bugün

Varlığı yokluğu her boku zarar.
nerededir ?
Uy(k)uz. Gitti mi gelmez, geldi mi gider. Uyuz işte...
Yorulmadan tadına varamadığınız şey.

Cidden iş güç yoksa uyumak azap verir ama şu anda çok yetersiz be başkan günde 4 saat yetmiyor.
Ne gelen ne giden Allah'ın belası bir şeydir.
günün ger dakikası seninle olan ama yatağa yattığın an kaybolan şeydir.
görsel
Kendisine şu şiiri hediye ettiğim şey

"Ne hasta bekler sabahı
Ne taze ölüyü mezar
Ne de şeytan bir günahı
Seni beklediğim kadar"

Sabah 5 olunca da

"Geçti istemem gelmeni
Yokluğunda buldum seni
Bırak vehmimde gölgeni
Gelme artık neye yarar."

*ezberden yazdım yanlış olabilir.
Kahveyle ters orantılıdır.
Her zaman tam istemedigimiz zamanda gelip en ihtiyacimiz oldugunda yanimizda olmayan sey. Resmen serefsiz bi sevgili gibi bu uyku da.
Soyut mu somut mu olduğuna karar veremedim.
Bana haramdır.
yeri ve zamanında geleni makbul, yoksa bu saatte baykuş gibi kalakalıyorsun ..
Sen ne tatlı bi şeysin öyle, severim seniii. Hele de sabahları daha bir tatlısın. Kalpli öpücükler gönderiyorum sana.
Yanında sevdiği kadın uyurken onu seyredalmayı uzun zaman beklemişti. Uzun Saçları dalga dalga yastığa yayılmıştı. Uykusundaki tek hareketi sakin nefes alış verişleriydi. Saçları öyle çiçeksiydi ki koklamak istedi bir an. ancak nevresimden yayılan yumuşatıcı kokusu buna mani oldu. iki koku karışıyor ve salt onu duyamıyordu. Yüzünü seyretmeye koyuldu. Öyle güzel yaratılmıştı ki. Bir kadın uykusunda bile bu kadar güzel olabilir miydi?
Detaylarını incelemeyi seviyordu, yüzündeki her detayı ezberlemek istiyordu. Sanki uyurken onu görecekmiş gibi yüzünü bir tebessüm kapladı. Sadece dudaklarının kıvrılışıyla değil gözlerinden de anlaşılırdı tebessümü. Tam bu denli keyifle tebessüm etttiği sırada seyrettiği kadının ipeksi Kirpikleri titremeye başladı ve uykuya doymuş gözleri gözlerini buldu.

https://m.youtube.com/watch?v=2_HXUhShhmY
Benim için uyku.
görsel
Öğleden sonra uyumak gece uyumaktan daha zevkli.
yorgunsanız işte asıl o zaman daha keyiflidir...
görsel
oha lan bunun tanımı da varmış. bi şaşırdım nedense...
"<<<<<dış uyaranlara karşı bilincin tümden ya da bir bölümünün yittiği, tepki gücünün zayıfladığı ve her türlü etkinliğin büyük ölçüde azaldığı doğal dinlenme durumu.>>>>>"
uyumak kadar guzel bisey yok, bir yemege iki uykuya cok duskunum, bunlar olmazsa olmazim.
erken girilip erken çıkılması gereken yarı ölüm hali.
Bedenin uykusu ruhun bedenden uzak olmasıyla, ruhun uykusu ise, allaha uzak olması iledir.
O ne lan.
Artık gelmelisin.
Gelmeyendir.