bugün

her hafta sonu formattan 1 saat aldığnı düşünürsek, yılda 52 saat bizim hayatımızdan çalan programdır.
windowsun başına bela olan insanları vazgeçirtemediği işletim sistemi.
windows 8 ile gelen 1.10 ghz lık slimbook'a yüklediğim de çılgın atan işletim sistemi. kaç bilgisayarcı gezdim buna xp yüklenmez, driverler bulunmaz diyip durdu ancak pes etmedim hepsini tek tek buldum. Şuan fişek gibi kereta. Varsın Microsoft desteğini çeksin, zaten ben güncelleme de almıyordum , microsoft'dan destek de almıyordum. Benim için değişen bişey olmadı yani...
saçmalamaya, bunamaya başlayıp üzmüştür.
Bir zamanların en çok kullanılan işletim sistemi, artık tozlu raflara kalkma zamanı geldi.
512 ram ve 1500 mhz'lık bir işlemci ile kuzu görünümlü kurt olan işletim sistemi.
yıl olmuş 2014, microsoft desteği kestim demiş ama hala biyerlerden güncelleme geliyor buna yahu.
Microsoftun evlatlıktan reddettigi super işletim sistemi.
kod adı whistler olan işletim sistemi. bayılırım kendilerine ama, kendilerini kullanmayı 4 yıl önce bıraktım.

13 yıl dayanmayı başarmış sistemdir de. 2017'e kadar da dayanacaktır en az.
performansı kısa bir süre sonra yerin dibine batan işletim sistemi. kesinlikle ve şüphesiz ki bir linux değil.
hastanelerde kullanilan os.
özledik, şu an eski laptopa kuruyoruz.
bill gates amcanın güncelleme vermeyi bıraktığı windows sürümü oluyor kendisi.
Bilgisayarı her açtığımda mavi rengiyle gözümü alan yazı.
efsane işletim sistemidir.

(bkz: windows xp kullanmış efsane nesil)
yedi yıldır asla durmaksızın sürekli çalışan ve hala sorun çıkarmayan, makinanın öldüğünde ayrılacağımız, takdir ve saygımızı kazanmış os.
Haksızlık etmeyin.
google chrome'un artık güncelleme vermediği işletim sistemidir.
hastalıktır bir daha asla yapılamayacak Windows sürümüdür.
en efsane windows sürümü. bunun kadar iyisi çıkmadı bee.
Hâlâ küçük güncellemeler alan veteran işletim sistemi. Vay be gavur sandığımız microsoft vefalı çıktı.
Windowsun tap noktası. Eski Windows sürümlerini görsellik ve kullanışlılık açısından çok büyük leveller atlatan işletim sistemi. hala kullanmaktan vazgeçemeyen insanlar var.
Her ne kadar google yakında desteğini cekeceğini söylese de, windows 10 çıksa da bırakmam, bırakamam.
Aramızda duygusal bir bağ var.
Xp si experience anlamına geliyormuş.
Bilmiyordum ve merak da etmiyordum.
Cahil aynı zamanda tembel davranmışım.
xp'ciler olarak direniyoruz.
dünyayı değiştirmiş olan işletim sistemi.