bugün

entry'ler (974)

sözlük yazarlarının favori şarkıları

Ian Carey - last night.

abdullah öcalan a hakaretin serbest olması

aslında düşmanı çok olduğundan dolayı herkesin sadece ona hakaret ettiğinin sanılmasıdır. zira dikkat ediniz etrafınızdaki insanlar gün içerisinden sesli sessiz her şeye hakaret etmektedir ama sen gelir bunca insana zarar verirsen, arkadan sana kimse dua etmez, canı sıkıldıkça seni anar tabi ki.

yemekten sonra çay içmek

bir çeşit duygu yüklü kapanış konuşmasıdır.

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

http://twitter.com/memolf

body worlds

gerçektende bu hayatta böyle bir sergi ile bir daha karşılaşamayacağınız bir sergidir. kadavralara bakarken "bu kadavrayı bu hale getirmek için ne kadar sabırlı olmak gerekiyor acaba ?" sorusunu sürekli aklınıza getirmenize neden olabilir.

birde içerisi hakkında detaylı bilgi vermektense şöyle bir tezde bulunacağım. sergiyi dolaştıktan sonra bende dahil olmak üzere 4 kişiye sorduk;

- canın, şimdi söyle mis gibi ızgarada pişmiş bir et yemek istedi mi ?

4 kişininde verdiği cevap "evet, hem de çok" türevlerindendi.

inanınki belki size çok iğrenç veya mide bulandırıcı gelebilir ama, orda o kadar kırmızı kırmızı bacak kaslarını, bicepsleri, göğüs kaslarını vs. görünce insanın iştahı kabarıyor. bilemiyoruz biz mi vaşhiyiz yoksa kırmızı renk bizde ters tepkilere mi neden oluyor ? anlam veremedik.

hele üzerinde şövalye olan bir at var, o atın bir baldırı var. tam ızgaralık tam.

önemli not: bunların dışında son derece bilimsel olarak yararlı bilgiler edinmenizi sağlamaktadır.

he birde unutmadan, biz oradayken 3 kişi bayıldı. sergiyi ziyaret edenlerin çoğuda tıp alanında çalışanlar olduğu için, ben ömrümde bayılan bir insana bu kadar teknik yaklaşıldığını ilk defa gördüm. kafa yerden bilmem kaç derece eğik olsun, bacaklar 90 derece ile dizlerden kırık, bacakları sallayın, birazdan gözlerini açar, evet açtı, geçmiş olsun iyi günler.

birde 3. bayılan bayan için yanımdaki karı koca doktorların yaptıkları inanılmaz bir yorum vardı.

doktor adam : "hadi bari bu kadını git sen ayılt, belki meşhur olursunda, akşam seni izleriz tv de."
doktor kadın : "aman 70 tane doktor var burda. acilde çalışan doktorlar vardır, onlar atlarlar şimdi."

bu diyalog sergi sonuna kadar sohbet konumuz olmuştu.

kısacası gidiniz.

sözlük yazarlarının tavsiyeleri

hani böyle bazen hiçbir sebep, hiçbir neden yokken birden bire içini hüzünlendiren ve huzursuz eden bir duygu kaplarya, heh işte onun sebebi bu zamana kadar yaşamış olduğun olaylarda, yapmış olduğun bazı davranışlar veya almış olduğun bazı kararlar, etrafındaki kişilerin canını yakmış ve üzmüştür. ruhun işte tam şu an bu üzüntülerin yansımasını yaşıyordur.

çözüm : her zaman iyiliğin destekçisi ol. bu travmaları daha az yaşarsın.

testosteron

kadınların hiç bir zaman erkekleri cinsel konularda neden bu kadar vahşi, azgın kimi zamansa iğrenç olduğunu anlayamayacagını sağlayan hormondur.
aslinda dünyayı bu hormon yönetirde kimse farkında değildir.

sustanon

aşırı kullanımından kasıt haftalık 500 mg ustunde ve 8 haftadan daha uzun 10 12 hafta gibi kullanımlarda 6. haftadan sonra vucudun doğal testesteronun üretiminin durmasına yol açar. bunun için pregnyl denilen ilaç 6. haftada gerektiği kadar kullanılarak doğal testonun tekrar salgılanmasını sağlanır. bununla birlikte kür sonunda klomenve kür esnasında tamoksifenvb. ilaçlar kullanılmalıdır.

android

mobil cihazlarda bu güne kadar kullanılmış en iyi işletim sistemi olmaya adaydır. Java tabanlı olup programlanması ve kişiselleştirilmesi son derece zevkli ve kolaydır.

ayda 15 liraya full hd lcd tv

kullan at traş bıçakları kadar yüksek bir kaliteye sahip olacağını düşündüğüm lcd tv.

htc desire hd

htc'nin en son çıkardığı telefondur. maalesef htc marka telefonların son model ürünleri ülkemize yasal yolla giriş yapmıyor. Sanırım bu model doğubank'a da henüz düşmemiş.

htc a8181

htc nin piyasa sunmuş olduğu htc desire hd den sonra en gelişmiş telefonudur.

blue raspberry

ing. ahududunun mavisine verılen ad. sanırım böğürtlen bu tanıma uyabılır. *

raspberry

(bkz: blue raspberry)

hangi cem sorusuna alternatif cevaplar

(bkz: emicem) * *

erkeklerin bayıldıkları filmler

genellikle bolca testestoron hormonu salgılatan filmlerdir. burdan yanlış anlaşılmasın, demek istedigim bol heyecan ve hareket içeren... yok yine olmadı kısacası aksiyon filmleri diyip çıkayım işin içinden.

(bkz: bu entry son derecede yuksek ciddiyet içerisinde girilmiştir)

ek: yemin ediyorum son derece ciddi bir şekilde bu entryi girdim. testestoron hormonunu duyunca hemen niye ıyyy yapıyosun kardesim.

aynı anda üç kişiyi idare eden kız

(bkz: triple double) *

yeni facebook arayuzu

ajaxın yeteneklerini sergileyen yeni oluşum.

85 milyon bilinmeyenli denklem

bir köpeğe pati uzatmayı ögretmek gibi birsey. hayır bende sahip oldugum bir bilgisayar programı sayesinde 4x4 matrislik bir denklemi çözebiliyorum. burda olayı ben mi gerçekleştirdim hayır. yazdım programa çözdü kerata. oda tabiki bilgisayar işlemcisine gerekli ve belli başlı komutları göndererek problemi işleme tabi tuttu ve sonucu buldu. şimdi 85 milyon bilinmeyen denklemi çözmekte bu b.kun mavisi. tamam güzel dunya rekoru kırmışız ama beni etkileyemediler. *
sıkıyosa kendileri bir işlemci geliştirip ona çözdürsünler bilmem kaç bilinmeyenli denklemi. * * *

uludağ sözlük kızlarının mutaassıp olması

tanım: uludag sözluğün farkından kaynaklanan hadise. ayrıca;

(bkz: yazar burda sözlükteki hatunlara yazıyor) * *