bugün

ülkenin kesinlikle ama kesinlikle en büyük sorunu :

ağzı olan her insanın her konu hakkında konuşabilecek yetkinliği kendinde bulması.

en ayar olduğum insan tipidir böyle bir konu hakkında hiçbir yetkinliği ve bilgisi olmadığı halde fikri olan insan ve türkiye kaynıyor bu tiplerle lan. allah aşkına bilginiz olmayan konularda fikir ortaya atmayın ya. misal şu coronavirüs mevzusu, bak jurgen klopp'a sordular, "ben teknik direktörüm, bilgisi olan adama sorsanaza bana niye soruyosunuz" dedi, arkadaş şunu yapmak bu kadar mı zor amk ülkesinde. oytun erbaş çıkar "türk geni dolayısıyla corona geçirmeziz" der, canan karatay "sabah akşam kelle paça için, corona falan kalmaz" der.... şu amk çenenizi kapatın lan bilmediğiniz konular hakkında. bir de bazı gerizekalılar çıkıyor "cem yılmaz neden susuyor" diyor, amk cem yılmaz konuşsa ne diyecek, ne bilgisi var konu hakkında. kulaktan bişiler doldurup doldurup bilgisi varmış gibi ortamlarda satmaya çalışmaktır bizim en büyük sıkıntımız....
Cehape zihniyeti ve kılıştaroğlu evet bu zihniyet ülkenin kalkınmasının önüne duvar gibi dikildi.
Ahlak ve saygı. ikisinden de yoksun insanlarla dolu ülke.
Sorunları çözemiyor oluşumuz.
Olaylara bakış açımızı değiştirince kendimize ihanet ediyoruz sanmamız.
Tutarsızlık.
Ahlaksızlık.
Utanma duygusunun unutulması.
(bkz: atiyi karanlık görerek azmi bırakmak)

Ati: gelecek demektir. Evet.
(bkz: cahillik) en büyük sorunu bu ne yazık ki git gide cahilleşen bir millet oluyoruz.
dinciler ve akabeliler.
Kalitesiz eğitim ve cehalet.
Valla benim param yok. Açım. Benim bu sorunum varken, ülkeyi nasıl düşünürüm arkadaşlar. Yarın belkide açlıktan öleceğim. O haldeyim.
Bu
görsel

görsel
Ve bu.
Neyi nerede ne zaman yapacağımızı bir türlü tutturamadık.
insanlar üzerinden düşünürsek en büyük sorun empati kurma bence. herkes kendisi mağdur olunca konuşuyor mağduriyeti olmayan insan bana dokunmayan bin yaşasın diyor.kendisi bir mağduriyet yaşadığında ise bas bas bağırıyor ulan kimse sesimizi duymuyor, kimse bize destek vermiyor diye. be dalyarak en başta sen duyarlı olmazsan kimse sana duyarlı olmaz. tabi bu durum düşünülünce sonsuz bir döngüyü ortaya çıkarıyor gibi ama çözülebilir gibi.
Malum ırktır.
Problem milyon ama dikkatli baksan hepsinin temelinde cahillik.
Suriyeliler amk tavşan gibi ürüyorlar bir de bunlar yüzünden olmayan hastalıklar hortladı çocuk felci,sıtma,uyuz 2019 da uyuz salgını oldu bak daha bugün karsta 11 yaşında çocuğun gözünü çıkarmışlar.
Yüzünün batıya götünün araplara dönük oluşu.
" En büyük " olarak seçebileceğin, diğerleri içinden sıyrılabilecek tek sorun olmaması. En az beş tane var ve hepsi kafaya oynar.
her şeyi bildiğini sanıp hiçbir bok bilmeyenlerin cehaleti.
ekonomik sorunlar ve adaletin olmaması.
kısa vadede ekonomi
orta vadede hukuk
uzun vadede eğitim..

her bir zaman dilimindeki sorun kendisini kapsayan zaman diliminindeki sorunun sonucudur.
pozitif ayrımcılık.
türkiye'nin en büyük sorununa cevaplar verilerek, bunların sebebi olarak "türkiye'nin en büyük moronu" sonucuna ulaşılacaktır.
Gerizekalı halktır. Sağcılar ve solcular alayının amk.
SiYasal islamcılar.
cehalettir.sağcı olunca yobaz, solcu olunca dinsiz olunacağını zannetmek iyi ve kaliteli eğitim almmamış olmakla açıklanabilir.
gösterip vermeyen kizlar.
güncel Önemli Başlıklar