bugün

Her insan bir parça bırakır giderken. Yani gittiklerini sanırlarken. Çünkü tam anlamıyla gidemezler, o parça kalandadır, gidemeyendedir. Gideni hatırlatır. Yara izi gibi bir şeydir işte. Geçmez hiç, alışırsınız bir süre sonra. O gidiş, o bırakılan yara sizin bir parçanız olur. "Ondan kalan son hatıra" diyerek daha da seversiniz o yarayı, canınızı acıtmasına rağmen.

Acıya acıya sevmeye devam edersiniz, acıdan hoşlanarak. Canınızı acıtmasını bile sevecek kadar sevmişsinizdir. Çok sevmişsinizdir. Seversiniz işte, her gün o yara izine bakarak, sıkılmadan. Sonra o yara kabuk bağlamaya başlar gözünüzün önünde. Yavaş yavaş iyileşir siz istemeseniz bile. Sonra kalmaz ondan geriye bir şey, soluk bir iz, anca. Belli belirsiz...

"Unuttum" dersiniz onu görünce, "onu sevmeyi unuttum sevmiyorum, o ize baktıkça artık canım yanmayacak. Kalbim benim artık, bir benim." Ama öyle olmaz işte, biri çıkar karşınıza ansızın. O yarayı tekrar açığa çıkaracak, tekrar kanatacak... Gerisi aynı şeyler işte, acımasız bir düzen gibi.

Siz siz olun aynı yarayı ikinci kez kanattırmayın, bir olsun. Köksal abinin de dediği gibi "Herkesin bir yara izi vardır, kimseye dokundurtmayacak kadar güzel olan."
gidenler bizden hep bir parça götürürler
o parçanın yerinde de derin izler kalır
herkesin bir yara izi vardır
insanlardan gizlemeye çalıştığı saklamak için çok uğraştığı bir yara izi
herkesin bir yara izi vardır
kimseye dokundurtmayacak kadar güzel olan
baktıkça nefes alabiliyor olmanın kıymetini anlamanı sağlayacak bir yara izi
bu izlerle yaşamaya alışırsın
bir sabah belki gün doğarken baktığında dışarı yaşamayı yeniden sevebilirsin
ve bir gün elbet birileri o yara izlerine dokunur
acın da biraz olsun hafiflemeye başlar...

yaşamın izleridir.
Gördükçe güzel gün hatırlatıyorsa çok seviyorum ve ömrüm boyunca vücudumda duracakları için aşırı mutlanıyorum.
diz kapağımda, sol kolumda, ve penisimde bulunan izlerdir.
Ing. scar.
Kasıkta 1 adet ( fıtık ameliyatı)

Göbeğimde 1 adet ( pıçaklandım lan)

Ve sağ bacağımda takriben 10 cm olmak üzere ( falçatalandım)

3 adet taşıdığım izlerdir.

Tehlikeli adammışım vesselam.
Sol omuzumda var bir tane derin bir kesik izi.
Sağ omuzda da ameliyat yarası var.
Apoletliyim yani.
Karnımda 3 tane

Yüzümde 2 tane.
Vucudumda bolca bulunandir. Kasikta 400 kusur dikis nedir yahu abicim dikkatli bak techizat yerindemi diye dedirtir.
bazı yara izleri geçmiyor nedense bende de var kafamda bir yarık zaten geçmesini beklemiyorum ama insanın vücdudu iyileşipte iz kalması saçma bir şey.
(bkz: scarface)
kadınlarda da çekici duruyor..

ah ah anılarım depreşti hemen burada kısa keseyim evet..
bazıları çok derindir, zamanla bile geçmez.
en büyüğü zamanla kaybolmuş olan.

deli bir çocukken ineğe zorla harley yedirmeye çalışmam ve akabinde göğsümü uçtan uca boynuzlamasıyla olmuştur. yetmemiş arkadaki dikenli tellere yapıştırmıştır. ama artık yok geçti nasılsa.
Bolca sahip olduğum sey. Kapatmiyorum.
görsel
Kapı camına bodoslama daldığım günden bana kalan iki adet hatıradır.
görsel
"Herkesin bir yara izi vardır" deyip leyla ile mecnunu hatırlatır...
Taze yara izlerinde Contratubex jel kullanıp izleri yok edebilirsiniz, uzun süre geçmişse yine lazerle tamamen yok edilebilir. Üstüne dövme yaptırmak mümkün. Olduğu gibi bırakmayı da tercih edebilirsiniz. Her yara izi bir hatıra niteliği taşır.
Tiroid ameliyatı olmamla mütevellit boğazımda bulunan uzunca bir çiziktir kendileri. Ne oldu sorusuna farklı cevaplar vermemle birlikte beni eğlendiren bir iz aslında her kusur bi sebep olabiliyormuş.

Bi de böyle düşünün *
(bkz: hırsız yavuz/#22092472)
ömür boyu vücutta taşınandır. neyseki artık dövme var da üstüne rötuş yapılabiliyor.
Bir delilik yapan,
umutlarla bekleyen,
Acılar icat eden...

yitirilen hayallerin ardından kaosa dönüşen hayatların içinde çırpınan insanların öykülerinde yer alır en çok.
geçmişin bize gerçek olduğunu hatırlatır.