bugün

kısa süre önce açılan yeni tasarımlarla alakalı düzeltilmesi gereken şeyleri tespit amaçlı yapılan bir istektir.

herkese merhaba, kısa bir süre önce uludağ sözlüğün yeni tasarımı yayına alındı. kullanıcı
deneyimini iyileştirmek ve performansı arttırmak için yazılım ekibi olarak bu tasarımı şekillendirdik.
şimdi ise sizin görüşlerinize ihtiyacımız var, neyi daha iyi yapabiliriz?

uludağ sözlük yazılım ekibi
Ekşi app’ini kullandıkça üzülüyorum çok.
Açık oylama şeyini geri getirin, direkt işleme geçsin ve mümkünse eksi oylar görünür olsun.
Herkesçe malum ki açık oylama geri gelmeli. hatta mümkünse bütün oylamalar açık olsun.
"Görsel " nedir yaa, baslığa tıklayınca eski tasarımdaki gibi görsel ekranda olmalı.
Sırf sikayetlerimi hatırlamak icin an itibariyle yeni tasarıma gectim.
Reklamları kaldırın lan o ney öyle aç mı kaldınız.
ekşi’ nin tasarımını beğenseydim ekşi’ de yazardım değil mi?

bakın şu sözlüğe, kayıt olduğum sürede bir ekşi hesabı alsam şimdiye yazar olmuştu. yani demek ki tasarımını beğenmiyorum ekşi’ nin.

benim beklentim sadece mobil ve masa üstü tasarımın mükemmel bir kombini idi senden zall’ cım. ne gibi mesela?

mobil ve masa üstü duvarı yıkılsın artık.

mobildeki başlığa görsel eklemek ve gözükmesi, gibi.

masa üstündeki profil fotolarının köşede gözükmesi gibi.

bir telefon kullanıcısı olarak iki tasarımda da bir sürü hata görüyorum. bir teknik ekip varmış sağ olsun bende varlığını bdv’ den duydum. tasarımın hatalarını kontrol mü etmiyorlar ne oluyor, yıllardır olan ile yetiniyoruz. o hâlde bile 25 k entry girmişim.

(bkz: #45239518)
Rastgele, ukte, bir gün butonları dönmelidir. Görüntüler arttırılmalıdır.
Şuna bir el atın gözünüzü seveyim.
(#45209012)

Bir de açık oy gerçekten geri gelmeli, bu uludağın bir farkıydı.
Yeni tasarımda olmayan özellikler eklense yeterlidir.
Ya da genel olarak eksikliklere bakarsak (bence);

- Eksi oy sayısının direk görünmemesi.
- Açık oylamanın olmaması (aslında fav varken olmayabilir, yazarlara kalmış).
- Mobil uygulamanın eskiliği ve kullanışsızlığı (tasarımdan alakasız).
- Entry okunma sayısının yeni tasarımda olmaması.
- Başlık engelleme özelliğinin olmaması.
- Başlıklarda galeri sekmesi bulunurken, ses ve video sekmesinin olmaması (belki ben atlamışımdır).
- Oylamanın sınırlı olması (örn. Bir yazarı saatte 6'dan fazla eksileyememek, veya eksi oylama yaptıktan sonra 10sn. beklemek gerekilmesi).
M.uludagsozluk.com kalsın sadece masaüstü sitesine uygulansın bu tasarım.
Mesaj gidiyor ama gelmiyor.

inş. yeni tasarımdandır.
açık oylamayı kaldırın çünkü ben sana oy verdim sende bana ver gibi oluyor haksız rekabetle karma kasılıyor. x yazar artıladı mı artıladı bunu karşı tarafın gözüne sokulmasına gerek yok. brde hesabı silinen yazarı bulamıyoruz eski tasarımda kutucuğun içine nik yazdığım an o yazarı buluyordum şimdi bulamıyorum. nasıl eksi oylama yapacağım.
Yeni tasarımı ilk çıktığında kullandım Entry ve özel mesajı gammazlamak da çalışmıyordu. Özelden rahatca söverler böyle olursa. Üstte de dediğim gibi m.uludagsozluk.com her ihtiyacımı karşılıyor son butonu eklemek haricinde mobil tasarımı daha iyi yapabileceğini sanmıyorum tasarımcı kardeş. Zaten Yazılımda ilk kural çalışıyorsa elleme diye biliyorum.
1-) Eksi, artı ve açık oylama aynen kalmalı,

2-) eklenen görseller eski tasarımdaki gibi kalırsa daha iyi olur. Yeni tasarımda görsele bakmak için yeni sayfa açıyor sistem.

3-) genel olarak özellikler ve görünüm ekşi sözlüğün çakması gibi olmuş. Bu kesinlikle baştan aşağı yenilenmeli ve uludağ sözlüğe has bir tasarım olmalı.

4-) bdv ve şikâyet etme daha kolay ve basit olmalı.

Şimdilik dikkatimi çeken detaylar bunlar.

Dipnot: yaraksavar olmalıya kesinlikle ben de katılıyorum. Swh.
Galeri butonu ve görsellerin entry içinde görünmesi.

Sırf bunlar yok diye eski tasarım kullanıyorum hala.
eski tasarımı kullanıyorum. problem yok.
eski tasarım yenisinden daha iyi. bir de eksiyi kaldırmak nedir? burası youtube mu? eğer eksi oyunu kaldırırsanız sözlüğün iq su tek haneye düşer.
Ben yeni tasarimı kullanmiyom kankişim.

Swh.

Eskisi daha gösel.
belli bir süre sayfayı kullanmayınca kullanıcıyı offline yapma özelliği kaldırılsın. sosyal medya sadece bu sözlükten ibaret değil. bir çok yerde zaman geçiriyoruz. sayfaya geri döndüğümüzde tekrar tekrar giriş yapmaktan sıkıldık artık.
- açık oylamanın geri gelmesi.
- görsellerin sayfada doğrudan veya eski tasarımdaki gibi "+" sembolüne tıklayınca açılması.

en önemlisi ise, doğrudan tasarımla ilgili olmasa bile, donuza alınan yazarların başlıklarının görünmemesi. şunu yapın, gerekirse sözlüğün arka planı cart pembe olsun. insanları sözlükte zaman geçirmeye itecek en önemli şey bu.
mobil uygulamaya bi bakın isterseniz.

yeri burası değil ama ; mobilden uygulamadan görsel ekleyebilelim.
eksi oylama kaldırıldığı an burayı terk eder giderim. burada bulunmamın tek nedeni kemalistleri eksi oylamam ve islam dini adına kılıç çekmemdir..
eksi oyları da görelim lütfen. bir entry ne kadar beğenilmiş, ne kadar beğenilmemiş görmeye hakkımız var. youtube'luk yapmayın.
açık oylama yok ve sadece fav verilebiliyor.