Benimdir. Turani değil farsiyim. Zaza asıllıyım.
(bkz: hayata 2-0 yenik başlamak)
Aslında varlıklı bir ailenin çocuğu olarak hayata şanslı başlayanlardanım.

Zaza olduğumu 35 yaşından sonra öğrendim. Türk kardeşlerimle farklı olan tek şeyim fenotipim olabilir.

Milli maçlarda onlarla birlikte sevinirim, şehit haberi aldığımda onlarla birlikte üzülürüm.
insanların ırkını, dinini özellikle mezhebini sadece gerizekalılar önemser ve merak eder.
Türk erkekleri ile izdivaç yapmalı ve asimile olmalılar.

Böylece sorun çözülür.
değilim fakat bunun hiçbir önemi yok. zaten çok sonra öğrendim. onurlu ve gururlu bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım.
Irkları çok kafaya takmış bazı kafa tasçılar için güncel bilimsel bilgi: "aşırı nadir kapalı topluluklar hariç (yerli kabileler, bazı özel gruplar vb.) artık kimse saf kan değildir."
Çok şükür ben Türk ve Sünni asıllıyım. Hayata 2-0 önde başladım, evet.
türk-arap karışık. kız alıp verme olmuş. ama büyük çoğunluğu türk. direkt yörük türkü.
Babam klingon anam q continuum ırkından bilâder.
Mesela ben. Babam britanyalı arkadaşlar, annem de yarı britanya yarı irlanda karışık *
Benim de annem Türk. Türk devletine hizmet etmeye hazırım. Ama babam da Türk. Bizim sülalede bir karışıklık yok.
Nasıl yani 35 yaşına kadar hiçbir aile mensubu "biz aslında Zazayız" demedi mi? Hadi onlar demedi o yaşa kadar deden, ninen hiçbiri mi söylemedi? Sen Yahu benim memleket esasen şura diye sormadın

(bkz: serin hikaye kardeş)
Annem elf babam da yarı elf yarı ork.
ne mutlu Türk'üm diyene.

konu kapanmıştır. nokta.
--spoiler--
Nasıl yani 35 yaşına kadar hiçbir aile mensubu "biz aslında Zazayız" demedi mi? Hadi onlar demedi o yaşa kadar deden, ninen hiçbiri mi söylemedi? Sen Yahu benim memleket esasen şura diye sormadın

(bkz: serin hikaye kardeş)
--spoiler--

250 yıl önce Tunceli'den gelmişiz. internetten araştırdım. Atalarımın geldiği köy zaza kökenliymiş. Dedem falan Zazaca bilmezdi. Dedem Horasan'dan gelme oğuz türküyüz derdi.
Değilim
Türkiyeliyim, Türkiyemliyim.
iyi bir insan olsunda memleketi önemli değil.
Bir gün Elazığlı bir arkadaşa dedim ki sen Kürt müsün Zaza mısın?

Bana ne dedi biliyor musun;

-adam anasıın amından çığar ğardaş!

Sen oturduğun yerden iiiiii küfretti diyedur, adam burada kişinin sahip olduğu aileden ve çevreden gelen etik değerler bütünün bulunduğu toplumdan bağımsız olduğunu vurgulamış, haklı mı? Haklı!
Ben Vikinglerin varangian kolundanım. Atam kral ragnar.
Şaka yapmıyorum,gerçek bu.
ırkçılığa maruz kalmak istemem ama uruk hai’im.
Kral ragnar senin gibi bir göt kılına ata olduğu için mezarında ters dönmüştür be dede.
Durduk yere ne karıştırıyorsun meftayı...

Yaz oraya bi selanik göçmeni.