bugün

topkapı ve bostancı'da şubeleri bulunan elekteronik eşya satıcısı(beyaz eşya yok). insana yepyeni küfürler türerrirebilen bir çağrı merkezi mevcut. * *
web sitesi için: http://www.vatanbilgisayar.com
ismi çok duyulmuş ama nedendir bilinmez müşteri hizmetleri konusunda pek bir ağır kanlı olan kurum.********
silikon vadisi adlı programın çekildiği mekan.
artık herhangi bir şey almayacağıma yemin ettiğim berbat ötesi teknoloji market. kardeşim ne aldıysak bozuk çıktı ya ayıptır el insaf ya.
- biz geçenlerde buralardan acayip bir fiyata bilgisayar toplamıştık.
+ evet
- bilgisayarımıza modemi takınca internete bağlan mıyor.
+ bi bakalım.

5 dakka sonra...
+ bilgisayarınızın anakartındaki ethernet girişi çalışmıyor. Bir tane ethernet kartı almalısınız. şu kadar : ...

2 gün sonra...
-Geçenlerde yine gelmiştim. Anca işlerden ara bulabildim. Bu aletten sesde gelmiyor.
+ bi bakalım.
+ bilgisayarınızın anakartındaki ses çıkışları bozulmuş. Bir tane ses kartı almalısınız şu kadar:...
- Şey.. bunun başka bir yerinde sorun var mı onada bakalım.

10 dakka sonra...
+ bilgisayarınızın usb girişide çalışmıyor. sanırım bu bizim sorunumuz denerken girişleri yalnış takmışız ondan bi aksaklık olabilir. anakartınızı değiştircez.

Anakart deiştirilir ve bu olaylar üç kez daha tekrarlanır sonunda şahsın 2 ethernet kartı bir tane ses kartı sayısız Usb bağlantı kobloları ve sonunda yine ses,ethernet,usb girişleri çalışmayan bir anakarta sahip olur.*
servis ya da iade için gidildiğinde q-matikten numara aldırıp saatlerce bekleten, "elde bulunan ürün en iyi üründür" mantığıyla ticaret anlayışını sürdüren bilgisayar,parça vs. satıcısı.
en sakin insanın bile sinirlerinin kalkmasına neden olan ziyan bir yer.park yerinden tut da müşteri hizmetlerinde çalışan çok kısıtlı ve yavaş personeline kadar zaman kaybının allahı bir yerdir..5 dakikalık işi 1 saatte hallederler..
pazarda mal satan esnaf bile buranın danışmanlarından daha çok teknoloji bilgisine sahiptir.
bünyesinde power supply'ı "pavırsapliy" şeklinde telaffuz eden çalışlar barındıran bilgisayar tüccarı.
sattığı malların yurt içindeki dağıtımını yapan kargo firmasında çalışmamdan dolayı, işleri pek bi iyi olarak bilidiğim teknoloji satıcısı.
ankarada armadanın karşısına hayvani bi tekno market açan, üzerinede " dünyanın en büyük tekno marketi" gibi bişiy yazan şirket. girişte finans banka 8 taksit + %15 indirim yazıyordu, efendim dayanamadım bir gezdim , hakkaten cep telefonunda %15 indirimi zart diye uyguladılar bide 8 e böldüler. peşinde ise sadece %5 indirim yapmaktalar. karta 15 peşine 5 idirim yapan enteresan bi kuruluş. ilk alışverişmde bi yamuklarını görmedim. (bkz: ben bugün bunu gördüm)
ömrümden ömür almış firma, armada da açtıkları magazanın tüm malzemeleri bizzat tarafımdan operasyonlanarak teslim edilmiş, iki hafta sürmüş, saçlarımın dökülmesine sebeb olmuştur.
hafta sonları ciro'su 400-500 milyar civarında olan türkiye'nin en çok rağbet gören elektronik alışveriş merkezi. En büyük rakibi gold'dur. Müşteri hizmetleri gerçekten kötüdür, zira değişime gelen ya da arızalı ürün getiren insanların camdan aşağı ya da merdivenlerden, ürünleri attığı daha önce orda çalışan arkadaşlardan duyulmuştur. Bir de eskiden pc reyonunda çalışan bir kerim varmış, lakabıda pisikerim'miş.
Yıllardır taksit ödediğim * cardfinans düşmanı.
aldığım her elekronik cihazı tam garantili olarak teslim eden ve en ufak bir problem bile çıkartmayan servise sahip bilgisayar marketidir.

tek dezavantajı halen daha mazide kalmıs yavaş serverlere sahip olmalarından dolayı tahsilat sırasında uzun kuyruklara sebep vermeleri.

ama ucuz o ayrı.
burda mutlu diye biri çalışıyor valla ne diyim param kalmadı kdv yi kendi cebinden ödedi. o değil karşılığında bir çay ısmarladım varsay demez mi ahah yerim ben o nu..
finansbank ile ortak olduğunu düşündüğüm teknolojik ürünler satan mağaza. *
asla sebepsiz iade yapamayacağınız, uzak durduğum tükan. bir aletin kutusu yırtıldı diye geri almadılar. gidersem iki olsun.
Daha önce sattığı ve bozuk olduğu gerekçesiyle geri dönen anakartı bana tekrar satan kaka bilgisayarcı. Daha sonraki gün gittiğimde servise yollayacaklarını falan söylediklerinde sinirlenmem ve daha sonra da önceden geri getirilmiş bozuk malı aldığımı aralarında konuşurken duymam sonrasında çıldırıp ortalığı birbirine katmadan elime yenisini verip yolladılar. Şikayet etmek istedim, söylediklerimi yalanlayıp saçma kanıtlar sundular, ben de bir daha alışveriş yapmadım, yaptırmadım.
Bursa'daki magazası rakipsiz efendim. ozellikle telefonların acıkta olması gercekten basarılı. insan sıcak bir karsılama gorunce ısınıyor buraya.
444 56 56 numaralı telefondan bizlere dinlettiği bayan sesi ile yarmıştır.

- merhaba vatan bilgisayar'a hoşgeldiniz ...

ses tonu, tırmalamakla kalmıyor dikenli bir tel gibi iç kulağınızı sarıyor.

hergün saat 10:00 - 19:30 arasında yayında.
an itibari ile iş görüşmesine çağırıldığım firma, ileri geri konuşmayın, seri eksi oy veren ipneye cevirmeyin beni...
şuana kadar yaptığım alışverişlerde bi keleğini görmediğim, piyasanın altında fiyatla taksitle satış yapan şirket.
sempatim vardır. ama bi keleğini yakalarsam işleri yaştır.
telefonla sipariş yönteminde ileri derece beceriksizlik sergileyen firma. öyle ki küfrü bırakan adama yeniden küfre sigarayı bırakan adama yeniden sigaraya başlatacak kadar sorumsuz müşteri yetkilileri var. cuma gününden bir adet 19 inch lcd philips monitör sipariş geçilmiştir. sözleşme evrakı mail olarak müşteriye gönderilmiştir. müşteri * imzalayıp aynı evrakı forward etmiştir. ürün topkapı şubede bulunmadığı için bostacı'dan topkapı'ya gönderilecek topkapı'dan da kargo ile müşteriye yollanacaktır. buraya kadar herşey normal seyrederken, birbirlerinden ve yaptıkları işlerden görüştükleri kişilerin arşiv kayıtlarından habersiz elemanlar yüzünden dallas hikayesine dönmüştür olay. ürün bostancı'dan topkapı'ya cumartesi günü ulaşır. müşteri telefon açar telefondaki dişi ses ürünün gün içerisinde kargoya verileceğini söyler ve öğleden sonra müşteride olacağından bahseder. öğleden sonra olur sipariş hala gelmez. tekrar telefon açılır. ürünün kendilerinden çıkıp kargoya teslim edildiği söylenir ve pazartesi müşteride olacağı söylenir. pazartesi öğleden sonra telefon açılır. ürünün kargoda değil topkapı mağazada beklemede olduğu kargoya verilmeyişinin sebebinin de müşterinin kredi kartı limitinin yetersiz olduğundan dem vurulur ve 24 saat ürünü bekletme sözü verilir. müşteri bankayı arar banka limit miktarını söyler. müşterinin limiti alacağı ürünün tutarından fazla fazladır. tekrar 444 56 56 nolu vatan kompüter! aranır cırtlar dişi ses banttan konuşmaya başlar. nihayet elemana bağlanırsınız eleman : "aaa limitiniz yeterlimiy mişş ? tekrar kontrol edelim yeniden çekelim kartı' der "arım saat içinde size döneriz" der.an itibariyle o yarım saat dilimi içerisindeyiz sayın seyirciler.her an istanbul'un göbeğinde katliam gibi bir kaza yaşanabilir. e fe, uludağ haber, topkapı - istanbul.