş bence de...
nazım hikmet' in kelimelere döktüğü, cem karaca'nın içinizi yaka yaka söylediği şarkının, hitap edilen kişi tarafından farkınladığı ile söylnmiş cümle.
sen diyecek kimseniz yoksa, içe dönüşünüzde yaşayabileceğiniz durumlardan biridir.

ah bir de terk edip gidebilsek lan kendimizi!
kimin nazarında olduğuna göre değişkenlik gösterecek olumsuz yapılanma.
(bkz: kendimin ağzına sıçayım)
farkında olmadan ya da bile bile herkesin yaptığı eylemi yaptıktan sonra kendini kayırmamış insan söylemidir. adildir.
aferin ona ki insan yeri geldiğinde kendi ağzına da etmelidir. aynı zamanda bunu söylerken şaşkın, masum ve üzgün bir ifade o kişiye eminim çok yakışacaktır. *
mütavazi olarak söylenmiş sözdür. fakat artık bende herkes gibiyim derken demekki öncesinde kendini yükseklerde gören dalgalanıp durulan insan tipidir.