bugün

basörtülü annesinden utanan insanlarin ne ile gurur duyacaklari ve duyduklari merak konusu .
kestane kabuğundan çıkmışta kabuğunu beğenmemiş atasözüne yakışan insandır. asıl utanılması gereken annesi değil kendisidir.
hayat kadını anneden gurur duymak gibi bişey.

(bkz: bsg)
(bkz: feriha) dır.
türbanı, inancı için değil rant sağlamak için takıyorsa, şerefli her insanda oluşabilecek duygu.
(bkz: başörtülü bir anneye sahip olmak)
(bkz: yumurtadan çıkıp kabuğunu beğenmemek)
o annedir hiçbir zaman utanılacak bir varlık değildir. varsa böyle insanlar 'sen önce kendinden utan' sözünü kendisine söylemek istediğimdir.
anasından babasından utanan velet önce beynindeki türbanı sıyırsında azıcık güneş girsin içeri.
türkiye'de türbanlı annesinden utananlar genelde solculardır. internette tartışmaya başladıklarında benim annem de türbanlı derler. başörtüsü müydü yoksa? neyse işte, adamların kafası çorba olmuş şekilcilikten.
özgür olmamak demektir. birey özgürlüğünü anlayamamış olmak demektir yani. her birey düşünce olarak özgürdür, kimsenin kimseyi yargılamaması gerektiğini anlayamayacak kadar cahilsin demektir. eğer birileri yargılayıp yadırgıyorsa da onların cahil olduğunu anlamayacak kadar cahilsin demektir.
sözlükte tartışılacak başka konu kalmamış gibi hiç birşeyden haberi olmayan annelerin, sürekli yazılması, bizleri küçültür. annesinden utanan mahluk olacagını sanmıyorum. eger utanılacak biri var ise kendi canını kanını savunamayacak durumda olan annesinden utanan , utanmaz evlattan utanılabilir.

not:olumlu/ olumsuz acmayın bu başlıkları arkadaşım. nasıl bir insan güruhuyuz. türbanlı anne şöyledir.. başı acık anne şöyledir.... ne yaptığınızın farkındamısınız?
adam gibi tartışılacak fikriniz yokmu? acizmiyiz bu kadar.?her kesimden kaç kişi var şu sözlükte, aileler dışında tartışılacak, adam gibi tartışılacak görüşleriniz, fikirleriniz yokmu?
sadece bu başlık için değildir. diğerleri içinde geçerlidir..
insan olamamaktır.
abi bir annenden nasıl utnırsın iki türbanlı olmasından niye utanırsın üç böyle birşey hissettiysen niye hala nefes alıyorsun.
yanlış yapmaktır.*
ne başörtüsü sorunuymuş arkadaş, yıllardır başımızda. aslında kimsenin çözüm istediği falan yok. başörtüsü konusu siyasetçilerin malum, işine gelmekte... aynı şekilde halk arasından bazı tartışma sever insanlarında çözüm istemediği bir konu.* burada şunu anlamak lazım milletin çoğunluğunun karşı olduğu baş örtüsü değil, türban diye adlandırılan sıkı kafalılıktır.
başörtüsü hepimizin bileceği gibi ninelerimizin kullandığı oyalı beyaz örtüler ki baktıkça ton ton bir ihtiyarı tamamlayan nesnedir ya da günlük hayat içerisinde normalde örtülü bir bayan dışında aksesuar olarak bile kullanılabilecek şıklıkta rengarenk eşarplardır.
zannetmiyorum başörtüsüne karşı olan insanların bunlara karşı olduğuna. karşı olunan şey türbandır.* türban siyasi bir simgedir. simge olması sebebiyle içerisinde belirli bir karşı duruş ve muhalif bir yapı kazanmıştır.
demokratik bir ülkede muhalif yapı olmasın mı yada karşı duruş gösterilmemeli mi? tabi gösterilmeli, lakin sen bu ülkenin anayasasına karşı bir duruş sergilersen ve hatta çiğneyip anayasa kuralını çiğnersen devlette sana karşı durur.* inanç gereği başımı örtmem gerek diyorsan ona da kimse bişey diyemez gider alırsın bahsettiğim güzel eşarplardan yada oyalı örtüler, kafanı fazla sıkmadan*** örter, kimsenin gözüne batmadan güzelce yaşar gidersin. inancına siyaseti karıştırma...*
Terbiyesizliktir.
saygısızlığın dibine vurmuş ergen beyninin gösterdiği reaksiyondur.
yazıklar olsun diye tepkiyi yiyen insan müsvettelerinin eylemi. karaktersizlikten öte bir şey değildir.
'bırak türbanlı anneyi türbansız anneden bile utanılmaz. anne candır, canandır, herşeydir. lan at yarraağı' denilesi yavşak eylemi.
utanan adam değildir nokta.
karaktersiz insanlığını yitirmiş insan hissiyatıdır. beş para etmez onlar. ama annesi sever onu atsan atılmaz satsan satılmaz evlat sonuçta. bir de bunu anlayabilseler ah ah!
böyle bir evlat doğurduğu için asıl utanacak kişinin "annesi" olduğu gerçeğini unutmamalıdır.
şakamısın sen diye tepki verilebilir hatta daha ağır bir tepkide verilebilir.insan annesinden utanırmı türban takıyor diye.senin yediğin haltlardan annen utanır mı bi düşün bakalım.
(bkz: densiz müdürüm afedersin)
2000 yılında spor okulundayken zengin piçlerinin orospuya benzer annelerini gördükçe sanki o karıların benim yemenili fakir anadolu kadını anamı görünce küçümseyeceklerini sanırdım ve genelde öyle olurdu,dişlerimi sıkardım daha 11 yaşındayken...

fakat gördüğüm kadarıyla devir değişti...

(bkz: )
lanet edilesi insan davranışıdır.

yolda yürürken anneme daha da sıkı sarılmama sebep olacak şeydir. itici güç. insan bunun nesinden utanır lan.