bugün

yaraların üzerinde bulunan kabukların özenle koparılmasıyla tende oluşan şekli bozuk kızarıklık, çizik.
yara iyileştikten sonra kalan izidir. bazıları şekil olarak görür bu izleri.
bir neslin alnını kırmızı kalemle boyamasına neden olmuş, harry potter'da bulunan bir çeşit iz. 19 yıl sonra acımıyor ayrıca.*
bazı* kadınlarda ne yaparsa yapsın güzelliği kapatamaz arkadaş.

görsel
çocukluk hatırası ise çoğu güzel durur.
unutulur da gider, acı içine döner,
sonra bir gün geri döner,
yerini hatırlarsın izi artık yoksa da,
tam da bugün işte o gündür.
aşı izi kadar değildir. o yuvarlak aşı izlerini hiç bir şeye değişmem.
geçmişin bize gerçek olduğunu hatırlatır.
Bir delilik yapan,
umutlarla bekleyen,
Acılar icat eden...

yitirilen hayallerin ardından kaosa dönüşen hayatların içinde çırpınan insanların öykülerinde yer alır en çok.
ömür boyu vücutta taşınandır. neyseki artık dövme var da üstüne rötuş yapılabiliyor.
(bkz: hırsız yavuz/#22092472)
Tiroid ameliyatı olmamla mütevellit boğazımda bulunan uzunca bir çiziktir kendileri. Ne oldu sorusuna farklı cevaplar vermemle birlikte beni eğlendiren bir iz aslında her kusur bi sebep olabiliyormuş.

Bi de böyle düşünün *
Taze yara izlerinde Contratubex jel kullanıp izleri yok edebilirsiniz, uzun süre geçmişse yine lazerle tamamen yok edilebilir. Üstüne dövme yaptırmak mümkün. Olduğu gibi bırakmayı da tercih edebilirsiniz. Her yara izi bir hatıra niteliği taşır.
"Herkesin bir yara izi vardır" deyip leyla ile mecnunu hatırlatır...
görsel
Kapı camına bodoslama daldığım günden bana kalan iki adet hatıradır.
görsel
Bolca sahip olduğum sey. Kapatmiyorum.
en büyüğü zamanla kaybolmuş olan.

deli bir çocukken ineğe zorla harley yedirmeye çalışmam ve akabinde göğsümü uçtan uca boynuzlamasıyla olmuştur. yetmemiş arkadaki dikenli tellere yapıştırmıştır. ama artık yok geçti nasılsa.
bazıları çok derindir, zamanla bile geçmez.
kadınlarda da çekici duruyor..

ah ah anılarım depreşti hemen burada kısa keseyim evet..
(bkz: scarface)
bazı yara izleri geçmiyor nedense bende de var kafamda bir yarık zaten geçmesini beklemiyorum ama insanın vücdudu iyileşipte iz kalması saçma bir şey.
Vucudumda bolca bulunandir. Kasikta 400 kusur dikis nedir yahu abicim dikkatli bak techizat yerindemi diye dedirtir.
Karnımda 3 tane

Yüzümde 2 tane.