bugün

nisan ayında national bank of greece e satılan banka.
birikmiş parapuanlarınızla kontor veya dakika almak istediğinizde sizin 2 kontorunuzu alan ancak bunları kullanabilmek için son ekstrenizin 150 ytl ve üstü olması gerekir diye geri mesaj gönderen banka. ayrıca böyle bir bilgiyi de hiç bir iletişim adresinde bulundurmayan banka.
sürücü belgesinin ön yüzünde bulunan belge numarasının 3 haneli bir sayıdan oluştuğunu iddia eden callcenter çalışanlarına sahip banka. *
vatan bilgisayar'da oldukça avantajlı kampanyalar düzenliyorlar.

(bkz: card finans)
aşağıda okuyacaklarınız sabrı tepesinden aşmış bir finansbank müşterisi tarafından yazılmıştır ve kesinlikle gerçektir:

finansbank ın yunanlılara satılmasından sonra kredi kartımı iptal ettirmeyi düşünen bir insan olarak, çalıştığım şirket bu banka ile çalıştığı için vadesiz hesap açtırmam gerekiyordu. 444 0 900 ü aramak suretiyle bu isteğimi banka çalışanlarına aktaracak ve hemencecik vadesiz herabımı açtıracaktım ki bu güzel rüyadan sürekli meşgul çalan telefon ile uyandım. bu numara abartısız 2 saat boyunca meşgul çaldı. içimden ulan kredi kartım çalınsa nolcaktı diye düşünüyordum ki telefon düştü. güzel sesli bir bayan

+ finansbank a hoşgeldiniz

diyordu. ardından da

+ yapmak istediğiniz işlemi seçiniz

diyor ve menüleri sıralayarak ulaşabilmek için tuşlamamız gereken numarayı söylüyordu. kart işlemleri için 3 e basınız dedi ve ben de 3 e bastım. ardından kolaykredi için 4 e, kayıp çalıntı bildirimi için 5 e diye devam eden sesi duyunca 3 e bir kere daha bastım, ama teyze benim tuş sesimi duymuyor habire konuşuyordu. en sonunda da bana size verilen sürede işleminizi yapmadınız dedi ve telefonunuzu suratıma kapattı.
ben dumurlara yelken açarken bir kere daha aradım ama yine o 2 saatlik meşgul seansı başlamıştı. iki saatin sonunda yine telefon düştü ve azönceki konuşma yine tekrarlandı. yüz kere tekrarlanan bu aptal sistemin hatasından dolayı finansbank benim yaklaşık otuzbin kontorumu yedikten sonra bu kez güzel sesli teyzeyi alt ettim ve istediğim menüye ulaştım. sizi diyordu teyze, sizi müşteri hizmetleri yetkilimize bağlıyorum lütfen bekleyin. ben tam beklemeye başlıyordum ki şu anda tüm çalışanlarımız diğer müşterilerimizle görüşüyor, daha sonra tekrar arayın dedi ve telefonu tekrar suratıma kapattı.
ben yok artık lebron james dedim kendi kendime ve iki saat boyunca düşmeyeceğini bildiğimden o iki saat boyunca hiç aramadım, ve 2. saatin sonunda tek çevirişte düştü. formülü bulmuştum. yine aynı şeyleri tekrarlayarak teyzenin sizi müşteri hizmetleri yetkilisine bağlıyorum lütfen bekleyiniz sesine ulaştım. teyze bu sefer de ortalama bekleme süreniz 4.5 dakika diyordu. çok azimli bir şekilde beklemeye kararlıydım ve en sonunda bir başka güzel sesli teyze telefonu açarak size nasıl yardımcı olabilirim dedi. ben de kredi kartım olduğunu ama acilen vadesiz hesap açtırmam gerektiğini söyledim. isim, soyisim, kart bilgileri, annenizin kızlık soyadı, babanızın adı, doğum tarihiniz faslından sonra ehliyetinizin ön tarafındaki belge numarasını alabilir miyim dedi. baktım 7 haneli bir rakam, söyledim ve artık vedesiz hesabınız var demelerini beklerken hatun bana burdaki bilgiyle uyuşmuyor dedi. ben de kurnazca bir hareketle oradaki kaç ki dedim * bana buradaki 3 haneli bir rakam dedi, ben de şaşırmış bir şekilde e peki dedim kapattım.
sonra allh allah üç haneli belge numaraıs mı olur diye düşünürken anneminki ne baktım, o da 7 haneliydi. sonra jeton düştü ki aslında galiba teyze benden nufus cüzdanımdaki seri numarasını soruyordu evet evet, tekrar arayıp bu sefer açtıraaktım. ama tabiki 2 saat sonra aradım ve hemen düştü. bu sefer başka bir teyze bana ne istiyorsunuz dedi, vadesiz hesap açtırıcam dedim. burdan açılmıyormuş ama bana internet bankacılığı şifresi verecekmiş. çok heyecanlandım ve yine aynı soruları cevapladım. yine ehliyet belge numarasına gelince sizdeki 3 haneli bir rakammış ama galiba siz nufüs cüzdanındaki seri numarasından bahsediyorsunuz değil mi dedim. hayır dedi. ben de iyi de siz hiç 3 rakamlı belge numarası gördünüzmü adlı tarihi cümlelerimden birini kurdum. güzel sesli ikinci teyze bilemiyorum ama işlem yapabilmemiz için bilgilerinizin doğrulanması gerekiyor diyordu. artık sinirlenmeye başlamıştım. iyi ama siz yanlış yazmışsınız, böyle belge numarası mı olur diye çıkışıyor, bu sizin bankanızın hatası diyordum, bana acilen bu hesap lazım, başka soru sorun diyordum ama bunun cevaplanması çok önemliymiş. bu ne biçim banka diyordum ki teyze bir kaplan gücünde

+ size yapabileceğim tüm seçenekleri söyledim daha ne yapayım

diye beni azarladı. ben de

+ ben zaten size değil banka sistemine eleştiri de bulunuyorum neden kızıyorsunuz

dedim ama teyze beni anlamamakta ısrar ederek

+ faks çekebilirsiniz diyorum ben size dinlemiyorsunuz ki

dedi. işte burası böyle bir kurum. benim faks çekmem gerekiyorsa neden internet bankacılığı diye bir şey var? neden telefon bankacılığı var? Kesinlikle bu bankayla çalışmadan önce bin kere düşünülmesi lazım, hizmetin sıfır olmasının yanısıra bir de azar işitiyorsunuz. *

uzun lafın kısası eğer şu telefon paralarına ödediğim para yerine en yakın şubeye * taksiyle gidip gelsem daha ucuza gelecekti.
her tarafta on yüz bin milyon kere zorlayarak kredi kartı vermeye çalışan kurum
yaklaşık bir ay önce başvurduğum kredi kartını hala yollamamış olan bankadır. her kampüste her fakülte önünde kredi kartı dağıtan insanlara adeta zorla kredi kartı vermeye calışan bir bankanın kart dagıtım aşamasında bu kadar isteksiz, bu kadar ciddiyetsiz olması son derece hayret vericidir.
kart kaydı yapan elemanların yarısı kadar kurye çalıştırsalar aslında problem tamamen ortadan kalkıcak. durum böyle olunca bankanın daha fazla kişiye ykart çıkartmasını insanların kartları kullanmasından daha fazla önemsediği gibi bir anlam çıkıyor ki buna bir anlam verebilmek imkansız. kayıtlı müşteri sayısının fazla olması bir bankaya nasıl bir fayda sağlar merak konusudur.

buradan son olarak banka yöneticilerine selenmek isterim: bak zaten yunan malı bi bankasınız bir de işinizi savsaklıyosunuz. adam olun yollayın şu kartı. kış geldi kapıya dayandı üstümüze başımıza bişeyler alacaz. taksitsiz kimse bişey vermiyo. seslendim, rahatladım.. ***
yanımda sigortalı çalışan ve maaşını benim verdiğim sekreterime kredi kartı veren ama bana vermeyen banka.
edit: kızıma da verdiler *
kredi kartı bankası. arada savunma sanayiisine de yatırımda bulunmuşlar. ne güzel. national of greece'in büyük yunanistan hayalleri türkiye'ye finansman sağlıyor.

university kart'ı 400ytl limitli olan bankadır. başta 250 verirler, zorlarsanız yükseltirler.
calisanlarini gec saatlere kadar calistiran, bilimum mesai yaptiran, hic acimayan, buna ragmen de cok az maas veren banka.
üniversite kampusune nakit24 ekstra koymayı akıl ederek takdirleri kazanan banka. umut edilir ki, içine bir de telefon koyarlar da avea'yı zengin etmeden şu internet bankacılığı şifresi öğrenilir hale gelir.
Rumlarin Finansbank'a milyar dolar verip almasinin altinda yatan en buyuk sebebin, Finansbank'in 30 yil vadeli %1 faizli konut kredilerinden dagitmak ve sonra cikacak dalgalanmalarda bu konutlarin ipoteklerini ele gecirmek olduğu iddia edilmekte ve Yurtdisina mulk satisi da limitlendigi icin, Turkiye'den konut ve yer almada bu yolu izleyecekleri ileri sürülmektedir. *
Yunanlılara satılması üzerine bir isveçli üst düzey banka yöneticisine "Yunanlılar da artık ait oldukları yere dönüyorlar" yorumunu yaptıran banka. Batılıların bu olaya nasıl baktıklarının basit bir örneğidir bu yorum, belki de asıl amaçlarından bir tanesidir.
zorluk çıkarmadan kredi kartı veren banka.
(bkz: finansbank)
bugün itibariyle bankacılık değil kesinlikle sahtekarlıktan para kazandıklarından emin olduğum banka. lütfen sonuna kadar okuyun ve bu bankayla ilişkinizi gözden geçirin demek istiyorum.

validenin üzerine olan ve son taksiti de bittikten sonra kapatmayı düşündüğüm ve uzun zamandır alışveriş yapılmayan kredi kartını iptal ettirmek istiyordum. şube bu konuda bizi telefona yönlendirdi. 444 0 900 ü arayarak kapatmayı denedik ama engellemelerle karşılaşmaya başladık. saat 09-18 arası mesai saatlerinde aranmalıymış. işte bugün mesai saatlerinde bu aramayı gerçekleştirdik ama kredi kartı iptaline ilişkin menü bu telefonda (4440900) yok, bulamazsınız, beklemeyin boşuna... rastgele bi menuye giriyosunuz artık. ardından sizi dinleyip yetkiliye aktarıyorlar. o da daha yetkilisine aktardığını söyleyip kadını 4 defa 20 şer dakika telefon başında çatlatıyorlar. ardından elime telefonu alıp, finansbank şikayet hattının telefonunu finansbank.com.tr den bulup arıyorum ve dialog aynen şöyle gerçekleşiyor: *

-borçları temizlenmiş, hiçbir borcu olmayan annemin kredi kartını iptal etmeye çalışıyoruz ve ismini aldığım telefon müşteri temsilcileri kadını 4 defa boş hatlara yönlendirerek müzik dinletiyor ve aynı kimlik bilgilerini ve kart bilgilerini yeniden arayarak söylemekten cinnet geçirecek. ben kredi kartını kırdım parçaladım!! eğer bize kart kullanım borcu, faiz vergi, gecikme ücreti adı altında borç gelirse, o isimlerini aldığım müşteri temsilcileri zeynep ve hüsamettin denen o şahıslardan bunu tahsil edeceğim, hatta öncelikle bu elemanları size şikayet ediyorum bunu bilin. bunların kadını dakikalarca telefonda bekletmeye ne hakları var yaa?? kim oluyo o şerefsizler?? bana kart gönderirken ne kefil sordunuz, ne bişey? şimdi iptal etmeye gelince bu ayak direme niye? zaten türk bankası da değilsiniz artık. lanet olsun bankanıza!! bırakın kredi kartı alıp, bankanızla çalışmayı, şubenizin önünden geçmiycem. bu kadar terbiyesizlik olur mu? şimdi bu kartı iptal edecek misiniz, etmiycek misiniz?

ardından kart sahibini isteyerek valideyle görüşme talebinde bulunmuştur ilgili kişi ve geçen diyalog da şu şekilde:

müşteri temsilcisi:

-hanımefendi kayıtlarınızda kartımızı uzun bir süredir kullandığınız görülmüştür. isterseniz limitini arttıralım
+yo hayır, ben kapattırmak istiyorum.
-sebebini öğrenebilir miyiz peki? memnuniyetsizliğiniz nedir?
+oğullarım benden habersiz alışverişlerde kullanıyorlar (yok böyle bişey, sıradan bahane söylüyor valide)
-aaaa olur mu öyle şey? biz size yeni şifrenizle birlikte yeni bir kart yollayalım ve öyle kullanın. oğlunuza da ayrıca kart verelim...
+ben kapattırmak istiyorum!!! yeter lütfen..
-peki.......iptal ettim. kartınızı imha edebilirsiniz.
+zaten bölük pörçük oldu sayenizde..
-iyi günler..
+iyi günler

Lanet olsun yüzünüze!!! * *
antalya konyaaltı şubesi rezalet. ilgilenmiyorlar.
okulda sokakta sağda solda her yerde öğrencilere kefilsiz kredi kartı veren banka.
aldığım maaşı kredi kartı vermeye yeterli görmeyen banka..komik bunlar..400 ytl maaş alıp icraya verilebilecek pozisyonda olabilmelisiniz ki; sizi z...bilsinler..*
atmleri çalışanlarından daha muhabbetşinas olan banka. çalışanları insanların yüzüne bakmazken konuşan atmler müşterilere çok sıcak davranıyor. bi rakı sofrası kurmadığımız kaldı kendileriyle. çok baba muhabbetleri var deneyin derim.
kredi kartı borcumu ödemem için tee amerika'yı arayıp bana fırça atan kartın bankası. şeytan dedi 10 dakika konuş borcu gerisin geriye götüne girsin diye düşünüp sonra vazgeçtiğim bana hiç bir faydası olamamış kartın bankası.
Müşteri Hizmetlerini telefonla aradığınızda Müşteri Temsilcisine ulaşabilmeniz için 1435 tane tuşa basmanız gereken banka. Aynı limite verdiği 2 tanesi yıllar öncesine kadar kullanılmamış 3 tane kart için ayrı ayrı kart ücreti tahsil eden ayıplanası banka.
sempatimin arttığı bankadır. kartın maviliğinden olsa gerek.
kredi kartlarını alana kadar telefonla taciz eden, yine bir taciz sırasında nüfus bilgilerimi soran, nooluyoz lan dediğimde de telefonu suratıma kapatan, yatırılmayan kredi kartı borcu için de telefon tacizi metoduna baş vuran banka.

-surgun bey'le mi görüşüyorum?
--evet benim
-kredi kartı borcunuzu ödememişsiniz
--evet biliyorum
-ne zaman ödemeyi düşünüyorsunuz?
--siz ne zaman ödememi istersiniz?
-cuma günü ödeyecek yazıyorum
--ödemezsem ne olur?
-*!?**! faiz işlemeye devam eder
--etsin o zaman
-bip bip biiiiippp
her ay 5 ytl tutarında haberleşme masrafı ödediğimi fark ettiğimde cinnet halinde telefona sarılarak önüme gelen personelinden yardım umduğum, ancak çalıştıkları yeri babalarının bankası sanan bazı çalışanlar sebebiyle beni sinir hastası eden, kör tuttuğunu, topal yakaladığını mantığı ile bankacılık yapan kurum.