100 metre yi 9.76 ile koşan jamaikasprinter.

9.58 yapmış hayvanoğluhayvan.

http://www.youtube.com/watch?v=2E_yQBswjLo
artık ondan hızlısı yoktur. 9,72 yapmıştır.
koşmayı çok iyi bilen rüzgarın yeni oğlu. gelmiş- geçmiş en iyi atlet.
inanılmaz fuleli koşan atlet. 100 metre dünya rekorunu kırdı. 19.32'lik efsanevi 200 metre rekorunu da kırabilecek gibi gözüküyor.

bunu düşündürmesi bile heyecan verici. olimpiyatlarda izlemesi keyifli olacak.
Dünyanın en hızlı adamı henüz 15 yaşındayken ülkesinin başkenti Kingston'da düzenlenen 2002 Dünya Gençler Şampiyonası'nda kazandığı 1 altın ve 2 gümüş madalyayla adından söz ettirdi. 2002'deki başarısıyla bu yaş kategorisinde madalya kazanan en genç atlet olan Bolt, ikinci önemli çıkışını 2004'te gerçekleştirdi. 200 metreyi 19.93 ile koşan Jamaikalı Sprinter hem bu kategoride 20 saniyenin altına inen ilk isim oldu hem de Lorenzo Daniel'in fünya gençler rekorunu kırdı. IAFF tarafından 2 kez "Yükselen Yıldız" ödülüne layık görülen Bolt, 31 Mayıs'ta New York'ta düzenlenen Reebok Grand Prix'de 9.72 ile vatandaşı Asafa Powell'in 100 metre dünya rekorunu da tarihe gömdü. Genç Sprinter, Pekin'de 100 ve 200 metrede altın madalya ve yeni rekorlar için koşacak.
1.96 lık boyu ile uzundan sprinter olmaz lafını tarihe gömen koşan ferrari.
(bkz: hüseyin)
an itibariyle sağa sola bakarak koşup, rahat rahat 9.92 yapan atlet. hepsini ezip geçer bu adam buraya yazıyorum.
dalga geçer gibi koşup 9.92 yapan adam. rekoru da kırar, dalga da geçer. ben hayatımda 1.500 finali koşar gibi 100 metre koşan adam görmedim.

akıl alır gibi değil.
kırılmaz denen 200 metre rekorunu kıracak olan adam. 200 metresi 100 metreden çok daha iyi. 100 metreyi dalga geçer gibi koştuğu düşünülürse 19.32'yi tarihe gömer diye düşünmemek elde değil.
100 metrede yaptığı işlerle amerikan efsanesini yok edecek atlet. pekin 2008 finallerinde rakiplerine nal toplatacak gibi görünüyor.
tyson gay ve asafa powell ile yapacağı final büyük ihtimalle carl lewis- ben johnson finalinden bile daha dikkat çekecek atlet. bence elemelerde elde ettiği derece dikkat çekici olsada final daha zorlu olacak ve taktik mücadelesi olcaktır. favorim usain bolt.
100 metre yarı finalinde sonlarda kazandığı kesinleşince yavaşlayarak 9.85 yapan sprinterdir. bu akşam 17:30'daki final mücadelesinde derecesini geliştireceğini düşünüyorum. 9.72'nin de altına inecek. son 3 yarışında sonlarda bırakıyor kendini.
tabuları yıkmak budur, 1.96 boyla 100 metre koşulmaz tabusunu yıkmıştır.
ilk elemelerde, koşarken kafasını sağa sola çevirerek arkasındakilerle .aşak geçen atlet.
yarı finallerdeki rahatlığına bakılırsa 100 metrede 9,72'nin altına inebileceği düşünülen atlet.
şiir gibi bir rekorla yaklaşık 2 saat sonra 100 metre yarışını kazanacak olan atlet. 9.65'in bile altına inebilir. düşünmesi bile acaip heyecan verici.

adam son iki yarışta jog atarak yani son metrelerini yürüyüş temposunda geçerek bitirdi yarışları. onun dışındaki herkesin ne kadar zorlandığı ise apaçık ortada. ama asıl şovu 200 metrede yapacak. 19 saniye net hatta allah korusun 18.90 küsürlü bir derece gelebilir kendisinden. bunları düşündürtmesi bile yeterli.

michael phelps ile birlikte bu olimpiyatların en büyük yıldızı.

edit: ben demiştim.
yanlış dalda yarışan atlet. gitse yürümeye yürüyerek 9.00'ın altına inse pek fantastik olur değil mi sevgili okur?

tanım: yürüyen sprinter.
az sonra 100 metre erkeklerde beijing 2008 olimpiyatları finalindedünya rekoru kıracak olan 1986 doğumlu, geleceği çok parlak olan ünlü atlet.

birazdan asafa powell ı rezil edecek.

edit: oh be g.t olmadım. adam dünya rekoru kırdı.*

olimpik edit: adam 200 metrede de rekor kırdı, helal olsun doğumgünü çocuğuna...

olimpik edit2: adam amerika takımını da yanına alıp 4x400 metre bayrak yarışında da rekor kırdı
finalde de arkasındakilerle .aşak geçmiştir. ben böyle iş görmedim.
sonunda ellerini yana açarak insanları selamladığı halde 9.69 koşmuş insan olamayacak bir canlı türü. adam kassa 9.50 lere inecek gibi bir görüntü çiziyor. yuh diyorum sadece.
dediğimi bana yedirmeyen, hatta son 25 metrede .şşak geçmese 9.50 küsür koşabileceğini herkese gösteren atlet. olamaz böyle bir şey.

bir dolu 100 metre finali seyrettim ama böyle büyük bir atlet, böyle büyük bir şov seyretmedim. adam olimpiyat finalinin son 25 metresinde yürüyerek, kollarını iki yana açarak, tüm fotoculara poz vererek dünya rekoru kırdı. istese daha da aşağıya çekerdi. ama şimdilik canı böyle olsun istedi.

bu adamın asıl ihtisas alanı 200 metre. bu adam 19 saniyenin altına inecek. ve bu yüzyılın insanı bu rekoru gören son nesil olacak.

muhteşem, süper, harika. insan değil lan bu adam. iki ayaklı ferrari.
(bkz: yok artık usain bolt)
100 metre finalinde rakiplerini kadrajdan çıkartıp, ekranda tek başına koşmayı başarmış rüzgarın oğlu. "şimşek" lakabını sonuna kadar hakediyor.
tarihe tanıklık ettirmiş sprinter.
200 metre rekorunu rahat rahat kırmak icin 100 metre rekorunu fazla abartmayan atlet.