bugün

Çok büyük günahtır. Allah baba bir çarpar, bir de yer çarpar!

Adı lazım değil baş harfi m olan bir yazar öyle kalpsiz ki, yolda yaşlıların bastonunu çalıp kaçıyormuş!
şerefsiz, karaktersiz, terbiyesiz, orospu veya orospu çocuklarının yaptıkları davranıştır, her zaman böyle genç mi kalacaksınız, sanki hiç bakıma muhtaç olmayacaksınız, sanki hep bir insana veya bastona gereksinim duymadan yürüyeceksiniz, sanki duyma cihazına gereksinim duymadan duyacaksınız, bugünün yarını da var, insan ne oldum değil, ne olacam demeli.
Zeka seviyesi düşük bir bireyin yapabileceği eylemdir. Problemidir yaklaşmayın.
Nereden baksan karakter zayıflığı.
yaşlı insanların da çok umrunda. ben yaşlı olsam şakaları falan hiç takmam açıkçası çünkü bütün dikkatimi hayatta kalmaya ayırmam lazım. merdivende ayağım kaysa ölebilirim. grip olsam hop ölürüm. hızlıca ölmemek için her gün elimden geleni yapmam lazım onlar da öyle yapsın. yaşlı başlı halleriyle insanların şakalarına karışmasınlar.
Karakterde ciddi sıkıntılar olduğuna işarettir.

illa dalga geçmek manasında değil, yaşlı insanin işitmesinden, konuşmasından, bakışından şaka adı altında alay malzemesi çıkartmak hoş değildir. Bunu yapan insan başka kişilerin başka noksanlıklarıyla da rahat rahat dalga geçebilir.
yaşlılık kutsal değildir. hiçbir şey olmamış sadece zaman geçmiş. iyi o zaman hadi hiçbir şeyle dalga geçmeyelim.
yaşlılıkla dalga geçilmez !
En zevk aldığım hobim.
Mesela Cuma günleri bazen mezartaşlı bazen tabutlu cuma mesajları gönderirim. Yaşlı birini ziyarete giderken bir paket pamuk götürürüm al yanında bulunsun ne zaman lazım olacağı belli olmaz derim. Çok severler beni keh keh gülerler.
ben sadece yaşlılarla değil kimseyle dalga geçmem.