bugün

tanıdığın üzerine araba sürmektir.
Artvinli olarak dahil olduğumdur. Türküz efendim elhamdülillah.
Dünyanın en şanssız insanlarından biri olmaktır. "Türküm." dediğinizde; Batılısı, Doğulusu Herkes sizden nefret eder. Hatta Türkiyedekiler bile...
dünyaya göre bir tür arap olmaktır.
Şahsımın taşıdığı sıfat. Kimse bana türküm diye para vermiyor ama hani. insanız önce.
Kusursuz olmaktır...
imkansızı başarmaktır herzaman.
maalesef türk olmak out, osmanlı in.
türk olmak barbarlıkmış kadın döven içki içen ırkmış. kardeşim bana neden gözükmüyor bu ırk ben hiç bir türkü böyle görmedim ve bilmiyorum. türkler soykırımcıymış acımazısmış? türkler kadar merhametli ırk görmedim merhamet duyguları diğer ırklarla benzeseydi şu an dünyanın amerikasıydık inan.
Ölüme sevinilir mi? "Biz seviniriz."
Ölüme gülünür mü? "Biz güleriz."
Sınır koyulacaksa biz koyarız.
" buradan bu yan türk, türkmen yurdu, girilemez!
Girmek isteyen, karşısında bizi bulur! "
Sürekli eksildik, ama sayımız arttı durdu.
Şehit olanın yerine yenisi geldi. Daha çok geldi, hep geldi.
Bu büyük ulusun kadınıyla erkeğiyle o kadar çok eri var ki, ölmeye hazır.
Belki de en büyük şans bu! Başka hiçbir ulusta olmayan...

Sancaklarımız dalgalanıyor 1.000 yıl önce geldiğimiz malazgirt ovasında.
Bundan böyle de hep dalgalanacak.
kürt olmak, ermeni olmak, ingiliz olmak, boşnak olmak, ugandalı olmak gibi bir şey.
özünde insansın.
2 elin 1 burnun var. fazla bir numarası yok.
yüce bir ırka mensup olmaktır. değerini bilin.
Milletleri, diğer milletlerden üstün kılan tarihteki başarılarıdır. Türklerin tarihi, şan ve şerefle dolu olmasaydı bir ermeni, Rum veya kürtten hiçbir farkı olmazdı.
kürt olmakla, ingiliz olmakla, yahudi olmakla hiçbir farki yoktur. ve herhangi bir irka mensup olmakla övünmek kadar başka bir eziklik yoktur.
Türk olmanın gururu ne büyük...
sürekli şanlı gecmişimizle övünüp asla geleceği ve şimdiyi düşünmemektir.
içimzideki barzolar olmayaydı . şimdi bir japon alman amerikan gibi itibarlı kraldık. gene olcaz . hele bir kurtulalım .
Öz yurdunda garip, kendi vatanında parya olmaktır.
Sahipsiz olmaktır. Kendi devletin bile sen hariç herkese sahip çıkıyorsa Türksündür. Yeter be kardeşim, bizde kötü olalım. iyilik iyilik ne kazandık bugüne kadar? Atalım arapları, ermenileri, (bölücülük yapan) kürtleri. Yabancıları sokmayalım içeri bir kaç sene iran gibi kimse engelleyemeden kendi ürünlerimizi yapalım geliştirelim. Adamlar bir kapandı dünya'ya yapmadıkları kalmadı. Yolcu uçakları bile var. Biz de hala oluk oluk göçmen alalım. Ajanlar kol gezsin ülkemizde. Hainlik, batı özentiliği entelektüellik sayılsın. Misafir çocuğuna birşey demeyip kendi çocuğunu döven anne/baba gibi bizim ülkemiz. Daha verecek çok örnek varda boşa kafa yormaya gerek yok. Okuyacak 3-5 kişiye fikrimi yazdım. Kaybolur gider burda.
hükmettiği topraklara adalet ve huzur getirmektir. yüzyıllarca barış içinde yaşattığı milletler tarafından her seferinde ihanete uğramak, her seferinde sırtından bıçaklanmaktır. buna rağmen hainlere güvenilmemesi gerektiğini söyleyip faşist ilan edilmektir türk olmak.
türk olmak islam'ın sancağını tek başına ayakta tutmaktır. türk olmak peygamberin övgüsüne nail olmaktır.
insanoğlunun 5000 yıllık yazılı tarihinde şerefli yerini almaktır. allah atalarımızın mekanını cennet etsin, şereftir türk olmak.
2 gözünün 2 kulağının 1 burnunun olması demektir. nefes falan alırsın, sevişirsin, tuvalete gidersin, kitap okursun falan hani.
Şanslı doğmaktadır. Isterseniz Irkçılık olarak algılayın Türk Olduğum için gurur duyuyorum. Iyi ki bir Türk olarak doğmuşum.
Atatürk'ün Türk olduğundan dolayı kibir derecesinde gurur duyduğunu düşünürsek benim de aynı kanı taşıdığım için kendi adıma gurur duyduğum yaradılıştır. Irkçılık değildir karıştırılmasın.
gurur ve onur duyulan şeydir.

sayısız kez merhamet edip acıyıp, bir o kadar ihanete uğramaktır. köklü bir tarihe sahip olmaktır. yapamayacağın birşey olmadığının farkında olmaktır. senin tarihini, mevcut hakimiyetini kıskanan bazı kimselerin hakaretine uğramak ancak yinede sakin kalabilmektir. aynı dine inanmakta diye yapılan hainliklere göz yummaktır. ancak patladığın zaman kimsenin seni durduramamasıdır.

kendi vatanında herkes kendi kimliğini belirtince demokratik olurken, kendisi türk'üm deyince faşist yerine konmaktır.

isteyen faşist, isteyen ırkçı desin; bu ülkenin asıl sahipleri, asli unsurları türklerdir.

bugün açık açık düşman olanlara elbet sıra gelecektir.
yarınlar bizim için, sizler için değil.

"ne mutlu türk'üm diyene!"
Olumsuz yönlerinden bahsedersek, tonla yabancı ürünü yabancı ismiyle kullanıp tüm dillerde yoğurt türkçe diye övünmektir.
Şark kurnazlığını iyi becermeye rağmen evrensel şeylere kapalı olmaktır.
Aşırı tarafgir, partizan vs olmaktır.
Tüm dünya çevremde dönüyor sanmaktır.
Batı insanına her boku atıp kanepenin altına sürdüğü sümüğü görmemektir.